Show Jana Krause: Lovu čau, divadelní start-up a nejsilnější zážitky se ženami

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Aleš Háma, herečky Rozálie Prachařová, Josefína Prachařová a Sofie Höppnerová a zpěvák Majk Spirit.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 24. května ve 21.35 na Primě.

Svou zábavností nikdy nezklame náš dnešní první host, herec Aleš Háma, který s sebou přinese dort. „Přinesl jsem si dort, protože mi přijde, že je to hezké, někam přijít, aby se hned vědělo, jaká je nálada,“ říká hned na úvod zvesela showman, který počátkem května oslavil padesátku a na něhož moderátor prozradí, že holduje všem typicky českým koníčkům, jako je rybaření, myslivost, houbaření, turistika, vaření. „Moderuje se, hraje se, jezdí se po vlastech českých, do toho se hrává s kapelou, natáčí se nějaká televizní soutěž… a člověk potřebuje nějaký ventil. A pro mě to jsou tyhle – asi rustikální – věci a pobyt v přírodě,“ vysvětluje Aleš Háma svoji pro Jana Krause zcela nepochopitelnou činorodost. „Měl jsem maminku, která vyhrála Portu, tak my jsme u nás doma furt hráli a zpívali trampské písně,“ vypráví dál s tím, že trampskou romantiku nezažívá jen v notoricky známých textech písní, ale i ve skutečnosti. „Jsou různé druhy výletů, které naše rodina podniká nebo podnikám já sám. Já třeba úplně miluju odjet sám do lesa a tam být dva dny a u toho chytat ryby nebo chodit po houbách, to je úplně jedno. Pak jsou třeba výlety s manželkou, kdy rádi objevujeme archeologické památky a naleziště,“ vyjmenovává, „a pak jsou výlety s rodinou po republice, které mají většinou nějaký konkrétní cíl, který se splní. A cestou se spí většinou buď v autě, nebo ve stanu. Takhle jsme třeba jeli mým velmi starým autem z roku 1998 anglické výroby na Podkarpatskou Rus, protože kluci měli takové to militantní období, pořád po sobě stříleli, a chtěli vidět Dukelský průsmyk.“ Obzvlášť rád pak prý má Skotsko a to, když je s výletem spojený nějaký literární bonus. „Ve Skotsku je hodně palíren, rašeliny a existuje Peter May, což je spisovatel, který píše detektivky z těchto ostrovů. A my jsme tam jezdili ty stovky kilometrů,“ vzpomíná zasněně Aleš, „a cestou jsme si pouštěli ty detektivky v audioknize a nalili jsme si tu dobrou jednodruhovou whisky.“ A když už otevře téma svého ideálního manželství, nezapomene upřesnit, že je pro to potřeba něco udělat. „Říkám tomu vztahová hygiena – když jste s tím člověkem čtrnáct dní dvacet čtyři hodin denně, tak my si s manželkou hrozně vyhovíme. My se zhádáme v Praze kvůli různým kravinám, prkotinám, přestavbám a zahradnímu nábytku, ale na výletě ve dvou si to nekazíme.“ Na závěr divákům prozradí, že uvažuje o založení raperské myslivecké skupiny, aby přiblížil myslivost mladým lidem. Jasno má už dokonce i o jejím názvu: Lovu čau. „Myslím, že je tam vyloženě díra v trhu,“ směje se.

Herec, moderátor a muzikant Aleš Háma, slovenský rapper Majk Spirit a herečky Höppnerová Sofie a Prachařovy Rozálie a Josefína v SJK 24. 5. 2023 – Snímek z natáčení Show Jana Krause

Dalšími hosty jsou herečky Rozálie Prachařová, Josefína Prachařová a Sofie Höppnerová. Všechny tři mladé dámy pocházejí z hereckých rodin, a protože kumšt přitahuje i je samotné, napsaly si divadelní hru, zinscenovaly si ji a hrály v divadle. Respektive stále ji hrají. Všechny také ještě studují na konzervatoři. „Róza dneska úspěšně odmaturovala,“ prozradí na svoji sestru Josefína, a když už se ujala slova, nastíní divákům i děj jejich hry. „Ta hra vypráví o skupině kámošů, kteří prožili zábavný večírek, který nedopadl úplně dobře. A to, jak dopadnul, se řeší na tom jevišti.“ Impulzem k napsání hry pak byl Rózin sen. „Já jsem měla sen, jenom takovou představu o scénografii, nějaké poskládání židlí,“ vypráví. „Byly jsme u nás na chatě, bylo to tedy za covidu, a já jsem ve čtyři ráno tak nějak podivně začala skládat židle a začala jsem holkám říkat, že tady vidím tohle a tohle a postupně jsme na tom začaly dělat.“ Na uskutečnění svého projektu si dívky dokonce i samy sehnaly peníze. „Byla to sbírka, na které jsme vybraly něco přes 40 tisíc,“ upřesňuje Josefína a Róza dodává, že peníze začaly přicházet několik sekund po spuštění sbírky na webu a že to celý herecký ansámbl radostně sledoval u nich na chatě. Největší radost pak mají z toho, že si celé představení mohly udělat podle sebe. Jejich první samostatné krůčky na divadle samozřejmě s velkým napětím a pýchou sledovali i jejich rodiče, herci Linda Rybová, David Prachař a Ivana Jirešová. „Žádná z nás nemá nějaké určité povolání, které by chtěla dělat, že by byla jen herečka nebo jen režisérka nebo jen tanečnice. Uvidíme, kam nás život zanese,“ uzavírá Sofie, která se těší, že bude v životě dělat od všeho trochu.

K rapu se dnes vrátíme ještě jednou, a sice s naším dnešním posledním hostem, kterým je zpěvák Majk Spirit a který moderátorovi připomene, že se setkali již v minulosti. „V roce 2012, kdy moje první album získalo cenu MTV za nejlepší česko-slovenský počin, jste mi ji ten večer vy předával. V Roxy,“ popisuje hudebník a také prozradí svoje civilní jméno. „Vůbec s tím nemám problém. Michal Dušička neboli Majk Spirit. Je to easy,“ směje se raper z Bratislavy a říká, že přemýšlí nad tím, že se ze svého rodného města přestěhuje do Prahy. „Jsem zvyklý na velké davy,“ nenechá se odradit moderátorovou ironickou poznámkou, že v Praze je už dost plno. Sympatický raper na naléhání Jana Krause také odvypráví romantický příběh, který stojí za jeho manželstvím. „Ona není Slovenka. Ona je Ukrajinka,“ říká v úvodu vyprávění o své ženě. „Poznal jsem ji v roce 2006 čistě náhodou v nějakém baru v Bratislavě. Ona tam byla na výletě s kámoškou z Dubaje, kde tehdy žila. Tam jsme se poznali, měli jsme takový malý několikadenní románek, nic vážného. Potom jsme se 13 let neviděli a já jsem v tom mezičase napsal písničku Ženy třeba ľubiť, a tam mi v jedné ze slok byla inspirací i ona, protože ve mně zanechala silný dojem. Pak jsem byl v Dubaji a tam jsem ji zase potkal v baru, a už jsme zůstali spolu.“ Nyní spolu mají dvouletou dceru. Proč dal svoje poslední album zdarma na digitální streamovací služby? A jaký je recept na úspěšnou dráhu rapera? To a mnohem více se dozvíme v dalším premiérovém dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause dnes večer na Primě!

Čtěte dál …