Koncert kapel Obligatne a Panracek – sobota 19. března 

Koncertní sál v prostoru bývalých garáží v Kasárnách Karlín bude v sobotu 19. března od 19.30 patřit kapelám Obligatne a Panracek, jejímž frontmanem je muzikant a herec Tomáš Dalecký (filmy Smečka, Uzly a pomeranče, seriál TBH ad.).  Součástí koncertu bude křest debutového alba kapely Obligatne Monológ Spásy.  

Kapela Obligatne vznikla z původně sólového projektu písničkářky Kristíny Mindové a představuje letargický projev něžnosti a zklamání podpořený svěží rytmikou, pohrávající si v rovinách jazzu i soulu a držící zpěv a neotřelé kytarové harmonie na povrchu kompaktního a moderního zvuku. Tříčlenná brněnská alternativní kapela Panracek – to je drastická romantika, alternativní nářez. Melodickou část drží promyšlená rytmika, autentický hudební projev a originalita textů. Síla Panaracka je právě v textech, stejně kontrastních jako hudební part. Střídáním něžné části písní s odpálenou rytmikou dosahuje Panracek elektrizujícího efektu. Plachost se střídá se strhující hudební show plnou dobré energie.

Pana racka hodně provází náhoda. Náhodu jsme zařadili i do našeho tvůrčího procesu, hlavně co se týče textů a různorodosti žánrů. Nejvíc mě na rackovi baví tajuplnost, kterou je obklopen. Panracek? Co to je? Kdo to je? Možná vám to řekne on sám 19. 3. na koncertě v Kasárnách Karlín,“ zve Tomáš Dalecký.

Vstupné za 150 Kč na GoOut https://goout.net/cs/listky/obligatne-krest-alba+panracek/erem/

Událost na FB https://www.facebook.com/events/1336806043414281/

Čtěte dál …

Show Jana Krause: Zpívající běžec, rajcovní výboje a eidam je socialistická záležitost a smažák emocionální vyprošťovák. V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Ben Cristovao, kardiolog Petr Neužil a specialistky na smažený sýr Anna Lucie Helešic a Terezie Kučerová.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 20. září ve 21.35 na Primě. Prvním hostem, kterého dnes ve své talk show Jan Kraus přivítá, bude oblíbený zpěvák a tanečník Ben Cristovao. Na vrcholové úrovni nedělá však jen showbusiness, ale také sport –...

pokračovat ve čtení