Nezanedbávejte kvalitní čas s rodinou ani při nepříznivém počasí

Režim všedních dní bývá hodně časově náročný – práce, škola, starost o domácnost, domácí úkoly a na konci dne krátký odpočinek. Jednomu se dokonce může zdát, že na aktivity s rodinou nezbývá žádný čas. Právě společně strávený volný čas je však něco, na co byste si měli udělat čas pravidelně. Sice se už nemůžete pustit do příprav letních pikniků, grilovaček nebo zahradních party, ale i tak existuje řada aktivit, při kterých si společný čas užijete.

Připravte aktivity na doma

Pokud to nejde venku, zabavte se v pohodlí domova. Ideální alternativou jsou hry na jakýkoliv způsob. Při těch se spolu nejen pobavíte, ale při hraní vědomostních her se také něco nového dozvíte. Deskové hry vás přesunou do fiktivního světa, který společně prozkoumáte, a u těch karetních se ve vás probudí soutěživost i sounáležitost, která se v rodině dennodenně hodí.

Další možností je společné sledování filmů či seriálů. Právě sledování televize je nejen zábavnou aktivitou, ale překvapivě i prostředkem k utužování rodinných vazeb. Pro děti to navíc může být i přínosné – podle některých studií mají totiž jakékoliv rodinné aktivity přínosný vliv na jejich akademické výsledky.

Na zimu připravte i vaši zahradu

 I když je léto už za námi a podzim přináší chladnější počasí, nemusí to znamenat, že se veškeré rodinné aktivity musí přesunout ze zahrady či terasy dovnitř. Pobyt venku či přímo na zahradě je skvělým a zdravým způsobem trávení času s rodinou a je škoda být v tomto ohledu limitován ročním obdobím. Na podzim to ale může být složitější, zvláště s menšími dětmi. Co ale můžete udělat, je pomocí vhodného zahradního vybavení připravit svou zahradu či terasu na nevlídné sychravé počasí. Skvělé řešení nabízí bioklimatická pergola SKYTRIUM, která dopřeje vaší rodině pohodlí jak během podzimního deště, tak i v parných letních dnech. Kouzlo bioklimatických pergol spočívá v naklápění lamel, jejichž sklon můžete na dálku ovládat. Otevřením lamel nastává tzv. komínový efekt, kdy teplota v pergole je stejná jako v okolí, avšak pocitově dojde k ochlazení. „SKYTRIUM je jednoduše dálkově ovladatelná bioklimatická pergola, která je navíc vybavená dešťovým senzorem. Ten v případě deště otevřené lamely automaticky uzavře,“ vysvětluje Jiří Sixta, produktový manažer společnosti ALBIXON, která ve svém portfoliu nabízí hned dva typy pergol SKYTRIUM – GARDA a GARDA PLUS. „Inspirací pro název této produktové řady byla oblast okolo největšího italského jezera Lago di Garda, kde je velice příjemné klima a skvělá termika,“ doplňuje Daniel Bareš, marketingový manažer společnosti ALBIXON. Pokud je pergola vybavena zasklením, můžete ji pohodlně používat i v chladnějších měsících. Nemusíte se tak obávat, že by vaše chvilky s rodinou ohrozilo nepříznivé počasí.

Více informací na www.albixon.cz.

Plánujte pravidelné výlety

Rozhodně nezapomínejte plánovat pravidelné rodinné výlety nebo setkání. Pokud máte velkou rodinu, tak víte, jak obtížné je dostat všechny členy pod jednu střechu ve stejnou chvíli. Proto rodinné akce naplánujte dostatečně dopředu a rovnou zapište do společného kalendáře. Můžete podnikat výlety do přírody, zajít na bowling či do kina. Bohatě ale postačí i filmový večer v pohodlí domova nebo páteční rodinná večeře, při které si povyprávíte, jaký jste měli týden. Skvělým nápadem je odpojit se od veškerých technologií, aby vás v čase pro rodinu nic nevyrušovalo, a společně strávené chvíle si užít naplno.

Čtěte dál …

Romantická komedie Ostrov přichází do kin

Jiří Langmajer, Jana Plodková a opuštěný ostrůvek v tropickém ráji. To jsou aktéři dobrodružné romantické komedie Ostrov, v níž dva lidé, kteří už spolu nechtějí být, zjistí, že hádky a spory jsou k ničemu. V divočině obzvlášť. Dobrodružná...

pokračovat ve čtení