Únorový kulturní tip: Koncert Epoque Quartet v pivovaru

Návštěvnické centrum pivovaru Plzeňský Prazdroj v pátek 18. února od 19 hodin rozezní koncert známého a oceňovaného smyčcového kvarteta Epoque Quartet. Brilantní muzikanti, David Pokorný, Vladimír Klánský, Vladimír Kroupa a Vít Petrášek, zahrají skladby napříč žánry, styly a epochami.

Multižánrový Epoque Quartet, držitel prestižního ocenění Classic Prague Awards a ceny České televize Klasika roku za rok 2019, loni oslavil 20 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Širokému publiku je Epoque Quartet známý také svým účinkováním v populární televizní show StarDance.

Mezi aktuálními počiny kvarteta je oceňované CD Epoque Quartet plays Jan Kučera, které bylo nominováno na cenu Anděl 2018. Dále pak v New Yorku pokřtěné CD Flow, které se ocitlo v užší nominaci na prestižní kanadské ocenění Juno Award a se kterým soubor podnikl koncertní turné po Číně. Epoque Quartet má za sebou také turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs nebo Clarinet Factory.

Program koncertu v pivovaru: Mateusz Smoczynski: Manhattan Island / Jan Kučera: Zrození / Django Reinhardt: Minor Swing / Astor Piazzolla: Ave Maria / Vladimir Cosma: Velký blondýn s černou botou / Django Reinhardt: Douce Ambiance / John Williams: The Schindler´s List / Astor Piazzolla: Adios Nonino & Libertango / Pat Metheny: Jaco.

Koncert Epoque Quartet se uskuteční v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními. Předprodej vstupenek na https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/koncert-epoque-quartet-v-pivovaru/

Čtěte dál …