Matná černá v koupelně, aneb v detailu je síla!

Černé doplňky v interiéru hrají v současné době prim. A jinak tomu není ani u koupelny! V podobě promyšlených detailů, kterými mohou být kromě baterií také nábytkové úchytky, koupelnové radiátory či vypínače a zásuvky, dokážete matnou černou vytvořit efektní kontrast k bílé koupelnové keramice. Síla se skrývá v detailu!

Slaďte si vše do puntíku!

Pro perfekcionisty, kteří vše rádi dotáhnou do posledního detailu, se nabízí důmyslné sladění koupelnových doplňků tak, aby k sobě perfektně pasovaly. Kombinovat tak lze například umyvadlové doplňky s úchytkami či zrcadlem. „V koupelnách jsou stále oblíbené černé detaily. Velmi efektní je například kombinace černé kovové výpustě, rozetky přepadu či sifonu například s kulatým zrcadlem Oreo s černým rámem po obvodu,“ popisuje Ing. Petr Blažek z Dřevojasu, tradičního českého výrobce koupelnového nábytku, a dále pokračuje: „Černé doplňky nábytku pak nabízíme jak u umyvadlových skříněk v podobě černých úchytek například na skříňkách řady Q Max, či těch zafrézovaných na nově upravené koupelnové řadě Bono, anebo v podobě konzole pro zavěšení ručníků u umyvadlových desek.“ Černá sluší jako kontrastní prvek jak na bílých podkladech, tak i na skříňkách v dřevodekoru!

Dominantní prvek koupelny

Dnešní koupelnové radiátory už zdaleka neplní pouze funkci vytápění a ohřevu ručníků, ale stávají se z nich i designové kousky koupelen, které je vhodně barevně doplňují! A to i ve formě kontrastního prvku! „Velmi oblíbené je černé provedení radiátoru Zehnder Kazeane, který je typický svými šikmými plochými trubkami ve dvou úrovních. Ty zajišťují nejen neotřelý design radiátoru, ale i pohodlné sušení více ručníků současně. Aby radiátor nic nerušilo, umožňujeme také sladění ventilů do barvy samotného tělesa“ popisuje Ing. Miroslav Váša, vedoucí prodeje designových radiátorů Zehnder, a dále pokračuje: „Opticky lehký a čistý vzhled bez viditelných svárů ještě více vynikne na matném černém provedení radiátoru Zehnder Metropolitan, který zase oplývá velkorysými otvory pro zavěšení i velkých osušek.“ Matná černá na radiátoru perfektně vynikne například s imitací surového betonu, zemitými hnědými odstíny, ale i jako kontrastní prvek. Její sílu lze podpořit dalšími doplňky, a to jak bateriemi či rámem sprchového koutu.

TIP: Nový radiátor z pohodlí domova

Nejste-li si jisti, jaké povrchové a barevné provedení se hodí k jednotlivým designům topného tělesa, pomoci může šikovný online konfigurátor, který vás provede všemi parametry od těch technických až po designové. Můžete si tak vyzkoušet různé typy radiátorů od klasických po ty asymetrické s nejrůznějším tvarem trubek umístěných vodorovně či svisle, a to i v široké škále barevných provedené včetně matného černého!

Nezapomeňte na vypínače

Designový černý akcent může v koupelně vytvořit i další původně čistě praktický prvek – vypínač! „Přestože vypínače a zásuvky byly dříve vnímané jako funkční prvky bez estetického aspektu, dnes hraje významnou roli také jejich design, kterým se dotváří a podtrhuje tvář celé místnosti,“ říká Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, českého výrobce domovní elektroinstalace v osobitém designu, a přidává tip: „Nositelem uhrančivé matné černé může být například elegantní tenký hliníkový panel kolekce vypínačů VECTIS s netradičním páčkovým ovládáním. Středové páčky lze navíc sladit také do černé, nebo je naopak zvýraznit bílou, zlatou nebo patinovanou úpravou.“

Připraveno ve spolupráci se společností Dřevojas (www.drevojas.cz), OBZOR Zlín (www.obzor.cz) a Zehnder (www.zehnder.cz). 

Čtěte dál …

Dvě páčky do skla…

… je recept pro labužníky, kteří milují lesk ve své domácnosti. Ten završí nové páčkové vypínače NEXA v čistém a jednoduchém kruhovém tvaru, který zdůrazní krásu skla. „Nová kolekce NEXA interiéru dodá moderní vzhled svým minimalismem a funkčností. Její vznik...

pokračovat ve čtení