První film z trilogie Divadlo ve filmu: Amerikánka bude mít slavnostní premiéru 15. února v pražském Kině Aero

Film Divadlo ve filmu: Amerikánka, který je nominován na Českého lva v kategorii nejlepší televizní film nebo minisérie bude mít slavnostní premiéru v pražském Kině Aero v úterý 15. února ve 20:00.

Amerikánka bude první ze tří divadelních inscenací, z nichž vznikly tři filmy: Amerikánka, Maryša a Macbeth – Too Much Blood. Na teaser celé trilogie autora a producenta Viktora Tauše se můžete podívat zde: https://bit.ly/307pYe9

Premiéru příběhu Emy Černé na filmovém plátně budou spolu s dalšími členy delegace: Viktor Tauš, Martin Douba, Jan Kadlec, Michaela Hořejší Horáčková, Petr Ostrouchov, Alois Fišárek a další, sledovat i její protagonistky: Tereza Ramba a Eliška Křenková.

„Nominace na Českého lva v kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie je pro mne nesmírnou radostí nejen proto, že divadelním představením Amerikánka žiji už tak dlouho, ale také proto, že je vůbec poprvé, kdy je v dané kategorii nominován formát divadelního záznamu,“ říká Viktor Tauš.

„Podobně jako tomu bylo do nedávna s formátem televizních minisérií, je dnes záznam divadla režiséry a producenty ve způsobu své interpretace skrze kameru standardizovaný. Tento postoj divácký prožitek z jakkoli emotivní inscenace často redukuje až na hranu informace.

Filmová trilogie Divadlo ve Filmu si proto klade za cíl prozkoumat možnosti interpretace divadla skrze film. Je možné skrze kameru vzít diváka mezi herce a umožnit mu inscenaci prožít s veškerou emocí, kterou prožívají herci? Co když se kamera z role objektivního pozorovatele stane jedním z herců a prožitek divadla nezvykle dynamickým, ale i intimním zážitkem? Jde pak stále ještě o záznam nebo o zcela novou audiovizuální zkušenost, která v sobě uchovává autenticitu divadla, ale zároveň ji rozšiřuje o svébytnou filmovou řeč. Projekt Divadlo ve filmu vznikl v koprodukci Heaven´s Gate a České televize, TPS Kateřiny Ondřejkové.

Čtěte dál …

Fantastická parta míří do českých kin. Rodinný film o odvaze, představivosti a bezpodmínečném přátelství od tvůrců Ferdinanda a Rio 2 bude mít premiéru 25. 4.

Alfonso Quijote je 11letý chlapec s obrovskou fantazií. Jako správný potomek a legitimní dědic Dona Quijota stejně jako jeho pra, pra, pra, pradědeček neustále bojuje s monstry, které nikdo jiný nevidí. V boji proti zlu se on a jeho tři králíci spojí s dívenkou...

pokračovat ve čtení