Vladimír Mišík vydává druhý singl a video z alba Noční obraz

Zábava

V pátek 19. 11. 2021 vyšel druhý singl z nového alba Vladimíra Mišíka Noční obraz. Baladická píseň Nad útesem dění vychází současně i na streamovacích platformách, kde prozatím není album k dispozici.

Na videoklip k písni Nad útesem dění se můžete podívat zde: https://youtu.be/q5x5uT7gjq0.

Vytvořil ho Matyáš Vorda a klíčovou roli v něm hraje mechanická skříňka zvaná „hybohled“ z dílny ve Francii žijícího výtvarníka Pavla Macka. Matyáš Vorda je v hudebním světě znám jednak jako bubeník (Mandrage, Meky Žbirka) a jednak jako autor scénického designu (Ewa Farna, Lenny, Ceny Anděl) a animovaných videí.

S kapelou Blue Shadows producenta Petra Ostrouchova, který je zároveň autorem hudby, v nahrávce účinkují irské hvězdy Davy Spillane (irská flétna) a Dónal Lunny (bodhrán). Hudebníci, kteří již od 70. let patří ke klíčovým postavám irské hudební scény, mají v biografii spolupráci s takovými osobnostmi, jako jsou například Kate Bush, Mike Oldfield, Sinnead O’Connor, Bryan Adams, Van Morrison, Elvis Costello, Alan Stivell, Emmylou Harris nebo Afro Celt Sound System. Spillane je také vyhledávaným spolupracovníkem při nahrávání filmových soundtracků (Rob Roy, Michael Collins, Excalibur, Gangy New Yorku a mnoho dalších) a Lunny stojí jako producent za stovkami zásadních alb irské (nejen folkové) hudby. Sestavu doplňuje smyčcový ansámbl Orquestrina světově známého hornisty Radka Baboráka.

Vladimír Mišík k písni říká: „Inspirací k tomuhle textu byla vzpomínka na naši dávnou cestu s manželkou Evou do Normandie. Nejsem žádný mystik, ale musím říct, že tady se stalo něco zvláštního: najednou se mi „shůry“ začala doslova sypat všechna tahle slova. Já je jen zapisoval. Připomínalo to takové to automatické psaní, které používali třeba beatnici. Pak jsem si to přečetl a řekl si – kruci, vždyť ono to skoro připomíná báseň… No a Petr to pak celé zhudebnil a zaranžoval v tom irském duchu. Myslím, že jsme se tam s Petrem hezky sešli.

Album Noční obraz zaznamenalo po vydání nadšené reakce kritické obce a drží se na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších alb IFPI. Vyšlo na CD, 2-LP, MC a digitálním downloadem. K dispozici je i ve vlastním e-shopu vydavatele:  https://animalmusic.cz/album/vladimir-misik-nocni-obraz

Z recenzí na album Noční obraz:

Ze 14 Mišíkových nových písní se sypou nápady tak nečekané a pestré jako kdysi z beatlovského Seržanta Peppera, který se také díval s nadhledem na různé formy a styly“. (aktualne.cz)

Přes pády a radosti až k tichému konci. Vladimír Mišík nahrál další nejlepší album.“ (Lidové noviny / lidovky.cz)

Noční obraz je výtečné album. Snoubí se v něm profesionalita, vášeň, emoce, profesní erudice, a byť je poklidné a někdy trochu temné, i radost z hudby i bytí. Vladimír Mišík na něm vystoupal ještě o kus výš.“ (novinky.cz / Právo)

 „Petr Ostrouchov vrátil stárnoucího rockera na výsluní. Připravil s ním už druhé album, nazvané Noční obraz, které se vznáší vysoko nad českým písničkářstvím.“ (Hospodářské noviny)

Čtěte dál …

Geis podporuje i putovní výstavu ADRA

Spolupráce logistického providera a humanitární organizace ADRA se opět posouvá. Geis se stal nově partnerem putovní výstavy, která mapuje pomáhání této dobročinné organizace. Lidé si ji mohou prohlédnout v 11 městech České republiky postupně až do jara 2023. Geis,...

pokračovat ve čtení

Dobový Obchodní dům, extraktor Štáfek, zlatá éra Ivety Bartošové, Mozaika Alice Nellis, skutečné případy sadistických vrahů a návrat Kriminálky Anděl

Televize Nova a Voyo představují projekty hrané tvorby připravované pro sezony roku 2023 a dále. Diváci se mohou těšit například na výpravný Obchodní dům, zasazený do období těsně před druhou světovou válkou, příběh jedné skoro obyčejné rodiny podle scénáře Alice...

pokračovat ve čtení