5 důvodů, proč nosit menstruační kalhotky

Menstruace je přirozenou součástí ženského života, ale dnešní doba moc nepřeje odpočinku a komfortu, který by si ženy v těchto dnech zasloužily. Kromě bolestí, únavy a dalších nepříjemných průvodních znaků se žena musí potýkat také s rozhodováním, jaké pomůcky použít. Menstruační kalhotky představují revoluci v této oblasti. Jejich nošení je nejen bezpečné, ale také úžasně pohodlné a příjemné. Jaké jsou další výhody tohoto prádla?

Pohodlí

Každá žena si zaslouží pohodlí během svých dnů. S menstruačními kalhotkami toho dosáhne snadněji než kdy dříve. Kalhotky jsou vyrobeny z příjemného materiálu. Například značka Bodylok vyrábí prádlo z bambusu, čímž se zásadně liší od jiných značek na trhu. „Jemnost materiálu lze přirovnat k hedvábí nebo kašmíru, vyniká také neobvyklou pružností, díky které se oblečení velmi dobře přizpůsobí tělu. Materiály s obsahem bambusu mají také antibakteriální vlastnosti,“ upřesňuje majitel značky Petr Billy.

Ekologie

Nejenže jsou menstruační kalhotky pohodlné, ale také přispívají k ochraně životního prostředí. Ročně žena spotřebuje zhruba 300 vložek nebo tamponů a vyprodukuje tak zhruba tři kilogramy nerecyklovatelného a nerozložitelného odpadu. V průměru tak spotřebuje až 12 tisíc vložek nebo tamponů během plodného období svého života, což je 120 kilogramů odpadu jen za jednu ženu. S menstruačními kalhotkami můžete snížit svůj ekologický otisk, protože každé kalhotky vydrží až 50 pracích cyklů, což je obrovský krok směrem k udržitelnějšímu životnímu stylu.

Spolehlivost a funkčnost

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru hygienických produktů je jejich spolehlivost a funkčnost. Menstruační kalhotky  Bodylok se vyznačují naprostou spolehlivostí. Díky použití speciálních materiálů a technologií jsou tyto kalhotky schopny absorbovat vlhkost a udržet ji pryč od těla, tím pádem dopřávají pocit sucha a bezpečí.

Finanční úspora

Investice do menstruačních kalhotek se může na první pohled zdát vyšší než nákup tradičních hygienických potřeb. Avšak, pokud se podíváte na dlouhodobou perspektivu, zjistíte, že jde ve skutečnosti o velké ušetření financí.

Diskrétnost a styl

Výběr menstruačních kalhotek by neměl být jen o funkci, ale také o stylu a dobrém pocitu jakýkoli den v měsíci. Široký výběr velikostí, barev a střihů kalhotek značky Bodylok  zajišťuje každé ženě výběr dle jejího vlastního vkusu a přání. Menstruační kalhotky nemusí být pouze funkční. „Za zmínku stojí všechny kalhotky, které mají krajku. Tyto kalhotky jsou sexy, přestože jsou menstruační. Navíc jsou od klasických kalhotek k nerozeznání. Dalším hitem jsou menstruační tanga,“ uzavírá Petr Billy z firmy Bodylok.

Více na www.bodylok.cz.

Čtěte dál …