Bagind otevřel novou pop up store prodejnu v pražském OC Westfield Chodov

Výrobky české značky kožených tašek, kabelek a dalších doplňků, za kterou stojí cestovatel, dobrodruh a spisovatel Lukáš Matějček, nyní najdete v Praze nejen na adrese Krakovská vedle Václavského náměstí, ale nově také v největším pražském obchodním centru Westfield Chodov. Zákazníci si zde mohou vybírat z široké nabídky kožených doplňků, nechat si ošetřit svůj Bagind výrobek nebo si prohlédnout novou kabelku Playa z kolumbijské výroby. 

Ošetření Bagind výrobku zdarma

Nejprve si Bagind vyzkoušel formát pop-up storu minulý rok před Vánoci v Praze Na Příkopě. Pro letošní sezonu si značka vybrala moderní pop-up prostor v obchodním centru Westfield Chodov, kde bude zákazníkům na blízku do konce ledna příštího roku. „Rozhodli jsme tak na základě dobré zkušenosti s přesunem prodejny v Ostravě do Fora Nová Karolina. I díky nové službě – péče o Bagind výrobky, kterou pro zákazníky zavádíme, jsme chtěli udělat naši prodejnu alespoň během hlavní sezóny dostupnější”, objasňuje výběr lokality zakladatel značky Lukáš Matějček. Nově mají majitelé Bagind výrobků možnost využít službu ošetření výrobku zdarma, a to nejen ve Westfield Chodov, ale ve všech Bagind prodejnách. Zákazník jednoduše přinese výrobek na prodejnu a během svých nákupů v obchodním centru se o něj na prodejně postarají. Batoh, taška, peněženka – jakýkoliv produkt značky Bagind bude na místě vyčištěn, navoskován a naimpregnován. Službou chce značka prodloužit životnost výrobků svých zákazníků.

Nové produkty z kolumbijské kolekce

Úspěchy značky i v této nelehké době majitelé přisuzují zejména novým, u zákazníků vyhledávaným, kolekcím z kolumbijské výroby. Nejnovějším kouskem je prostorná dámská kabelka z hovězí kůže a canvasu, která dobře poslouží jak během nákupu cestou z práce, víkendového výletu či návštěvy pláže. Její bytelná kožená ucha, nepromokavá podšívka a vnitřní kapsa na cennosti z ní dělají skvělou pomocnici pro každý den.

Více informací na webu, Facebooku či Instagramu.

O značce Bagind

Bagind je česká značka kožených výrobků vyráběných v Indii rodinnou výrobou podle tradičních metod z roku 1955. Batohy jsou vyráběné z kozí kůže opalované přírodním procesem bez použití chemických látek – stejně jak tomu bylo za starých časů. Jedná se o kvalitní kůži, která je odolná a spolehlivá. Značka funguje od roku 2017 a produkty jsou v prodeji v e-shopu a kamenných prodejnách v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě. Aktuálně mají v nabídce kolem 170 produktů. Za Bagind stojí příběh Lukáše Matějčka (25), který si v Indii plnil jeden ze svých cestovatelských snů. Ve městě Jaisalmer objevil obchůdek s koženými batohy. Spřátelil se s jeho majitelem Dennisem a domluvili se na spolupráci. V současnosti pro značku Bagind vyrábí kožené produkty nejen Dennis, ale dalších 100 řemeslníků po celém indickém státě Rádžasthán. Na jaře roku 2021 Lukáš procestoval jižní Ameriku, kde v kolumbijském koloniálním městečku objevil řemeslníka Lindermana, který vlastnoručně vyrábí tašky a batohy. Díky úspěšné kampani na Hithitu  je rozšířena výroba i mimo Indii a portfolio Bagindu se rozrostlo o výrobky z hovězí kůže. Část výdělku z každého kousku Bagind věnuje neziskové organizaci MOST ProTibet. Z těchto peněz pak pořizují školní pomůcky pro malé Tibeťany žijíci v exilu v Indii.

Čtěte dál …