Koupelna pro romantické duše

Řadíte se mezi ty, kteří si po celodenním stresu rádi dopřejí chvíli zaslouženého odpočinku v koupelně při svíčkách? Pak je pro vás romanticky laděná koupelna ta pravá…

Romantickou koupelnovou atmosféru podpoří zejména to správné barevné ladění. Je zřejmé, že černobílá koupelna bude působit spíše stroze, výrazné barvy zase nedokáží zklidnit mysl. Tím pravým jsou jemné, tlumené odstíny, a to ať už ty naturální, tak i ty hravější. Například jemná růžová má schopnost zklidnit rozbouřené emoce, přinést uvolnění a přidat na optimismu. Všeho moc ale škodí, proto pamatujte, že pokud zvolíte barevné stěny, je vhodné je doplnit nábytkem v neutrálních barvách, které zjemní celkové vyznění prostoru, a platí to samozřejmě i naopak.

Romantický vzhled koupelně dodá kombinace jemně růžové barvy na stěně a bílých lakovaných skříněk Variante ve vysokém lesku. Zrcadlo NIGHT k celkové atmosféře přispěje schopností regulovat intenzitu osvětlení.

Vášnivá bordó

Smyslný odstín Bordeaux ve vysokém lesku na akrylátových dvířkách T.acrylic si díky UV stabilizátorům zachová svoji barevnost. Vidíte na titulním obrázku.

Symbolem romantiky je i jedna výraznější barva, a to bordó. I tu můžete dopřát svému koupelnovému nábytku, volte ji však střídmě a kombinujte ji s neutrálními odstíny, aby celkový výsledek působil jemně a harmonicky. „Lesklý odstín bordeaux nabízí například naše akrylátová dvířka T.acrylic, která v koupelně oceníte zejména pro jejich vlastnosti,“ říká Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a panelů, a pokračuje: „Hrany akrylátových dvířek jsou totiž lepené technologií PUR, při níž je potřeba daleko méně lepidla než u jiných způsobů olepení. Vzniklá spára mezi hranou a čelní plochou dvířek je tak téměř neviditelná, nezanáší se nečistotami a zároveň zcela efektivně brání průniku vlhkosti do vnitřku dvířek. Lesklá akrylátová dvířka T.acrylic lze navíc v případě drobného poškrábání i snadno opravit.“ Povrch akrylátových dvířek je UV stabilní, a tak máte jistotu, že bordó odstín ani po letech nevybledne.

Jako pohlazení

Sametově hebký hluboký mat, který díky unikátnímu nanopovrchu nevyžaduje žádnou speciální péči a zároveň je maximálně odolný proti vlhku. To jsou hlavní důvody, proč je výhodné do romantické koupelny zvolit nanolaminát. „Díky jedinečné technologii výroby se nanolaminát FENIX hodí do prostor, které mají vybízet k relaxaci a pohodě – nanočástice dělají jeho povrch sametově hebký a navíc mimořádně mechanicky odolný, díky čemuž odpadá i stres z jeho případného poškození,“ říká Martin Dusík ze společnosti Trachea. Hebký matný povrch například v příjemném béžovém odstínu napomáhá vykouzlit v koupelně jedinečnou mazlivou atmosféru.

Příjemné sametové pohlazení v koupelně zajistí nábytková dvířka FENIX s nanočásticemi na povrchu.

Diskrétní přítmí

Pro naladění mysli na romantickou notu je dobré zhasnout hlavní světlo a užít si pocit přítmí. Kromě tradičních svíček jsou dnes vítanými pomocníky také zrcadla, která jsou podsvícená a jen zlehka ozařují prostor. „Kouzlo setmělé atmosféry umí zajistit zabudované LED osvětlení s regulátory stmívání i teploty světla dle nálady a potřeb každého z nás – romantickou atmosféru umocní teplejší odstíny, naopak ty chladnější nabudí organismus po ránu. Tyto funkce využívá například zrcadlo NIGHT, které má navíc regulátor s pamětí, díky které si uložíte poslední nastavení teploty i intenzity světla, nebo zrcadlo VITTA s osvětlenou zadní částí,“ říká Ing. Petr Blažek, ředitel společnosti Dřevojas, tradičního českého výrobce koupelnového nábytku.

O romantické naladění se v koupelně postará zrcadlo VITTA se zabudovaným regulovatelným LED osvětlením v zadní části.

Materiál byl připraven ve spolupráci se společnostmi Dřevojas, www.drevojas.cz, a Trachea, www.trachea.cz.

Čtěte dál …

Lidl dlouhodobě snižuje cenu cukru

Lidl pokračuje v dlouhodobém zlevňování produktů napříč sortimentem. Od pondělí 2. října tak mohou zákazníci nakoupit kilová balení cukru krystalu, krupice i moučka o celých 5 Kč levněji. Nejedná se přitom o jednorázovou akční nabídku, ale dlouhodobé snížení...

pokračovat ve čtení