Únorový kulturní tip: Koncert Epoque Quartet v pivovaru

Návštěvnické centrum pivovaru Plzeňský Prazdroj v pátek 18. února od 19 hodin rozezní koncert známého a oceňovaného smyčcového kvarteta Epoque Quartet. Brilantní muzikanti, David Pokorný, Vladimír Klánský, Vladimír Kroupa a Vít Petrášek, zahrají skladby napříč žánry, styly a epochami.

Multižánrový Epoque Quartet, držitel prestižního ocenění Classic Prague Awards a ceny České televize Klasika roku za rok 2019, loni oslavil 20 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Širokému publiku je Epoque Quartet známý také svým účinkováním v populární televizní show StarDance.

Mezi aktuálními počiny kvarteta je oceňované CD Epoque Quartet plays Jan Kučera, které bylo nominováno na cenu Anděl 2018. Dále pak v New Yorku pokřtěné CD Flow, které se ocitlo v užší nominaci na prestižní kanadské ocenění Juno Award a se kterým soubor podnikl koncertní turné po Číně. Epoque Quartet má za sebou také turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs nebo Clarinet Factory.

Program koncertu v pivovaru: Mateusz Smoczynski: Manhattan Island / Jan Kučera: Zrození / Django Reinhardt: Minor Swing / Astor Piazzolla: Ave Maria / Vladimir Cosma: Velký blondýn s černou botou / Django Reinhardt: Douce Ambiance / John Williams: The Schindler´s List / Astor Piazzolla: Adios Nonino & Libertango / Pat Metheny: Jaco.

Koncert Epoque Quartet se uskuteční v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními. Předprodej vstupenek na https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/koncert-epoque-quartet-v-pivovaru/

Čtěte dál …

Show Jana Krause: Zpívající běžec, rajcovní výboje a eidam je socialistická záležitost a smažák emocionální vyprošťovák. V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Ben Cristovao, kardiolog Petr Neužil a specialistky na smažený sýr Anna Lucie Helešic a Terezie Kučerová.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 20. září ve 21.35 na Primě. Prvním hostem, kterého dnes ve své talk show Jan Kraus přivítá, bude oblíbený zpěvák a tanečník Ben Cristovao. Na vrcholové úrovni nedělá však jen showbusiness, ale také sport –...

pokračovat ve čtení