“Větší než život”. Nový poutavý park a rezidenční komplex Prague Marina Nova jsou nejnovějším přírůstkem do holešovického přístavu

Nové místo pro setkávání v pražských Holešovicích je poctou developerovi a filantropovi Tamiru Wintersteinovi. Tamirův park poskytne obyvatelům Prahy 7 místo k relaxaci a hrám a současně připomene Tamira Wintersteina, jednu z nejvýraznějších osobností českého developmentu posledních 20 let. Za realizací stojí společnost Daramis, která přispívá k přeměně Holešovického přístavu v moderní rezidenční čtvrť již realizovanými a plánovanými projekty, které přinášejí téměř 1000 jednotek.

Dominantou nového parku jsou tři betonové objekty – křeslo, stolička a lampa. Nepřehlédnutelné prvky v nadživotní velikosti sice váží přes pět tun, ale přesto jsou velmi elegantní a propojují jednotlivé části prostoru. Dané elementy jsou vytištěny pomocí technologie 3D tisku ultra-vysokohodnotného betonu ve spolupráci s českou firmou So Concrete. Jedná se o moderní techniku, která se pravděpodobně brzy stane budoucností stavitelství.

Tamir už bohužel není mezi námi, ale prostřednictvím svých vizí a projektů je tu pořád. Chtěli jsme, aby nový park byl připomínkou jeho nehmotné přítomnosti a na ni poukazuje i název Větší než život. Všichni, kdo měli možnost Tamira poznat, ví, že přesně taková byla jeho filozofie – realizovat projekty, které svou kvalitou a inovací přispějí k lepšímu životu a stanou se základem pro další rozvoj území.“ vysvětluje pozadí projektu architekt Gal Karagula. Ten je mimo jiné i hlavním architektem sousedícího – a právě dokončeného – projektu Prague Marina Nova developera Daramis.

 „Park jsme rozdělili na čtyři účelové zóny dle předpokládaného užití – dětské hřiště, venkovní fitness, místo pro rodinný piknik a soubor laviček a stolů k příjemnému posezení“ dodává Karagula, který podobu parku navrhl v tandemu s Danielem Lipskim.

Umístění nového parku není náhodné, nachází se v sousedství právě dokončeného Projektu Prague Marina Nova, který je další etapou revitalizace Holešovického přístavu. Více než 150 bytů, včetně penthousů a několika komerčních jednotek navazuje na dřívější výstavbu na levém břehu Vltavy u Libeňského mostu.

Projekt Prague Marina Nova zvítězil v letošním ročníku prestižní soutěže International Property Awards v kategorii nejlepší bytové výstavby v České republice a zároveň získal 5 hvězdiček, což představuje nejvyšší hodnocení v rámci celé Evropy.

Nové místo pro setkávání v pražských Holešovicích je poctou developerovi a filantropovi Tamiru Wintersteinovi. Dominantu tvoří 3 objekty v nadživotní velikosti – křeslo, stolička a lampa.

Titulní obrázek: Prague Marina Nova – nový rezidenční projekt firmy Daramis navazující na předešlé etapy revitalizace industriálního přístavu v Holešovicích.

Čtěte dál …

Sněhu, zastavit – stát

Nejenom zimní radovánky, koulování a lyžování, ale i nepříjemné starosti… I to může přinést štědrá sněhová nadílka, pokud ji necháme neplánovaně klouzat ze střechy dolů! A přitom na ni stačí nainstalovat speciální sněhové zábrany a okolí domu bude hned bezpečnější....

pokračovat ve čtení