Prima ZOOM pokračuje v největších záhadách historie

Expedice pěti torpédoborců amerického námořnictva do tajemného Bermudského trojúhelníku na konci roku 1945. Tvrzení kontroverzního lovce pokladů, že objevil ztracenou nacistickou ponorku plnou kradených cenností. Záhadná smrt legendárního Bruce Lee. A nález tajných deníků mistra úniků Harryho Houdiniho. To jsou čtyři z největších záhad historie, kterým se věnuje pokračování stejnojmenného napínavého dokumentárního seriálu. Laurence Fishburne, který se proslavil ve filmové sérii Matrix, se zaměřil na další Největší záhady historie v celovečerních epizodách na Prima ZOOM.

Pořádná porce záhad na Prima ZOOM:

Od 17. 5. 22.05 – Největší záhady historie II

Největší záhady historie II (4 díly, premiéry pátek 22.00, reprízy pondělí v 16.00)

17. 5. Expedice Bermudský trojúhelník

5. prosince 1945 odstartovalo z Floridy pět amerických torpédových bombardérů 2. světové války, přičemž všichni muži a letadla zmizeli beze stopy. O několik hodin později bylo vysláno pátrací letadlo, aby je našlo, které také zmizelo. Věřilo se, že se všichni ztratili v nechvalně známém Bermudském trojúhelníku. Počet tragicky ztracených mužů toho dne činil 27 a o 75 let později vše stále zůstává nevyřešenou záhadou. Žádná loď v historii dosud neprohledala extrémní hlubiny Bermudského trojúhelníku, o kterém se předpokládá, že si vyžádal více než 1000 lodí a letadel. Loď zesnulého Paula Allena, R/V Petrel, nejpokročilejší pátrací plavidlo svého druhu, nasadí širokou škálu nejmodernějších technologií, včetně ponorek pro hluboké potápění, aby prozkoumala tři míle dolů ve snaze najít ztracenou eskadru a vyřešit záhadu, která začala legendu o Bermudském trojúhelníku.

24. 5. Ztracené deníky Harryho Houdiniho

Kouzelník a expert na Houdiniho Bill Kalush získal přístup k Houdiniho tajným deníkům, které byly předtím veřejnosti utajovány. Odborníci odhalují deníky a využívají informace získané z těchto osobních poznámek, aby vytvořili nové úhly pohledu na komplexní Houdiniho život.

31. 5. Hledání Hitlerovy ponorky

Začíná vyšetřování neotřesitelných tvrzení Rogera Miklose, jednoho z nejexcentričtějších, nejkontroverznějších a nejdokonalejších lovců pokladů v Americe. Desítky let před svou smrtí v roce 2018 Roger věřil, že u pobřeží ostrovů Turks a Caicos, které patří mezi zámořská území Velké Británie, objevil upravenou nacistickou ponorku naloženou bohatstvím uměleckých děl, starožitností a zlata. Než zemřel, poskytl Roger exkluzivní rozhovor, který odhalil vodítka o možné poloze ponorky a zanechal po sobě hromadu dokumentů, map a fotografií. Nyní, vyzbrojen těmito důkazy, se slavný potápěč Mike Fletcher a jeho tým vydají na volné moře hledat tuto tajnou a speciální Hitlerovu ponorku.

7. 6. Jak zemřel Bruce Lee

20. července 1973 zemřela za záhadných okolností v Hongkongu superstar bojových umění Bruce Lee. Bruceův bratr Robert Lee nebyl nikdy spokojen s oficiální příčinou smrti – fatální reakcí na aspirin. Nyní, na soumraku svého života, Robert Lee pověřil bývalého hongkongského policejního detektiva Philipa Chana, aby se prohrabal dříve neviděnými dokumenty, vyzpovídal odborníky a promluvil s lidmi blízkými legendárního herce, ve snaze znovu se podívat, co nebo kdo zabil Bruce Leeho. Od legendárních bojů na střeše až po spory s údajnými členy a producenty Triády – Chanova cesta odhaluje komplexně překvapivý život herecké hvězdy.

Čtěte dál …

Osobnosti Amfory – Jiřina Bohdalová, Stanislav Hložek, Zdeněk Merta, Antonín Panenka, Petr Salava a Roman Skamene, šéfkuchař a návrhář Pavel Berky a chovatelka naháčů Romana Horová se představí v Show Jana Krause

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 22. května ve 21.40 na Primě. Jiřina Bohdalová, Stanislav Hložek, Zdenek Merta, Antonín Panenka, Petr Salava a Roman Skamene – členové legendární Amfory. „40 zemí, 750 zápasů, historicky kolem 400...

pokračovat ve čtení