Narozeninová oslava Rádia Blaník naprosto zaplnila Konopiště

V sobotu 25. května 2024 se na Konopišti uskutečnil narozeninový koncert Rádia Blaník, který přilákal více než 12 tisíc návštěvníků. Na vyprodaném koncertě se skvělou atmosférou vystoupila řada oblíbených umělců, např. Michal David, Lucie Bílá, Monika Absolonová, Olga Lounová, kapely O5 a Radeček a No Name. Nechyběla ani zahraniční hvězda Liz Mitchell a kapela Boney M.

Přírodní amfiteátr na Konopišti ožil tuto sobotu velkou narozeninovou oslavou Rádia Blaník, kterou si spolu s rádiovým týmem užil zcela naplněný amfiteátr. Tradiční „Koncert pro všechny bezva lidi“ odstartovala svým energickým vystoupením kapela No Name. Po ní následovalo vůbec první vystoupení Blanické kapely, která zazpívala novou písničku Rádia Blaník s názvem Slunce dál svítí. Pak již následoval koncert plný hvězd, kdy se na podiu vystřídala více než desítka interpretů, například Lucie Bíla, Anna K, Monika Absolonová, kapela No Name a skupina O5 a Radeček. Naprosto skvělé vystoupení předvedla i Olga Lounová, která se pustila i mezi samotné posluchače, a dokonce spolu s nimi fandila českým hokejistům. Velkolepou show předvedla také legendární Liz Mitchell s kapelou Boney M. Večer pak završil svým vystoupením Michal David, jehož energie nenechala v klidu snad jediného návštěvníka.

„Blanické koncerty mají vždy naprosto úžasnou atmosféru a rádi se na ně vrací, jak samotní zpěváci, tak právě i naši fanoušci. Letošní rok, kdy se podařilo navýšit kapacitu areálu, se na Konopiště podíval rekordní počet 12 tis. návštěvníků. Byl to pro nás opravdu výjimečný ročník a v narozeninových oslavách a překvapeních pro posluchače budeme pokračovat,“ vysvětluje šéf programu Rádia Blaník a moderátor koncertu Daniel Rumpík.

Po hokeji dorazil i Dominik Hašek

Rádio Blaník posluchačům, kteří se na vyprodaný koncert již nedostali, celou oslavu přenášelo živě z mobilního studia. Díky tomu mohli fanoušci stanice slyšet i exkluzivní rozhovory
s interprety bezprostředně před nebo po jejich vystoupení. Kromě vystupujících zpěváků, přišlo Rádiu Blaník pogratulovat i mnoho dalších osobností, např. Filip Rožek a pes Gump nebo hokejista Dominik Hašek. Ten dorazil přímo po utkání našich hokejistů, tak se nabízela otázka, jak hodnotí celou hokejovou atmosféru mistrovství světa. „To, co dokáží Češi na mistrovství světa v hokeji, to si myslím, že žádná jiná země nedokáže vytvořit. Zase jsme pokořili fanouškovský rekord, skoro 800 tis. diváků a doufám, že to ještě překonáme. Tohle může být opravdu jen v Čechách,“ svěřil se olympijský vítěz z Nagana, Dominik Hašek a předpověděl i svůj tip na zítřejší zápas. „České mužstvo má formu, od brankáře, po obránce až po posledního útočníka tam není jediná slabina,“ popsal situaci Dominik Hašek a dodal, že věří samozřejmě ve vítězství.

A jak hodnotí Konopiště sami návštěvníci?

„Na Konopiště jezdím každý rok a letos byla tedy sestava umělců opravdu neuvěřitelná. Tolik zpěváků a zpěvaček na žádném jiné koncertu neuvidíte. Je to fakt pecka a hlavně my, co posloucháme Rádio Blaník, držíme pohromadě, takže tu každý rok potkávám stejné lidi. Je to opravdu silný zážitek,“ svěřila Magdaléna Houfová z Plzně. Podobně mluvil i další fanoušek Pavel Novosad z Benešova: „Koncert byl jako každý rok skvělý. Ani nevím, jakého zpěváka bych pochválil, protože všichni byli výborní. Nejdřív mě tedy mrzelo, že vyšel termínově do hokeje, ale když se tu pak fandilo hromadně, tak to byla fakt síla.“

Čtěte dál …