Jak na zdravé a ekologické mytí nádobí? Zkuste to v myčce s tabletami od FeelEco

Chcete mít dokonale čisté nádobí, záleží vám na vašem zdraví i na životním prostředí? Pokud byste rádi splnili všechny 3 podmínky zároveň, pak vám přijdou vhod tipy od české značky FeelEco, která přišla s novinkou ve svém sortimentu – Tabletami do myčky All in One. Jsou vysoce účinné a skvěle fungují i při nižších teplotách od 50°C. Veškeré složky jsou také velmi ohleduplné k lidskému zdraví i k naší planetě. Neobsahují žádnou parfemaci, konzervanty či fosfonáty. Využívat je mohou dokonce i domácnosti, které mají vlastní čističku odpadních vod.

Myčka pomůže i uspoří

Mytí nádobí v myčce je samo o sobě mnohem ekologičtější než ruční mytí. Na jeden cyklus spotřebujete v průměru 10 l vody, ve dřezu to může být i okolo 20 litrů a pokud myjete pod tekoucí vodou, spotřebovat můžete až 40 litrů vody (na stejné množství nádobí, jako 1 cyklus v myčce). Proto si stále více domácností kuchyňskou myčku pořizuje. Aby bylo mytí maximálně účinné, potřebujete přidat mycí prostředek. V posledních letech jsou velmi populární tablety, které jednoduše vložíte do zásobníku myčky, spustíte mycí program a nemusíte nic odměřovat.

FeelEco Tablety All in One jsou vysoce účinné už při nižších teplotách ekologických programů. Nádobí bude krásně čisté a díky šetrnému složení se můžete přestat obávat nepříjemného zápachu nádobí či útrob myčky, které je často způsobeno parfémovými složkami obsaženými v klasických tabletách. „Tablety All in One neobsahují parfemace, které rády ulpívají na nádobí, obzvláště na plastovém. Tato vůně pak negativně ovlivňuje vjem z potravin a skutečnost, že je z povrchu takto samozřejmě vstřebáváme, také nelze přehlédnout,“ vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje značky FeelEco.

Silák v malém balení

Hutné omáčky, zaschlé kusy jídla, čajové nebo kávové skvrny jsou noční můrou každého člena domácnosti. Tablety FeelEco All in One jsou ale opravdoví siláci v malém balení. Jedna tableta si poradí i s odolnými nečistotami, a to bez jakéhokoliv předmývání (z nádobí je pochopitelně nutné odstranit zbytky jídla), které je navíc velmi neekologické a nešetří ani naši peněženku.

Látky uvnitř tablety jsou velmi dobře odbouratelné v procesu čištění vody, a tak je mohou používat i domácnosti s vlastní čističkou odpadních vod. „Základem složení je perkarbonát sodný a soda. Tyto dvě složky doplňuje citrát sodný, aktivní látky z rostlinných olejů a množství enzymů, které si spolu se speciálními změkčujícími složkami poradí i s extrémně odolnými usazeninami,“ doplňuje Radek Marták.

Ekologické balení

Společnost FeelEco klade zdravotní a ekologické aspekty svých výrobků na první místo. A ani tablety FeelEco All in One nejsou výjimkou. Obalové materiály jsou minimalizovány na nejnižší možnou míru. Fólii, v níž je tableta zabalená, rozhodně nesundávejte. Je totiž 100% vodorozpustná a během cyklu ani v odpadním vedení nevylučuje žádné škodlivé látky či mikroplasty. Po rozpuštění se rozloží. Jejím účelem je především ochrana tablety při manipulaci. Každá krabice FeelEco All in One je vyrobena z plně recyklovatelného kartónu a obsahuje 40 tablet.

Další tipy: Jak mít nádobí v myčce?

  • Myčku pouštějte vždy až ve chvíli, kdy bude co nejvíce zaplněná nádobím
  • Nádobí skládejte podle doporučení výrobce, aby se všude dostala voda z mycích ramen
  • Myčku pravidelně čistěte, a to včetně těsnění a filtrů
  • Nezapomeňte průběžně doplňovat sůl a leštidlo FeelEco, doplněná sůl je důležitá pro regeneraci změkčovače vody v myčce
  • Podle instrukcí výrobce zapínejte pravidelně čisticí program myčky

Čtěte dál …

Koukejte na sebe ze všech stran

Chcete si zajistit dokonalý vzhled ze všech úhlů nebo jenom zkontrolovat, zda váš účes vypadá dobře ze všech stran? Skvělým pomocníkem jsou oboustranné zrcadlové galerky! „Vychytávku, kdy dvířka tvořená oboustranným zrcadlem dvojnásobně zvětšují svoji celkovou...

pokračovat ve čtení