Mattoni orel u Karlových Varů se na počest 58. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary opět převlékl do festivalového kabátu

Návštěvníky směřující na letošní Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (KVIFF) bude znovu vítat velkoformátový Mattoni orel „převlečený“ do oficiálního festivalového vizuálu. Festival se letos uskuteční na přelomu června a července a Mattoni 1873 je opět jedním z partnerů. Vizuálním symbolem tohoto spojení je právě bývalý orlí poutač, jehož motiv Mattoni na počest partnerství každoročně mění.

Ikonický karlovarský orel, stojící u silnice R6, má od začátku června nový vizuál. Motiv 58. ročníku KVIFF, který letos orlí poutač zdobí, opět navrhli tvůrci ze studia Najbrt. Autoři Aleš Najbrt (art director), Jonatan Kuna (design) a Zdeněk Trinkewitz (animace) se inspirovali světem filmu a půdorysem karlovarského hotelu Thermal. „Pokusili jsme zkoncentrovat nápady do čtverce a tří kruhů, ale tato koncentrace se poté rozvine do mnoha různých podob,“ představil hlavní myšlenku Aleš Najbrt.

Minimalistickou černobílou grafikou letošní koncept navazuje na grafické ztvárnění z předchozích let. „Tentokrát maximální zjednodušení bereme jako výchozí bod pro proměny symbolu v ikonické objekty z filmového světa a karlovarského festivalu. Brutalistní beton, křesla od Machoninových, krabice na filmové pásy nebo starou kameru,“ dodali autoři.

Přelep orlího poutače do designu KVIFF je pro nás symbolickým vyjádřením dlouhodobé spolupráce mezi Mattoni a festivalem. Letošní motiv poutače zůstane opět zachován po celý rok, aby projíždějícím mohl připomínat radostné festivalové chvíle,“ osvětlila myšlenku proměn designu orlích poutačů Barbora Gavendová, brand strategy managerka Mattoni 1873.

Mattoni orli jsou neodmyslitelnou součástí míst, kde se nacházejí. O jejich oblíbenosti svědčí unikátní průzkum*, který byl proveden minulý rok v dubnu. Mattoni 1873 své někdejší velkoformátové reklamní plochy ve tvaru orlů od roku 2018 postupně přetváří na umělecká díla. Úplně první motiv na orla připravila Míla Fürstová, česká grafička žijící ve Velké Británii. Další návrhy na realizované přeměny vzešly ze studentské soutěže pořádané Akademií výtvarných umění v Praze.

Čtěte dál …