Yello opět poskytuje energii české kinematografii. Společnost se stala hlavním partnerem dokumentu tata_bojs.doc o kapele z pražské Hanspaulky

Společnost Yello, přední alternativní dodavatel energií v České republice, s hrdostí oznamuje, že se stala hlavním partnerem dokumentu tata_bojs.doc, který mapuje fascinující historii a tvorbu legendární kapely Tata Bojs.

Podpora české kinematografie a kultury je pro společnost Yello důležitá. Za svou teprve 12letou existenci se už mnohokrát aktivně podílela na rozvoji tuzemských filmů, festivalů i hudebních produkcí. „Jsme nadšeni, že můžeme být součástí projektu o Tata Bojs. Kapela je ikonou české hudby a sdílí s námi hodnoty, jako je kreativita, inovace a vášeň pro všechno, co dělá,“ říká Michal Kulig, ředitel společnosti Yello.

Dokument tata_bojs.doc (trailer zde) slibuje hluboký ponor do světa Tata Bojs, od skromných začátků na Hanspaulce až po jejich současnou pozici jedné z nejrespektovanějších kapel na české hudební scéně. Film obsahuje exkluzivní rozhovory s členy, archivní materiály a dosud neviděné záběry z koncertů a zákulisí. „Spolupráce se společností Yello je pro nás velká čest. Jejich značka je synonymem kvality a spolehlivosti, což jsou hodnoty, kterých si ceníme i my při tvorbě tohoto dokumentu,“ vysvětluje producent snímku Petr Koza.

Být partnerem filmu je komplikovaná kategorie sama o sobě, má však několik výhod. „Jednou z nich je, že při úspěchu filmu jste s ním už navždy spojení. Pro značku je to zajímavá příležitost přidat k sobě, prostřednictvím filmu, nějakou emoci,“ prozrazuje Michal Kulig. Když to klapne, divák si pak řekne: „Hele, ti jsou docela dobří, že do toho šli a podpořili takový film!“ Zároveň jsou filmoví fanoušci specifickou komunitou, takže k sobě všechno pasuje. „Vážíme si toho, že jsme všichni byli ve správnou chvíli na správném místě. A máme velkou radost, že se nám podařilo vzájemnou spolupráci dohodnout,“ popisuje Michal Kulig.

Společnost Yello je již několikátým rokem partnerem hudebního festivalu HRADY CZ, který se odehrává na českých a moravských hradech. Rovněž spolupracuje s hudební skupinou Yellow Sisters a podpořila třeba i poděbradský festival Soundtrack. Většinou hrdě podporuje regionálně významné eventy nebo akce spojené se žlutou barvou. Musí to být zkrátka Yello! „Nechceme jít do tuctových produkčních věcí, protože v Yello máme historii dělání věcí tak trochu jinak. Zároveň se zaměřujeme na komunity, a to v nejširším slova smyslu. Když přišla možnost spojit se s Tatáčema, nebylo moc co řešit,“ zakončuje Michal Kulig.

Kromě toho značka podporuje i rodinné výlety. S aplikací Yello Active je totiž možné nejen cestovat po celém Česku, ale zároveň sbírat body, které lze poté proměnit na slevu ve vyúčtování za odebrané energie.

Dokument tata_bojs.doc bude uveden do kin 5. září 2024. Ještě před tím si ho však diváci v premiéře budou moci vychutnat na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary (KVIFF 2024). Promítán bude 3. července v kinosálu hotelu Pupp od 19 hodin.

Producentem nového filmu je KOZA Film, koproducenty jsou Česká televize, Supraphon a Gui-tón. Vznik filmu podpořil Státní fond kinematografie a jeho hlavním partnerem je alternativní dodavatel energií, společnost Yello.

Čtěte dál …