LUMINA PARK – Největší multimediální park v České republice otevírá své brány

Světelná show, která dosud v České republice nemá obdoby, se těší v Praze na první návštěvníky. Poblíž koupaliště Džbán se 21. října 2022 otevře 1,5 km dlouhá stezka plná světla a hudby. Unikátní expozice představí osvětlené a ozvučené sochy na motivy pohádky Alenka v říši divů. Organizátoři slibují nezapomenutelný zážitek určený nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro všechny, kteří se rádi nechají přenést do fantastického světa plného světel a hudby. Navštívit pražský LUMINA PARK můžete od 21.10. 2022 do února 2023.

V těsné blízkosti vodní nádrže Džbán na Praze 6 vyrostla zbrusu nová multimediální atrakce. 1,5 kilometru dlouhá procházka opředená stovky tisíc úsporných LED světélek zavede návštěvníky do fantastické říše divů. Potkají během ní celkem 100 světelných soch. Tyto až 8 metrů vysoké monumenty odkazují na oblíbenou pohádku Lewise Carrolla. To vše za doprovodu hudby a působivých zvukových efektů. Na konci stezky pak návštěvníci narazí na zábavný světelný labyrint o rozloze 1200 m2. Součástí expozice je také kolotoč generující elektrickou energii. Podle organizátorů je atrakce určena pro všechny věkové kategorie, je vhodná také pro kočárky a slibuje rozzářit nejen dlouhé zimní večery, ale také oči všech návštěvníků.

Tento typ atrakce začal vznikat v amerických botanických zahradách a nyní si získává své fanoušky po celé Evropě.  Po mimořádném úspěchu ve čtyřech polských městech se Lumina park přesouvá nyní do Budapešti, Vilniusu a také do Prahy,“ uvedl Krzysztof Sachs, kreativní ředitel společnosti Lumina Sp. z o.o., která Lumina park provozuje.

Návštěvníci budou moci objekty fotit i natáčet, budou si moci přivést i čtyřnohé mazlíčky (pouze na vodítku a s náhubkem).  Procházka zabere přibližně 1,5 hodiny. Případné obavy z plýtvání elektrické energie vyvrací organizátoři tím, že celý Lumina park je založen na úsporných LED svítilnách, jejichž příkon okolo 45 kW je srovnatelný přibližně s provozem dvou velkých pecí na pizzu.

Do Lumina parku se dostanete městskou hromadnou dopravou z tramvajové zastávky Nad Džbánem nebo ze stanice metra Nádraží Veleslavín, odkud je to pěšky cca 10 minut. Parkovat lze přímo u Lumina parku. Standardní vstupné je 220 Kč ve všední den a 250 Kč o víkendu. Park nabízí také několik typů zvýhodněných vstupenek nebo vstup zcela zdarma například pro dětské domovy apod. 

Pražský Lumina park bude otevřen návštěvníkům od 21. října 2022 až do února příštího roku, kromě pondělků a státních svátků. Otevírací doba se bude měnit dle světelných podmínek, v říjnu od 18.00 hod, v listopadu 17.00 atd., vždy do 21 hodin. Aktuální informace nejen o otevírací době a další zajímavosti naleznete na www.luminapark.cz, kde lze už nyní zakoupit online vstupenky.

Čtěte dál …

Romantická komedie Ostrov přichází do kin

Jiří Langmajer, Jana Plodková a opuštěný ostrůvek v tropickém ráji. To jsou aktéři dobrodružné romantické komedie Ostrov, v níž dva lidé, kteří už spolu nechtějí být, zjistí, že hádky a spory jsou k ničemu. V divočině obzvlášť. Dobrodružná...

pokračovat ve čtení