Rock for People už příští týden! Opět nebude chybět ani unikátní udržitelná zóna Komerční banka Future Fest

Rock for People už příští týden! Opět nebude chybět ani unikátní udržitelná zóna Komerční banka Future Fest

Festival Rock for People startuje už příští středu 12. června. Fanouškům nabídne světové hudební shows The Offspring, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Yungbluda, Avril Lavigne nebo Sum 41 a přes 120 dalších hvězd, ale také divadelní představení, filmové projekce, poutavé diskuze, tanec, módní přehlídky či secret shows. Již druhým rokem ve spolupráci s generálním partnerem Komerční bankou festival také představuje unikátní koncept KB Future Fest, který ukazuje, jak by mohly festivaly vypadat za pár let. Hlavním tématem zóny je udržitelnost a její podoby v oblastech jako energetika, využití druhotných materiálů, předcházení vzniku odpadu nebo osvětě. Rock for People, který se koná v hradeckém Parku 360, prostřednictvím KB Future Festu nabídne nejen pohled do budoucnosti, ale také umožní si mnohé z technologií, neotřelého designu, šetrných a odpovědných služeb nejen prohlédnout, ale rovnou vyzkoušet, ochutnat nebo osahat. Loňskou podobu zóny ocenila porota European Festival Awards zařazením do finále TOP 10 v kategorii The Best Brand Activation.

Rock for People dávno není ryze hudební festival. Stal se také showroomem pro technologie, design a inovace. Právě tyto atributy se v zóně Komerční banky a Mastercard setkávají a nechávají příchozí nahlédnout do budoucnosti udržitelných festivalů. Je před námi ještě dlouhá cesta a nás těší, že máme partnery, kteří se na ni vydali společně s námi,” shrnuje Michal Thomes, ředitel festivalu Rock for People.

Ve spolupráci s Komerční bankou bude také už od čtvrtka 6. 6. možné vyměnit si vstupenku za festivalový náramek na vybraných pobočkách Komerční banky v Praze, Hradci Králové a Brně. Majitelé karty Mastercard od Komerční banky budou moci soutěžit o nezapomenutelné festivalové zážitky a získat bonus při dobití festivalového náramku.„I letos je Komerční banka hrdým generálním partnerem jedinečného hudebního festivalu Rock for People, který nemá ve střední Evropě obdoby. Partnerství Komerční banky a festivalu je založeno na inovacích, podpoře udržitelnosti a dlouhodobé spolupráci, která trvá již 7 let. I letos máme pro všechny návštěvníky připravenou KB Future Fest zónu, kterou jsme letos připravili se společností Mastercard. Zóna je dokonalou oázou pro relaxaci, odpočinek a doplnění energie mezi nabitým festivalovým programem,“ říká Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro Brand strategii a komunikaci Komerční banky.  

V prodeji jsou poslední čtyřdenní vstupenky za aktuální cenu do čtvrtečních 13 hodin, kdy startuje páskování. Následovat bude zdražení na cenu 4 190 Kč, která bude i na místě, pokud nedojde k dřívějšímu vyprodání. Některé kategorie jako VIP, Comfy+, jednodenní páteční a sobotní vstupenky a kompletní glampingové ubytování jsou již zcela vyprodané: https://rockforpeople.cz/cs/tickets/.

Rock for People má na kontě mnoho ocenění, tím posledním je cena MOSTY, kterou každým rokem uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR. Festival uspěl v kategorii nestátní subjekt za projekt „Bezbariérový Rock for People – mimořádná aktivita/čin ve prospěch osob se zdravotním postižením. „Se systematickým zpřístupňováním festivalového areálu všem bez ohledu na věk, pohlaví, orientaci nebo handicap jsme začali před deseti lety,” říká ředitel festivalu Michal Thomes a dodává: “Proto jsme nadšení, že naše aktivity Národní rada osob se zdravotním postižením ČR ocenila prestižní cenou Mosty. Je to pro nás nejen pochvala, ale zároveň závazek do dalších let, abychom společně s expertními organizacemi, městem Hradec Králové, a hlavně se samotnými návštěvníky a návštěvnicemi s handicapem projekt Bezbariérový Rock for People nadále posouvali.“

Rock for People představí se ty největší světové hvězdy, zatím neobjevené talenty  z celého světa, ale i československá hudební scéna v podání J.A.R., Vypsané fiXy, Mňágy a Žďorp nebo Anety Langerové. Headlinery dále doplní zpěvák kapely Slipknot Corey Taylor nebo Kerry King z legendárních Slayer v sólových projektech, úderní metalisté Parkway Drive, poslední česká festivalová show Sum 41, legendární Pendulum, kapela Dogstar s hvězdným baskytaristou Keanu Reevesem nebo berlínské post techno punkové duo Brutalismus 3000. Kromě hudebních shows Rock for People nabízí pestrý doprovodný program v podobě divadla, tance, filmových projekcí, stand up comedy, silent disco, karaoke nebo secret shows a DJs afterparties. Nebudou chybět ani sportovní zážitky jako jóga, U-rampa nebo posilovna pod širým nebem.

Součástí KB Future Festu jsou dvě stage poháněné alternativními zdroji elektřiny. Pod velkokapacitním šapitó stanem návštěvníci zavítají na Conference Stage, kterou pohání vodíkový generátor H2BASE ze stáje české vývojářské firmy DEVINN. V programu nabídne stage atraktivní diskuze a rozhovory například  pod taktovkou Čestmíra Strakatého, Jindřicha Šídla nebo Lukáše Hejlíka. Večer se stage promění v prostor pro fresh česká i zahraniční jména, která aktuálně lomcují žebříčky hitparád – Anna Vaverková, Dmitrievna, Badfocus nebo Black Box Revelation. Ale také divadlo, freak show, v pátek a sobotu také prostor pro Djs parties. Solar Stage, jak už napovídá název, bude energii čerpat ze solárních panelů, jež dodává EcoFlow. Zde dramaturgie vykročí ze žánrových škatulek. Dojde na fúzi klezmeru s jazzem, cimbálovku, slam poetry, divadlo i chytrou kapelu pro “děti”!

Rock for People se koná v jedinečném areálu bývalého vojenského letiště s osmi hangáry, které podtrhují atmosféru festivalu. Park 360 disponuje 60 ha plochy, funguje na principech cirkulární ekonomiky a do roku 2030 plánuje být být klimaticky neutrální a energeticky soběstačný. Jedná se o nové open-air venue světových rozměrů, které na konci července bude hostit dvojkoncert jedné z největších hudebních hvězd všech dob Eda Sheerana.

Více informací:

Web: https://rockforpeople.cz/

FB událost: https://www.facebook.com/events/6346106155475309

VSTUPENKY: https://rockforpeople.cz/cs/vstupenky/

Čtěte dál …