Soutěž o vstupenky do Galerie ocelových figurín

Pražská Galerie ocelových figurín je po dlouhé době obohacena o nové exponáty. K sochám, které návštěvníci už moc dobře znají, přibylo až 13 nových figurín. Všechny věkové kategorie se mohou těšit na sochy inspirované hlavně světem sci-fi filmů a pohádek. Výška nových figurín se pohybuje od jednoho až do dvou a půl metru a váha od padesáti do tří set kilogramů.

Galerie ocelových figurín je výstava, kde na ploše o rozloze 1200 m² najdete figuríny z recyklovaných kovových součástek. Exponáty jsou inspirovány kinematografickým světem, kulturou nejrychlejších aut a motorek, ale také zvířaty, videohrami a celebritami. Výstava se nachází v historické secesní budově City Palais, hned u Václavského náměstí, a to od začátku června 2018.

Galerie zaujme svou interaktivitou, jelikož je možné se s každou sochou vyfotit, podat ji ruku nebo ji dokonce obejmout. K pořízení originální fotografie můžete zapózovat se zbraní některého ze superhrdinů nebo se posadit na samotný železný trůn.

Jedním z hlavních poselství galerie je myšlenka recyklace, konkrétně upcyklace. Umělecká díla jsou tvořena součástkami, které dříve sloužily k naprosto odlišným účelům. Jednotlivé dílky získávané z vrakovišť celého světa se následně důkladně čistí, obrušují a lakují.

Galerie ocelových figurín měla být původně jen krátkodobým projektem, trvajícím pouze do ledna 2019. Pro zájem veřejnosti byla ale prodloužena minimálně o několik dalších let.

Více na  www.galerieocelovychfigurin.cz.

Soutěžní otázka: Z čeho jsou figuríny vyrobeny?

Odpovědi zasílejte na mail: redakce@all4fun.cz do 25. 10. 2021. Do předmětu uveďte „Galerie“. Podmínkou účasti v soutěži  je sledovat FB profil All4fun, nebo instagramový profil All4funcz.

Ze zaslaných odpovědí vylosujeme dva  výherce rodinné vstupenky.

Čtěte dál …