Únor v LUMINA PARKu: jarní prázdniny, romantický Valentýn a sleva pro všechny

Do konce provozu letošního Lumina Parku zbývá poslední necelý měsíc. Ale ještě než se 25. února brány této velkolepé světelné atrakce na pražském Džbáně definitivně uzavřou, čeká zde na návštěvníky spousta zážitků a také skvělá závěrečná sleva.

Jarní prázdniny

Úspěšná audio-vizuální atrakce Lumina park se letos skládá ze čtyř částí – Zahrady Her, Hudby, Umění a Strachu, které dohromady nabídnou více než sto padesát světelných objektů. A vůbec poprvé nabízí nepřeberné množství interaktivních instalací. To znamená, že během jarních prázdnin se může stát Lumina Park doslova rájem pro všechny hravé děti i dospělé. Vyzkoušet si zde můžete světelný hokej, zahrát si legendárního pacmana, bloudit ve svítivém labyrintu, s kamarády nebo s rodinou založit kapelu a rozjet to s řadou svítících hudebních nástrojů, nebo se stát doslova součástí slavných uměleckých děl.

Romantický valentýn

Tajuplná světélka a romantická procházka doslova svádějí k valentýnskému dostaveníčku. Právě z Lumina parku si mohou páry odnést ty nejhezčí zamilované fotky, ale především také vzpomínky. Interaktivní objekty jsou jako stvořené pro akční a zároveň zamilovanou procházku ve dvou. Otevřený voucher za zvýhodněnou cenu je skvělým dárkem ke svátku zamilovaných. Ovšem na své si přijdou nejen zamilovaní, ale i přátelé, kamarádi, rodiny a zkrátka všichni, kteří rádi tráví čas pohromadě.

Sleva na závěr

            Všechno hezké jednou končí a také letošní instalace Lumina Parku spěje spolu s prodlužujícími se dny ke svému konci. Ale ještě celý únor můžete světelnou show navštívit, navíc za zvýhodněnou cenu. Všechny vstupenky prodáváme během února online i na pokladně se slevou 25 %!

O Lumina Parku

Tajuplná procházka začíná v Zahradě Her, kde návštěvníci potkají obří šachové figurky, zažijí dobrodružství ve Velkém bludišti nebo si užijí spousty legrace se 3D scrabble. V Zahradě Hudby je pak možné si vyzkoušet například hru na světelné piano nebo si poslechnout skladbu z dvoumetrového walkmana či magnetofonu. Zahrada Umění uchvátí návštěvníky interaktivním pojetím známých uměleckých děl. Díky unikátním instalacím nahlédnou například do surrealistického světa Salvátora Dalího, budou řešit šifru střípků na obrazech od Picassa nebo se přenesou do dob impresionismu a stanou se součástí ikonických Monetových leknínů. Na závěr trasy je připravena výprava do Zahrady Strachu, kde na malé i velké odvážlivce čeká setkání s duchy, bílou paní a dalšími tajuplnými postavami. A ti nejstatečnější mohou podniknout dobrodružnou cestu až do tunelu s pokladem. Organizátoři v Lumina Parku připravili nezapomenutelný zážitek pro všechny věkové kategorie na nové, cca 1,5 km dlouhé trase, kterou je možné absolvovat pohodlně například i s kočárkem. I tentokrát jsou sochy sestavené z milionů úsporných LED žárovek a to ve spolupráci s renomovanými polskými designéry. Loňskou instalaci Lumina parku na téma Alenka v říši divů navštívily tisíce návštěvníků. Letos je možné se na magickou stezku vydat až do 25. února 2024 a to vždy po setmění, kdy plně vynikne celá krása světelných soch v kombinaci se zvukovými efekty. Aktuální otevírací doba, vstupenky a další informace jsou k dispozici webových stránkách parku www.luminapark.cz.

Čtěte dál …

Lovci znaků přibližují interaktivní formou písmo i komunikaci od jejich prvopočátku. Vezměte děti a pojďte jim ukázat, co je telegraf či světlotisk nebo si pokecat s robotem Blablátorem

Holešovická tržnice zve na autorskou putovní výstavu plzeňského DEPO2015 Lovci znaků. Malé i velké návštěvníky tato interaktivní expozice provede netradičně pojatým světem písma, jeho historií, základy typografie, ale i šifer a komunikace obecně. Na dobrodružné...

pokračovat ve čtení

Ruské války na Prima ZOOM

Válečné choutky Ruska přináší Prima ZOOM. Ruská invaze na Ukrajinu neboli rusko-ukrajinská válka (pouze v Rusku označována jako „Speciální vojenská operace na Ukrajině“) začala zrána 24. února 2022 ruským útokem na Ukrajinu. Jedná se o největší konflikt v Evropě od...

pokračovat ve čtení