Střela z Východu – skutečný příběh

Ernst Degner (1931–1983) byl profesionální motocyklový silniční závodník Grand Prix z východního Německa. Degner se stal známým tím, že v roce 1961 utekl na Západ. Vzal s sebou i know-how techniky ladění z firmy MZ do Suzuki a v roce 1962 vyhrál pro Suzuki první šampionát Grand Prix. Podívejte se na tento neuvěřitelný příběh o sportu, technice, rodině a cestě za svobodou na Prima ZOOM.

Opravdové příběhy nabízí Prima ZOOM:

1. 10. 20.00 – Střela z Východu (1. část)

8. 10. 20.00 – Střela z Východu (2. část)

Střela z Východu (2 díly, reprízy ve středu 4. a 11. 10. v 9.40)

Stojí na startu, motor burácí, ale trať přímo před ním ještě nemá jasné obrysy. Vybrat si cestu je nejen těžké, ale dokonce prakticky nemožné. Má zvítězit ve světovém šampionátu, nebo vyrazit směrem ke svobodě? Během mistrovství světa ve Švédsku v roce 1961 zázračně talentovaný východoněmecký motocyklový závodník Ernst Degner utekl za železnou oponu. V naději, že získá svobodu, riskoval všechno, ale především život. Podařilo se mu dostat se na Západ se svou rodinou i motorkou, kterou do té doby přísně střežila krutá tajná policie Stasi. Hned následující sezónu se Degner znovu vrátil na trať, tentokrát na stroji značky Suzuki. Zvítězil, stal se mistrem světa a okamžitě tak katapultoval známého japonského průmyslového giganta do popředí odvětví výroby a prodeje motocyklů. Vzrušující film Střela z Východu se odehrává v neobvyklém prostředí na hranici dvou naprosto odlišných světů – pestrobarevného svobodného Západu a šedivého východního Německa v období studené války, kde byl útlak obyčejných lidí na každodenním pořádku. Sledujte napínavý dokument o odvážném a životu nebezpečném útěku celé rodiny na svobodu, který působí, jako by se spojil neuvěřitelný příběh Mostu špiónů s adrenalinovou jízdou Senny.

Čtěte dál …

Václav Nekvapil vylovil Fejetony ze šuplíku

Fejetony ze šuplíku prezentují nový zvuk humoru jako připomínku české novinářské disciplíny, totiž mírně sarkastického humoru s přídavkem nadhledu a smíření. Humor, zábava a nevšední cestovatelské příběhy – to jsou hlavní ingredience nového audio CD, které vydává...

pokračovat ve čtení