Soutěž o vstupenky do Galerie ocelových figurín

Pražská Galerie ocelových figurín je po dlouhé době obohacena o nové exponáty. K sochám, které návštěvníci už moc dobře znají, přibylo až 13 nových figurín. Všechny věkové kategorie se mohou těšit na sochy inspirované hlavně světem sci-fi filmů a pohádek. Výška nových figurín se pohybuje od jednoho až do dvou a půl metru a váha od padesáti do tří set kilogramů.

Galerie ocelových figurín je výstava, kde na ploše o rozloze 1200 m² najdete figuríny z recyklovaných kovových součástek. Exponáty jsou inspirovány kinematografickým světem, kulturou nejrychlejších aut a motorek, ale také zvířaty, videohrami a celebritami. Výstava se nachází v historické secesní budově City Palais, hned u Václavského náměstí, a to od začátku června 2018.

Galerie zaujme svou interaktivitou, jelikož je možné se s každou sochou vyfotit, podat ji ruku nebo ji dokonce obejmout. K pořízení originální fotografie můžete zapózovat se zbraní některého ze superhrdinů nebo se posadit na samotný železný trůn.

Jedním z hlavních poselství galerie je myšlenka recyklace, konkrétně upcyklace. Umělecká díla jsou tvořena součástkami, které dříve sloužily k naprosto odlišným účelům. Jednotlivé dílky získávané z vrakovišť celého světa se následně důkladně čistí, obrušují a lakují.

Galerie ocelových figurín měla být původně jen krátkodobým projektem, trvajícím pouze do ledna 2019. Pro zájem veřejnosti byla ale prodloužena minimálně o několik dalších let.

Více na  www.galerieocelovychfigurin.cz.

Soutěžní otázka: Z čeho jsou figuríny vyrobeny?

Odpovědi zasílejte na mail: redakce@all4fun.cz do 25. 10. 2021. Do předmětu uveďte „Galerie“. Podmínkou účasti v soutěži  je sledovat FB profil All4fun, nebo instagramový profil All4funcz.

Ze zaslaných odpovědí vylosujeme dva  výherce rodinné vstupenky.

Čtěte dál …

Zpěvák Ondřej Bábor sebral odvahu a chce být Mužem roku. Další casting na Muže roku již 22. dubna! Nepropásněte poslední možnost se přihlásit.

Muzikálový zpěvák Ondřej Bábor překvapil, když se objevil na castingu soutěže Muž roku 2023. Minulé ročníky sledoval pouze okrajově a nikdy by ho nenapadlo, že by to takové soutěže šel. Vše je ale jinak! „Že jsem se přihlásil do soutěže, věděla pouze přítelkyně a pak...

pokračovat ve čtení