Barevné podzimní běhání pro všechny

Rána i večery jsou chladnější, dny se krátí. To ale není důvod k tomu přestat běhat! Jen nezapomenout více vrstev oblečení, případně čelovku, a každý si může užít sport mezi spadaným listím. Nechcete ale běhat sami? Vyzkoušejte si pětikilometrové běžecké trasy pod záštitou Mattoni FreeRun (MFR). Zdarma si na nich může zaběhat každý nadšenec i začátečník.

Začátečníci často tápou, který terén nebo která trasa je pro ně nejvhodnější, aby nepřecenili své síly hned v počátku. I pro ty je projekt Mattoni FreeRun ideální. Navíc spravuje také Běžeckou komunitu na Facebooku, do které se může zapojit každý zájemce.

Od založení projektu v roce 2015 se po celé republice vybudovalo více než 90 pětikilometrových tras s téměř 50 trenéry. Mattoni FreeRun trasy jsou navrženy tak, aby vyhovovaly podmínkám pro zdravý běh a byly vhodné pro naprosté začátečníky i pokročilé. Certifikovány jsou Českým atletickým svazy a jsou přehledně zobrazeny v mobilní aplikaci RunCzech. Ve facebookových skupinách jednotlivých lokalit, které sdružují trenéry a běžce, nyní každý zájemce najde online rady a tipy, motivaci nebo se může připojit do virtuálních závodů.

Čtěte dál …