Výročí otevření Discolandu si připomenou také rodina Ivana Jonáka nebo Michal David

Už ve čtvrtek 7. dubna večer ožije pražský klub Retro Music Hall připomínkou 30. výročí od otevření slavného Discolandu Sylvie. Na párty pozvali pořadatelé mnoho hvězd 90. let, které Discoland pamatují a nebo v něm vystupovaly. Dorazí i král českých diskoték Michal David.

DJ Uwa, který je jedním z pořadatelů večera a bude na něm také hrát největší hity 90. let, pozval na akci mimo jiné rodinu Ivana Jonáka. „Je to slušnost, takže jsem obvolal děti a další členy jeho rodiny. V rámci večera chci vzpomenout nejen na Ivana, ale také na jeho ženu Ludviku, od jejíž tragické smrti uplyne právě ve čtvrtek 7. dubna 28 let. Měl jsem je rád oba a do dneška nevěřím tomu, že by Ivan udělal to, za co seděl,“ řekl Uwa Vanik, jenž hrál v Discolandu po celou dobu jeho fungování. Tedy v letech 1992 až 1994.

Archivní snímek DJ Uwa

V rámci přípravy večera otevřel dýdžej své archivy a našel spoustu zajímavých snímků. „Třeba právě s Ludvikou Jonákovou před Discolandem. A nebo snímky přímo z něj. Škoda, že ten večírek nejde dělat tam,“ odhalil Uwa a připomněl brzkou proměnu bývalé libeňské slavné diskotéky v byty a restauraci.

Nechal také nahlédnout do scénáře čtvrtečního večera. „Jak už bylo řečeno, vystoupí Marcela Březinová, Šárka Rezková, Maxíci… Mezi pozvanými je také král českých diskoték Michal David a mnoho dalších klíčových osobností 90. let,“ dodal.

Klub Retro Music Hall bude ve čtvrtek otevřený od 20 hodin, hlavní program začne ve 22 hodin a potrvá do rána.

Vstupenky na čtvrteční večer budou k zakoupení přímo v Retru, zájemci si je  mohou koupit i v rámci on-line předprodeje na tomto odkazu: https://cshr.enigoo.cz/app/tickets/events.

Foto: archiv – DJ Uwa

Čtěte dál …

Šílená noc míří do kin

Štědrý večer. Pro partu zločinců ideální čas na přepadení nechutně bohaté rodiny a provětrání jejího sejfu. Ve svém plánu však nepočítali s velmi nepravděpodobným vousatým hrdinou, který komínem přinese dárky… Šílená noc je drsná akční komedie z dílny...

pokračovat ve čtení