Vladimír Mišík vydává další singl z alba Noční obraz, videoklip k písni „Dech“ natočila Maja Hamplová

V pondělí 6. 12. 2021 vyšel třetí singl z nového alba Vladimíra Mišíka Noční obraz. Píseň Dech, která je zhudebněnou básní Františka Hrubína,představuje Mišíka v intimnější poloze. Singl vychází současně i na streamovacích platformách, kde prozatím není album k dispozici. Album zaznamenalo po vydání nadšené reakce kritické obce a drží se na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších alb.

Videoklip k písni Dech je dílem scenáristky a režisérky Maji Hamplové, která je držitelkou ceny „Anděl“ za velice úspěšný Mišíkův klip k písni „Jednou“ z předchozího alba (píseň získala cenu Anděl také jako skladba roku 2019). Do hlavních rolí intimního příběhu o koncích a nových začátcích obsadila autorka Ivana Fraňka, který žije a pracuje především v Itálii a Francii (hrál například ve filmu Paola Sorrentina „Velká nádhera“ nebo ve filmu Luca Bessona „Anna“) a mladou českou herečku Martu Dancingerovou, známou především z úspěšných televizních seriálů (Kukačky, Až po uši, Specialisté, Ordinace v růžové zahradě). Kameramanem klipu byl držitel Českého lva Martin Douba, střihačem držitel tří Českých lvů (mimo jiné za minisérii Agnieszky Hollandové „Hořící keř“) a tří nominací Pavel Hrdlička. Klipse natáčel v malebné lesní osadě Kersko za prvního letošního sněhu.

Františka Hrubína jsem nikdy nezpíval, a tahle báseň se mě vyloženě dotkla. Je tam vlastně velmi poeticky a přitom nepateticky naznačeno, co mám za sebou“, říká k písni Vladimír Mišík.

Maja Hamplová, která je též oceňovanou castingovou režisérkou a producentkou, ke klipu říká: „Moje spolupráce s Vladimírem Mišíkem začala už před dvěma lety, kdy jsme spolu s Matějem Chlupáčkem režírovali a vyráběli klip k písni „Jednou“. Pro mě to byl splněný sen, protože Vláďovu hudbu miluju od dětství. Teď Petr Ostrouchov s Vláďou oslovili mě, chvíli jsme hledali vhodnou skladbu a já jsem si vyprosila Dech. Ta skladba mě oslovila hned, na první poslech, slyšela jsem ji už snad tisíckrát a ještě se mi neoposlouchala. Natáčeli jsme v Kersku a ten den sněžilo. Byla první adventní neděle, já jsem režírovala klip o lásce, k písni Vladimíra Mišíka na báseň Františka Hrubína. Úplná vděčnost. Říkala jsem si, že by před letošními Vánoci bylo hezké vyjít s něčím laskavým, co bude lidi spíš spojovat než rozdělovat a tak vznikl klip o lásce, o koncích a nových začátcích. A hlavně, za použití úryvku z textu: Žít a žít – a nestát!“ 

Píseň Dech natočil Vladimír Mišík s kapelou Blue Shadows producenta alba Petra Ostrouchova, který je zároveň autorem hudby. V nahrávce vedle něj účinkují kytarista Josef Štěpánek, klavírista Jan Steinsdörfer, baskytarista Matěj Belko, bubeník Martin Novák a jako speciální host vynikající americký mandolinista Mike Marshall.

Album Noční obraz vyšlo na CD, 2-LP, MC a digitálním downloadem. K dispozici je i ve vlastním e-shopu vydavatele:  https://animalmusic.cz/album/vladimir-misik-nocni-obraz

U příležitosti premiéry klipu je též zahájen prodej zbrusu nového merchandisingu Vladimíra Mišíka v e-shopu na adrese https://vladimirmisik.unimerch.cz/, trička a tašky s designem alba Noční obraz i s portrétem Vladimíra Mišíka jakožto kocoura z klipu Šedesátá léta v provedení Michaely Pavlátové.    

Album Noční obraz bude možno zakoupit (spolu s kompletním katalogem všech nahrávek vydavatelství Animal Music) ve speciálním pop-up shopu v Kině Pilotů o poslední adventní neděli 19. prosince od 15.00 do 20.00 hodin.

Z recenzí na album Noční obraz:

Ze 14 Mišíkových nových písní se sypou nápady tak nečekané a pestré jako kdysi z beatlovského Seržanta Peppera, který se také díval s nadhledem na různé formy a styly“. (aktualne.cz)

Přes pády a radosti až k tichému konci. Vladimír Mišík nahrál další nejlepší album.“ (Lidové noviny / lidovky.cz)

Noční obraz je výtečné album. Snoubí se v něm profesionalita, vášeň, emoce, profesní erudice, a byť je poklidné a někdy trochu temné, i radost z hudby i bytí. Vladimír Mišík na něm vystoupal ještě o kus výš.“ (novinky.cz / Právo)

Petr Ostrouchov vrátil stárnoucího rockera na výsluní. Připravil s ním už druhé album, nazvané Noční obraz, které se vznáší vysoko nad českým písničkářstvím.“ (Hospodářské noviny)

Čtěte dál …