Adventní koncerty České televize hlásí mimořádný úspěch – na pomoc potřebným zaslali lidé přes dvacet milionů korun

Třiatřicátý ročník Adventních koncertů České televize doteď diváci podpořili částkou 20 743 298 korun. Ty si mezi sebe rozdělí rovným dílem čtyři vybrané neziskové organizace, konkrétně Centrum pro rodinu a sociální péči z Ostravy, organizace Otevřená okna z Jindřichova Hradce, spolek Cesta životem bez bariér z Paběnic a mobilní hospic Medica Třinec.

„Diváci Adventních koncertů jsou i přes nepříznivou ekonomickou situaci neobyčejně štědří. Benefice ale není ještě uzavřena a pomalu se blížíme rekordu z minulého roku, který činil 22,7 milionů korun. Potvrzuje se, že jedna z nejstarších charitativních sbírek u nás je zavedenou značkou a symbolem důvěryhodnosti. Je to pro nás radost a velký závazek do dalších ročníků sbírky,“ říká manažer charitativních aktivit České televize Jiří Váňa.

Na sbírkový účet 692 692 692 /0800 je možné přispívat po celý rok. Navíc až do konce prosince lze posílat peníze prostřednictvím portálu www.darujspravne.cz a do konce ledna prostřednictvím dárcovských sms ve tvaru DMS ADVENT 30, DMS ADVENT 60, DMS ADVENT 90 nebo DMS ADVENT 190 na číslo 87 777.

Za všechny ročníky se doposud podařilo mezi 132 podpořených organizací rozdělit 276 milionů korun. Jako patroni neziskových organizací se letos představili osobnosti ČT: moderátorky Lucie Křížková a Tereza Řezníčková a reportéři Jakub Szántó a Richard Samko.

První Adventní koncerty odvysílala tehdy ještě Československá televize v roce 1991. Letošní ročník hostil Břevnovský klášter, pražská Loreta, Vyšehrad a Strahovský klášter. Na koncertech vystoupili kapely Jelen, Fleret, zpěvačky Dasha, Lenny, či Monika Absolonová, hudebník Ondřej G. Brzobohatý, klavírní trio České filharmonie, Cello Republic, i Kühnův dětský sbor. Všechny čtyři koncerty jsou k dispozici v iVysílání ČT.

Čtěte dál …