“Větší než život”. Nový poutavý park a rezidenční komplex Prague Marina Nova jsou nejnovějším přírůstkem do holešovického přístavu

Nové místo pro setkávání v pražských Holešovicích je poctou developerovi a filantropovi Tamiru Wintersteinovi. Tamirův park poskytne obyvatelům Prahy 7 místo k relaxaci a hrám a současně připomene Tamira Wintersteina, jednu z nejvýraznějších osobností českého developmentu posledních 20 let. Za realizací stojí společnost Daramis, která přispívá k přeměně Holešovického přístavu v moderní rezidenční čtvrť již realizovanými a plánovanými projekty, které přinášejí téměř 1000 jednotek.

Dominantou nového parku jsou tři betonové objekty – křeslo, stolička a lampa. Nepřehlédnutelné prvky v nadživotní velikosti sice váží přes pět tun, ale přesto jsou velmi elegantní a propojují jednotlivé části prostoru. Dané elementy jsou vytištěny pomocí technologie 3D tisku ultra-vysokohodnotného betonu ve spolupráci s českou firmou So Concrete. Jedná se o moderní techniku, která se pravděpodobně brzy stane budoucností stavitelství.

Tamir už bohužel není mezi námi, ale prostřednictvím svých vizí a projektů je tu pořád. Chtěli jsme, aby nový park byl připomínkou jeho nehmotné přítomnosti a na ni poukazuje i název Větší než život. Všichni, kdo měli možnost Tamira poznat, ví, že přesně taková byla jeho filozofie – realizovat projekty, které svou kvalitou a inovací přispějí k lepšímu životu a stanou se základem pro další rozvoj území.“ vysvětluje pozadí projektu architekt Gal Karagula. Ten je mimo jiné i hlavním architektem sousedícího – a právě dokončeného – projektu Prague Marina Nova developera Daramis.

 „Park jsme rozdělili na čtyři účelové zóny dle předpokládaného užití – dětské hřiště, venkovní fitness, místo pro rodinný piknik a soubor laviček a stolů k příjemnému posezení“ dodává Karagula, který podobu parku navrhl v tandemu s Danielem Lipskim.

Umístění nového parku není náhodné, nachází se v sousedství právě dokončeného Projektu Prague Marina Nova, který je další etapou revitalizace Holešovického přístavu. Více než 150 bytů, včetně penthousů a několika komerčních jednotek navazuje na dřívější výstavbu na levém břehu Vltavy u Libeňského mostu.

Projekt Prague Marina Nova zvítězil v letošním ročníku prestižní soutěže International Property Awards v kategorii nejlepší bytové výstavby v České republice a zároveň získal 5 hvězdiček, což představuje nejvyšší hodnocení v rámci celé Evropy.

Nové místo pro setkávání v pražských Holešovicích je poctou developerovi a filantropovi Tamiru Wintersteinovi. Dominantu tvoří 3 objekty v nadživotní velikosti – křeslo, stolička a lampa.

Titulní obrázek: Prague Marina Nova – nový rezidenční projekt firmy Daramis navazující na předešlé etapy revitalizace industriálního přístavu v Holešovicích.

Čtěte dál …

Vlastní bazény jsou stále populárnější. Náklady na provoz jsou však často v sezóně i přes 5 tisíc Kč za jediný měsíc. Kde lze ušetřit? 

Stále více Čechů si chce užít léto naplno a zároveň se ochladit při horkých letních dnech a rozhodnou se pro pořízení bazénu. Před samotnou investicí do je ale důležité si uvědomit, že nákupem bazénu výdaje nekončí. Provoz totiž není zadarmo. Víte, kolik vás může stát...

pokračovat ve čtení