Bude hokejové mistrovství opět přehlídkou vousáčů? Podpořte český tým stylově s Philips OneBlade

Plnovous, někdy dokonce i barevný, nebo naopak holá hlava. Sportovci po celém světě dodržují nejrůznější rituály, které jim mají přinést štěstí ve hře a sílu zvítězit. Někdy se hecování účastní celý tým a strhne s sebou i fanoušky. Mnoho těchto pověr je spojeno právě s vousy, které se stávají symbolem soudržnosti, fair play a lásky ke sportu.

Kořeny tradice, kdy se hokejisté během vyřazovacích kol zápasů neholí, sahají k přelomu 70. a 80. let minulého století, a to konkrétně do americké NHL. Prvním bojovníkem, který převzal Stanleyův pohár s vizáží dřevorubce, byl Bill „Cowboy“ Flett v půlce 70. let. Jako tým se poprvé rozhodli pro zarostlé tváře Ostrované. Následovala hvězdná éra, kdy se radovali ze stříbrného poháru čtyřikrát za sebou. A to se rozkřiklo.

Vousy, za které by se nestyděl ani loupežník z pohádky, se začaly objevovat i na jiných šampionátech včetně mistrovství světa, k rituálu se přidávali hokejisté z dalších zemí a také jejich fanoušci. Několik následujících desítek let holicí strojky hokejistů vždy čekaly na konec sezóny v temném šuplíku. Když se však podíváme na hokejové týmy dnes, dřevorubeckých plnovousů už tolik nepotkáme.

Rituály moderního muže

Hokejisté od tradičních zvyklostí v posledních letech ustupují nejen proto, že jejich manželky z plnovousů zrovna dvakrát nadšené nejsou. Neupravené vousy jsou v první řadě velice nepraktické. Těžko se udržují v čistotě, rostou nerovnoměrně a když dosáhnou skutečně impozantních rozměrů, hráči mohou zjistit, že jim jejich ozdoba na ledě dokonce překáží. Navíc dnešní doba a trendy volají po péči o sebe, a to i u mužů. Časy, kdy chlap smrděl i z fotky, dávno pominuly, a žádný sportovec už nechce vypadat jako vandrák.

Tradic a rituálů pro štěstí se však vzdávat nemusíme. Pokud chcete zažít pocit soudržnosti s českým týmem během blížícího se mistrovství, zkuste si tentokrát nechat narůst plnovous stylově. Věřte, že když budete svoji zarostlou tvář správně opečovávat, dočkáte se nejednoho obdivného pohledu. Philips OneBlade přináší tipy, jak na to:

1. Nechte si vousy několik týdnů růst – Možná to není úplně zábava, ale tenhle mužný styl za to čekání stojí.

2. Udržujte si upravený vzhled – Přebytečné vousy z lícních kostí či oblasti pod bradou zastřihněte. Skvěle se k tomuto účelu hodí Philips OneBlade 360, ke kterému rovnou dostanete dva břity, jeden na tvář a jeden na tělo, a dále také nasazovací ochranný nástavec proti pořezání v citlivých oblastech.

3. Zastřihujete průběžně – Tradice sice zakazuje holení, nicméně o zastřihování vousů nepadlo ani slovo. Aby vás soupeři považovali za vikinga, a ne za tuláka, používejte Philips OneBlade 360 s hřebenem 5v1 pro rychlé zastřihování. Délku si můžete nastavit v rozmezí 1 – 5 mm, abyste srovnali délku a zbavili se nežádoucích jednotlivých vousů. Zastřihnete s ním i delší a hustější vousy bez nejmenších zádrhelů.

4. Tvar pro vaši tvář – Až bude plnovous opravdu plný, můžete jej začít tvarovat.  Všude tam, kde vaše vousy hraničí s hladkou tváří, je nezapomeňte nejprve zastřihnout a poté oholit. S Philips OneBlade 360 snadno docílíte ostrých linií a přesných kontur, protože jeho oboustranný břit 360 kopíruje obrysy tváře. Můžete s ním pohybovat jakýmkoliv směrem a vytvořit tak měkkou bradku i ostrou špičku nebo majestátní knír. Plnovousy nabízí spoustu variant, a tak záleží jen na vás, pro kterou se rozhodnete.

Ať už jste pověrčiví nebo ne, pěstěný plnovous vám přinese sebevědomí, mužný styl a vizáž bojovníka. Navíc se stanete součástí dlouholeté hokejové tradice a budete fandit českému týmu na každém kroku. A to má ke štěstí dost blízko v každém případě.

Více informací najdete philips.cz.

Čtěte dál …