Interaktivní výstava Elišky Podzimkové MALÝ PRINC míří do Bratislavy

Bratislava je po Praze, Litvínově, Plzni a Brně dalším velkým městem, které navštíví Malý princ – putovní interaktivní výstava známé výtvarnice Elišky Podzimkové. Kouzelný svět ožije od 10. října do 20. prosince v Pistoriho paláci v historickém centru metropole Slovenska.

Magický les ozářený velkým měsícem, všude stromy a světýlka, mlha linoucí se po zemi a vůně šimrající v nose…  „Výstava vytváří kouzelný svět Malého prince, který zapůsobí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Cílem je především odstřihnout návštěvníky od každodennosti a aspoň na chvíli je vrátit do dětství,“ říká Eliška Podzimková.

Originální expozice, kterou navštívilo již více jak 120 000 lidí, navázala na vydání knihy Malý princ. Eliška Podzimková ji výtvarně zpracovala na Islandu, kde nejen fotila, ale i sbírala potřebný přírodní materiál. Ten následně použila do svých koláží. Obrázky z knížky návštěvníci výstavy snadno „rozpohybují“ prostřednictvím aplikace Artitive, která je volně ke stažení. Například obrázek z pilotní kabiny letadla se začne hýbat tak, že letadlo prolétává krajinou, pilot manévruje a vše podkresluje zvuková stopa. Součástí výstavy jsou i různé zábavné interaktivní instalace.

Eliška Podzimková je animátorka, ilustrátorka, fotografka a všestranná umělkyně, jejíž tvorba baví děti i dospělé.Nejen díky svému profilu na Instagramu @AnimateNY (nyní @eliskap) získala uznání doma i ve světě. Má na kontě např. spot pro Jamieho Olivera, obsazení titulní stránky newyorského deníku Metro, dokreslené fotky pro americký Vogue či články v globálních médiích. V Čechách spolupracovala s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus, ilustrovala knížku Marie Doležalové a spoluvytvořila knižní vydání průvodce Honest Guide s Jankem Rubešem. Pro pražský magistrát připravila projekt PrahART, kde vnáší umění do dopravních prostředků, režírovala spot pro cenu Gratias Tibi pro Člověka v tísni a věnuje se i reklamní tvorbě. V současné době pracuje na animované aplikaci a seriálu Plešouni pro onkologicky nemocné děti či na autorském projektu Tanzánie, v rámci kterého vzniká nová interaktivní výstava, kniha a mnoho dalšího.

Čtěte dál …

Výstava „Bytosti“ v PORT 1560

Spolek výtvarných umělců grafiků HOLLAR připravil až do konce srpna 2024 pro návštěvníky galerie PORT 1560 výstavu s tajemným názvem „Bytosti“. Kdo to ovšem jsou bytosti, vždyť pod tímto názvem si každý představuje něco jiného. Někdo bezpochyby pohádkové...

pokračovat ve čtení