Vánoční nadílka z Animal Music: speciální pop-up v Kině Pilotů, nové videoklipy Nikol Bókové exkluzivně na velkém plátně a nový merch Vladimíra Mišíka i Lenky Dusilové

Hudební vydavatelství Animal Music, které letos vydalo rekordních 12 nových alb tuzemských umělců z oblasti jazzu, folk-rocku, alternativy i klasiky, včetně nových alb Vladimíra Mišíka, Mirka Kemela, Doroty Barové, Vojty Nýdla nebo tří alb světoznámého hornisty Radka Baboráka, pořádá předvánoční prodejní pop-up shop v kultovním Kině Pilotů v pražských Vršovicích, spojený s premiérou videoklipů Nikol Bókové na velkém plátně.

Během nedělního odpoledne 19. prosince bude k dispozici poprvé na jednom místě vše, co dosud na značce Animal Music vyšlo – CD, LP a plakáty – vše v designu grafiků z renomovaného Studia Najbrt, a také nový merch Vladimíra Mišíka (trička, tašky) v designu Michaely Pavlátové (mezinárodně oceňovaná výtvarnice a režisérka animovaných filmů, spoluautorka Mišíkova videoklipu „Šedesátá léta“), a nový merch Lenky Dusilové k úspěšnému loňskému albu Řeka z dílny papírnictví Papelote  a v designu Bet Orten.

Album Řeka Lenky Dusilové, které vyšlo loni na podzim a získalo tři ocenění Anděl, bude den poté, 20. prosince, pokřtěno na Nové scéně Národního divadla speciálním koncertem ve velkém obsazení „Řeka ansámblu“https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/lenka-dusilova-71119828?t=2021-12-20-20-00

Merch Vladimíra Mišíka k albu Noční obraz je již nyní v předprodeji zde: https://vladimirmisik.unimerch.cz/vse

Pop-up shop navštíví řada umělců, aby případně zakoupené zboží podepsali – Dorota Barová, Mirek Kemel, Vojta Nýdl, Radek Baborák, David Dorůžka, Jaromír Honzák, Aneta Majerová, Nikol Bóková, Jiří Bárta a Terezie Fialová, a možná přijde i Vladimír Mišík.

V průběhu odpoledne pak v malém sále Kina Pilotů poběží non stop smyčka všech videoklipů Animal Music, včetně zbrusu nového klipu Vladimíra Mišíka Dech, který natočila Maja Hamplová a premiéru měl 6. 12.

Od 17h ve velkém sále Kina Pilotů osobně uvede klavíristka a skladatelka Nikol Bóková v premiéře minisérii videoklipů ze svého posledního alba Prometheus, které vyšlo letos v květnu. Své třetí autorské album nahrála ve hvězdném obsazení – se světoznámým hornistou Radkem Baborákem, kytaristou Davidem Dorůžkou, kontrabasistou Jaromírem Honzákem a bubeníkem Michałem Wierzgońem. Titulní skladba Prometheus získala Cenu OSA za nejlepší skladbu mladého autora do 35 let. Videoklipy ke skladbám Nunchaku, Perseids a Prometheus pojí jednotná umělecká a vizuální koncepce, jejímž autorem je režisér a kameraman klipů Jan Vala spolu s Nikol Bókovou. Společně se věnují audiovizuální tvorbě pod označením Cataplasm. Účinkuje v nich také čtyřnásobná mistryně světa v bojových uměních, dvanáctiletá Kanaďanka Eccaia Sampson a obsahují záběry sopečných erupcí na Islandu a prostředí kaolinového dolu. O klipu k titulní skladbě Nikol říká: „Prvky bojového umění malé Eccaiy pro mě výrazově naplňují hloubku příběhu titulní skladby Prometheus, která zhudebňuje obrovské množství pocitů, myšlenek a emocí, spojených s momentem, kdy jsem se dozvěděla nečekanou zprávu o smrti mého táty. Klip znázorňuje různé stavy mysli až ke smíření.“ Souběžně s uvedením videoklipů vyjdou skladby Nunchaku a Perseids také na streamovacích službách, kde byl zatím k dispozici pouze titulní singl Prometheus. Celé album pak bude dostupné ke streamu v průběhu ledna 2022. Kromě toho je album v prodeji na CD a vinylu ve vlastním e-shopu Animal Music a v distribuční síti společnosti Supraphon.

Čtěte dál …

Zpěvák Ondřej Bábor sebral odvahu a chce být Mužem roku. Další casting na Muže roku již 22. dubna! Nepropásněte poslední možnost se přihlásit.

Muzikálový zpěvák Ondřej Bábor překvapil, když se objevil na castingu soutěže Muž roku 2023. Minulé ročníky sledoval pouze okrajově a nikdy by ho nenapadlo, že by to takové soutěže šel. Vše je ale jinak! „Že jsem se přihlásil do soutěže, věděla pouze přítelkyně a pak...

pokračovat ve čtení