Rádio Blaník v sharu stále jedničkou s velkým náskokem před ostatními rádii

Rádio Blaník, které je dlouhodobě rozhlasovou jedničkou v podílu na trhu, dle nových dat Radioprojektu opět zvýšilo svůj náskok před ostatními stanicemi. Aktuálně zaujímá tržní share 10,9 %. Meziročně si v Radioprojektu polepšila i síť Hitrádií. V rámci denní poslechovosti si stanici aktuálně naladí 448 tis. posluchačů (meziroční nárůst o 24 tis.), v týdenní pak 939 tis. posluchačů (meziroční nárůst o 31 tis.). Rock rádio po raketovém růstu předchozích období vykazuje nyní stabilní pozici. Fajn rádio si meziročně mírně polepšilo. Zastupitelství Radiohouse nadále patří ke klíčovým hráčům na poli prodeje rozhlasové reklamy a zaujímá podíl 28,2 % trhu s rádiovou reklamou a denně 1,7 milionů posluchačů a týdně téměř než 3,3 milionů posluchačů.

„Jsme moc rádi, že se Rádiu Blaník daří upevňovat stabilní pozici a v případě sharu i s výrazným náskokem před konkurencí. Letos nás navíc čekají 25. narozeniny, které bude stanice slavit ve velkém stylu a s rekordními investicemi do marketingové komunikace. Věřím, že i další čísla Radioprojektu v horizontu 2 let tak zůstanou pro Rádio Blaník více než příznivé,“ říká Petr Uchytil, ředitel marketingu a produktu Media Bohemia a dodává: „Aktuálně jsme na Rádiu Blaník proměnili programové schéma a posilujeme regionální obsah prostřednictvím nových regionálních redaktorů, tzv. Krajánků. Spolu s nimi vyrazí Rádio Blaník s velkou parádou i do menších měst a obcí, abychom tam s našimi fanoušky a příznivci oslavili jubileum. A nesmím zapomenout na velký koncert na Konopišti, kde zazáří i zahraniční host, kapela Boney M. Rádio Blaník tedy má letos našlápnuto a já věřím, že to za několik měření zúročíme.“

Rádio Blaník

Rádio Blaník dlouhodobě drží vedoucí pozici v podílu na trhu soukromých rozhlasových celoplošných stanic, jeho aktuální tržní podíl je 10,9 % s. Nyní má ale i velký náskok oproti Rádiu Impuls (9,6 %), které je v ukazateli tržního podílu na druhém místě. Výrazný náskok Rádio Blaník udržuje i před veřejnoprávním Českým rozhlasem Radiožurnál (9,5 %), který je v tomto ukazateli aktuálně na třetím místě. V týdenní i denní poslechovosti stanice vykázala oproti poslednímu měření Radioprojektu stabilní pozici a týdně si jí naladí 1 milion a 256 tis. posluchačů, denně pak 617 tisíc posluchačů.

Hitrádia

Hitrádia udržují svou stabilní pozici a jsou nejposlouchanější nadregionální stanicí v osmi krajích. Síť Hitrádií aktuálně zaujímá tržní podíl na úrovni 6 %, meziročně ale Hitrádia posílila ve všech dalších ukazatelích. Vzrostla jak týdenní poslechovost z 908 tisíc na 939 tisíc posluchačů, tak denní poslechovost z 424 tisíc posluchačů na 448 tisíc posluchačů.

Rock rádio

Rock rádio, které několik měření po sobě vykazovalo růst, nyní udržuje stabilní pozici. Týdně si ho naladí 469 tisíc posluchačů a denně pak 215 tisíc posluchačů. Z hlediska podílu na trhu vykazuje aktuálně stanice share 3,4 %.

Fajn rádio

Denní poslechovost, týdenní poslechovost i tržní podíl Fajn rádia meziročně roste. Rádio si nyní týdně naladí 304 tisíc posluchačů (nárůst o 31 tis. posluchačů), denně pak 138 tisíc (nárůst o 5 tis. posluchačů). Stanice udržuje tržní podíl na úrovni 1,8 % (nárůst o 0,3 %).

Čtěte dál …

Rádio Blaník slaví 25. narozeniny, chystá koncert se světovou hvězdou, unikátní edici CD, blanickou kapelu, blanickou hymnu i kontaktní kampaň v regionech

Rádio Blaník ze skupiny Media Bohemia oslaví letos 25. narozeniny. Při té příležitosti připravilo pro fanoušky tradiční koncert na Konopišti, letos dokonce se zahraniční hvězdou. Stanice počítá i s kontaktní kampaní v regionech v rámci „Letních koncertů...

pokračovat ve čtení