Chytře zvolená baterie může přinést úlevu vaší peněžence i životnímu prostředí

Bydlení, Ekologie

Vzhledem k rostoucím cenám energie nebyla uvědomělá spotřeba zdrojů nikdy tak důležitá jako dnes. Když přemýšlíme o snížení spotřeby energie, napadnou nás nejprve jednoduchá řešení, jako je vypínání a odpojování zařízení ze zásuvky namísto jejich ponechání v pohotovostním režimu. Skrytý potenciál se však nachází i v koupelně a kuchyni. GROHE, přední světová značka koupelnového a kuchyňského vybavení, nabízí řešení, která pomáhají vědomě využívat zdroje a umožňují tak spotřebitelům šetřit peníze v době vysokých cen energií.

Praktické informace, kolik vody lze jednoduchými opatřeními ušetřit, najdete na stránce, která vznikla ke kampani společnosti GROHE Cesta vody. Cílem kampaně bylo nejen ukázat, jak dlouhá cesta se skrývá za sklenkou čisté vody, ale také, jak díky maličkostem můžete výrazně snížit spotřebu vody v domácnosti.

Tady je 5 z nich:

  1. Kupte si na vaše stávající baterie perlátor nebo rovnou baterii vyměňte za modernější. Perlátory provzdušňují proud vody a šetří tak vodou, aniž by snižovaly komfort mytí.  Chcete-li snížit spotřebu vody až o 50 %, je tady technologie GROHE EcoJoy. Tento omezovač průtoku dokáže snížit spotřebu vody z deseti litrů za minutu na pouhých pět. Díky perlátoru však baterie poskytuje stejný objem proudu jako běžná baterie.
  2. Pořiďte si duální splachování. Díky duálnímu splachování totiž může čtyřčlenná rodina ušetřit až 40 % roční spotřeby vody. Větší tlačítko splachování spotřebuje 6 litrů a to menší 3 litry vody – jednoduše zvolíte spotřebu podle potřeby.
  3. Dejte přednost sprše.  Nahrazením jedné koupele pětiminutovou sprchou ušetříte 25 až 125 litrů vody. Zkrácením doby sprchování o každou minutu ušetříte více než 560 litrů vody měsíčně. Sprchování bez výčitek svědomí je možné díky tlačítku GROHE EcoButton: Snižuje totiž průtok u termostatických baterií, jako je například Grohtherm 500, což vede k úspoře až 50 % vody, aniž by to bylo na úkor kvality sprchování. Jednoduchým stisknutím tlačítka můžete v případě potřeby objem vody zvýšit.
  4. Nenechávejte téct vodu při holení nebo čištění zubů. Používáním kelímku s vodou místo otevřeného kohoutku ušetříme i 25 litrů vody na jedno mytí zubů, tedy 100 až 500 litrů vody za měsíc. S úsporou vody vám pomůže také vhodná baterie. Energeticky úsporná technologie studeného startu GROHE SilkMove ES se stane vaším pomocníkem. Ve střední poloze páky teče pouze studená voda, čímž se snižuje plýtvání horkou vodou a zároveň se šetří energie, aniž by se snižoval komfort. A k tomu kombinovaný omezovač průtoku snižuje spotřebu vody až o 50 %.
  5. Pořiďte si úsporné spotřebiče. Pokud myčku nemáte, myslete na to, že mytí nádobí v dřezu napuštěném do ¾ ušetří až 20 litrů vody.
GROHE GROHTHERM 1000 Performance Thermostatic Shower
GROHE Eurosmart basin mixer S-Size

Čtěte dál …