KULTURNÍ TIP NA VÍKEND: Jaroslav Svěcený a Zdeňka Žádníková Volencová připravili další ročník hudebního festivalu v působivém prostředí zámku Dobříš

Romantické prostředí zámku Dobříš se od 10. do 13. srpna 2023 stane dějištěm třetího ročníku unikátního hudebního festivalu s originálním programem pro širokou veřejnost. Celovečerní koncertní projekty doprovodí exkluzivní výstava historických evropských houslí a dopolední víkendový program s pohádkovými představeními pro celou rodinu. Za dramaturgií festivalu stojí houslový virtuos Jaroslav Svěcený a herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková Volencová. Vstupenky jsou k prodeji online přes portál Goout.net nebo v pokladně zámku Dobříš.

„Každý koncert bude výjimečný a originální, v premiéře uvedeme i programy, které ještě nikde nebyly k vidění. Jednou z perliček bude například divadelně-koncertní představení Bach Forever aneb Johanku, zahraj mi…, které se uskuteční 13. srpna na nádvoří zámku. Hudebníci a interpreti jsou v něm zároveň také herci. Scénář, který nepostrádá humor ani nádhernou Bachovu hudbu, napsala kolegyně Zdeňka Žádníková. Netradiční setkání žánrů a dva koncerty v jediném večeru zažijí diváci v představení Beatles v Argentině v sobotu 12. srpna. Velmi unikátní budou i Barokní fanfáry, jediný koncert uvedený nikoliv pod širým nebem, ale pod střechou – konkrétně pod střechou kostela Nejsvětější Trojice naproti zámku Dobříš. Tam se spolu s trubkou a houslemi představí nedávno zrekonstruované varhany. Zárukou skvělého startu festivalu je hudební uragán v podobě projektu Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli. Ti se vrací na Dobříš po roce na četná divácká přání. Letos z Bratislavy přivezou řadu nových skladeb, které předvedou ve čtvrtek 10. srpna v nádherném francouzském parku,” láká na letošní program Festivalu hudby na zámku Dobříš Jaroslav Svěcený.

Autoři festivalu využijí do posledního detailu potenciál rokokového zámku Dobříš a okolí – koncerty se konají na nádvoří, ve Francouzském parku a v přilehlém kostele. V zámecké konírně bude v sobotu 12.srpna k vidění exkluzivní výstava italských, německých, francouzských houslí a českých houslí tří staletí. Jaroslav Svěcený, který je zároveň soudním znalcem v oboru smyčcové hudební nástroje, ji blíže představí na dvou komentovaných prohlídkách, od 11 a 13 hodin.

Program festivalu cílí podle pořadatelů také na nejmladší kulturní osůbky: V sobotu 12. a neděli 13. srpna od 11 hodin proběhne na nádvoří zámku Dobříš divadelní představení pro děti od 3 let. V sobotu uvede divadelní soubor LokVar pohádku Brouček na motivy známé knížky Jana Karafiáta. V neděli uvede stejný soubor pohádku Sněhurka.


V neposlední řadě se mohou návštěvníci těšit také na doprovodný gastro program. „Festival hudby potěší nejen diváckou duši, ale i chuťové pohárky – každý večer bude v areálu zámku pro publikum připraveno zázemí s prémiovými víny či proseccy a stánky s domácím občerstvením,” dodává pořadatelka, herečka Zdeňka Žádníková Volencová.
Více informací na www.festivalhudbydobris.com, FACEBOOKU a INSTAGRAMU

Čtěte dál …

Česko Slovensko má talent opět s Kozubem

Další díl Česko Slovensko má talent přivítá mezi tradiční porotu ve složení Jakub Prachař, Marta Jandová, Diana Mórová a Jaro Slávik – opět showmana Štěpána Kozuba. Moderaci obstarávají celou show David Gránský a Jasmina Alagič Vrbovská. Nenechte si ujít světovou...

pokračovat ve čtení