Výhrou je být spolu – a to nejen o svátcích. Skvělou zábavu zajistí deskové párty hry od EFKO.

Společenské hry firmy EFKO-karton, s. r. o. z Nového Veselí rozvíjí již téměř tři dekády zdravou soutěživost a rivalitu. Jejich hlavním benefitem není jen pocit z vítězství, ale také fakt, že při hře trávíme čas v rodinném kruhu nebo s přáteli, zažíváme pocit vzájemné sounáležitosti a blízkosti. Právě o to jde především nyní, v období přicházejících vánočních svátků a novoročních oslav. Svět společenských her zažívá svůj velký boom a těší se stále větší oblíbenosti při rodinných a přátelských setkáních. Nezanedbatelnou část sortimentu firmy EFKO tvoří i postřehové a párty hry. Některé z nich jsou vhodnou alternativou pro společně stráveny čas při zážitkových činnostech, které nemusí být jenom zdrojem zábavy, ale také rozvoje různých dovedností a schopností jak dětí, tak i dospělých. Mezi ně patří například netradiční novinka určená ryze pro dospělé s názvem Hvězda večírku. Mezi další patří hra Fast food nebo Mish Mash. Trávit volný čas bez využití moderních technologií může být v současné době přicházejících svátků velkou příležitostí k upevnění mezilidských vztahů. Prožijme letošní Vánoce a Silvestr s těmi, které máme rádi. Třeba u zábavné stolní hry. A nezapomeňme, že cíl není vyhrát, ale být spolu.

„Párty hru Hvězda večírku jsme vyvíjeli v časech pandemie jako náhradu za zrušené firemní večírky. Na hráče čekají různé situace plné legrace a nadsázky. Jejich úkolem je po celou dobu večírku pečovat o svou dobrou pověst. A to není v prostředí, ve kterém je k mání alkohol, taneční parket, šmajchlkabinet a atraktivní kolegové vůbec snadné. Komu se tak zadaří, stane se vítězem, tedy hvězdou večírku. Kdo se ale příliš opije, může dokonce schytat i padáka,” uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO.

Hra Hvězda večírku je díky svému charakteru a pikantnímu obsahu určena pro hráče starší 18 let a může být vtipným vánočním dárkem kolegům či zaměstnancům. Cena hry je 479 Kč.

Hra s názvem ‘Fast food‘ není vůbec nezdravá. Naopak, bystří postřeh hráčů, jejichž úkolem je co nejrychleji vykrývat přicházející objednávky, stejně jako obsluha ve fast-foodu. Kdo má připraveno první, cinkne na kovový zvonek a získává nejvyšší zpropitné. Zajímavostí je, že tato hra byla vytvořena ve spolupráci s celosvětově úspěšným dánským tvůrcem her Martinem N. Andersenem. Cena hry je 349 Kč.

Nejbystřejší hráč se stane vítězem i v další hře s názvem ‘Mish-Mash‘. Mish-Mash je skvělá postřehová hra, ve které vítězí ten, kdo nejrychleji najde správný obrázek v záplavě ostatních. Stačí určit obtížnost hry a překvapit protihráče bleskovou reakcí. Mish-Mash je určen pro dva a více hráčů a je vhodný pro děti od šesti let. Maloobchodní cena hry je 429 Kč.

Spolupráci s dánským tvůrcem her Martinem N. Andersenem zúročila firma EFKO i při návrhu hry s názvem „Drzé opice“, se kterou si všichni procvičí vlastní postřeh a pohotovost. Drzé opice jen stačí co nejrychleji plácnout přes prsty pomocí speciálně upravené plácačky ve tvaru ruky. „Pro výrobu plácačky jsme museli najít vhodný materiál. Nalisovali jsme několik možných variant a ty pak zkoušeli, abychom našli optimální pružnost a rozvášnění hráči si při hře neublížili”, uvedla vývojářka společnosti EFKO, Ing. Lenka Flídrová.

Pro malé i velké je určena další rodinná hra s názvem Picasso, která rozvíjí kreativitu a komunikační schopnosti hráčů. Ti mají k dispozici pomyslné malířské plátno, dřevěné tyčinky, provázek a různé geometrické tvary. S jejichž pomocí má ‘malíř‘ znázornit obrázek z vylosované kartičky. Ostatní hádají, co ‘umělec‘ právě vytváří. To vede k mnoha humorným situacím, kreativním nápadům a o odlehčené zábavě. Cena hry je 449 Kč.

Uvedené i další hry je možno zakoupit přímo na stránkách výrobce https://eshop.efko.cz

Doprovodná videa:

https://youtu.be/tJmxBd2RBxE
https://youtu.be/9wsnVeMXIkg
https://youtu.be/W8jZpgJbgAI
https://youtu.be/HDW2-FQJFB8

Čtěte dál …

Show Jana Krause: Zpívající běžec, rajcovní výboje a eidam je socialistická záležitost a smažák emocionální vyprošťovák. V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Ben Cristovao, kardiolog Petr Neužil a specialistky na smažený sýr Anna Lucie Helešic a Terezie Kučerová.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 20. září ve 21.35 na Primě. Prvním hostem, kterého dnes ve své talk show Jan Kraus přivítá, bude oblíbený zpěvák a tanečník Ben Cristovao. Na vrcholové úrovni nedělá však jen showbusiness, ale také sport –...

pokračovat ve čtení