Nadupaný závod a skvělá atmosféra. Red Bull Homerun se vrátil do Špindlu.

Na svahu se sejde Eva Adamczyková, Michal Maroši, langusta a trpaslík. Ne, to není začátek vtipu, ale akce plná adrenalinu, pohody a kamarádských soubojů, která proběhla v sobotu 25. února ve Špindlerově mlýně.

Red Bull Homerun přilákal přes tři stovky rychlostichtivých závodníků. Velká obrazovka s živým přenosem a hudební doprovod od DJs zase desítky těch, kdo si chtěli především užít horskou atmosféru. Tento ročník přinesl spoustu zajímavých výzev. Vyhrála Eva Adamczyková nad Michalem Marošim?

Red Bull Homerun Špindlerův Mlýn, 25. 1. 2023

Speciálí předjezdci: Efson vs. MRSN

Efson vs. MRSN nejsou žádné speciální tajné kódy, ale přezdívky, které si pro tuhle jízdu zvolila snowboardcrossařka Eva Adamczyková a biker Michal Maroši. Rozhodli se totiž, že přinesou pořádnou podívanou a zkusí jednou provždy vyřešit dilema, jestli je rychlejší bike, nebo snowboard. Vzhledem k tomu, že ani jednomu z nich nejsou šílené nápady cízí, byla sázka jasná.

„Dali jsme si tréninkovou jízdu a mně bylo jasné, že musím Evku trochu navnadit a pak pozlobit,“ řekl Michal Maroši. Navnadit se mu ji rozhodně podařilo. Protože celou jízdu vedla. „Bylo mi jasné, že trochu ztratím na rovinkách, ale taky jsem věděla, že spodní šikany budou moje silná stránka,“ dodala k tomu Eva Adamczyková. Závod byl napínavý do poslední vteřiny. Ať už jste si sázeli na kohokoliv z nich, tak jste měli pravdu. A odvěká otázka, jestli bude ze svahu rychlejší snowboard nebo bike, se nevyřešila – oba projeli cílem ve stejnou chvíli. „Parádní zážitek, s Michalem to byla pořádná jízda. Já jsem spokojená, jen mě strašně bolí nohy,“ dodala Eva.

Závod ovládli lyžaři

Špindl si pro závodníky nachystal modrou sjezdovku a pořádné zázemí na after party. Závodilo se v klasickém formátu – poslední lanovkou ke startu, pak doběhnout k lyžím či snowboardu a po sjezdovce co nejrychleji dolů. Celkové pořadí suveréně ovládli lyžaři a jejich časy kolem tří minut. Lyžař Adam Prášek si rozšířil svoji kolekci vítězství na Red Bull Homerun a k těm ze Špičáku a Pece pod Sněžkou z minulého roku přidal letošní Špindl. Jeho taktika? Dobře namazat a být rychlejší než ostatní. Z holek na lyžích vyhrála suveréně Kateřina Suchá, která se vrhla ze svahu přímo dolů. Na snowboardu holčičí kategorii ovládla Zuzana Loudová, která už minulý rok startovala na Dolní Moravě. Její strategie byla jednoduchá: pustit to dolů. Vítězný snowboardista Filip Škrabálek měl strategii také jasnou: dobře to rozběhnout a dobře si umístit prkno. To se ale vůbec nepovedlo. A tak Filipa zachránilo step in vázání a behlavá jízda z kopce dolů. Kompletní výsledku závodu naleznete na redbull.cz/homerun.

Závod ozdobili také účastníci v kostýmech, po sjezdovce jeli např. Adam a Eva, Sněhurka s trpaslíkem, langusta, rozstleskávačka nebo Rumcajs. O kostýmy na tomhle eventu rozhodně nebyla nouze.

Foto Lukáš Wagneter Red Bull Content Pool

Čtěte dál …

Střela z Východu – skutečný příběh

Ernst Degner (1931–1983) byl profesionální motocyklový silniční závodník Grand Prix z východního Německa. Degner se stal známým tím, že v roce 1961 utekl na Západ. Vzal s sebou i know-how techniky ladění z firmy MZ do Suzuki a v roce 1962 vyhrál pro Suzuki první...

pokračovat ve čtení