Nový Almodóvar dorazí do českých kin už na konci října

Nový film uznávaného španělského režiséra Pedra Almodóvara s názvem Paralelní matky představuje v hlavní roli opět režisérovu múzu, herečku Penélope Cruz, ale i další z jeho oblíbenkyň Rossy de Palma či Julietu Serrano. „Janis je nejtěžší a nejbolestivější postava, jakou dosud Penélope Cruz hrála. Ona jí ale dala všechno a výsledek je ohromující,“ popsal hlavní roli Almodóvar. Snímek uvedou česká kina už 28. října.

Drama Paralelní matky se soustředí na dvě nastávající maminky, které se potkávají krátce před porodem v jednom nemocničním pokoji. Obě jsou nezadané a otěhotněly neplánovaně. Janis v podání Penélope Cruz je z náhodného početí nadšená, kdežto Ana (Milena Smit) má pocity přesně opačné. Janis se snaží Anu povzbuzovat, aniž by tušila, že jejich náhodné setkání zkomplikuje a zásadně změní jejich životy.

„Kvůli zvláštním okolnostem je Janis nucena žít v naprostém rozporu mezi historickou pravdou (její pradědeček byl pohřben v masovém hrobě) a svou intimní pravdou týkající se její dcery. Tohle morální dilema je středem příběhu, díky kterému je Janis složitou, velkorysou, rozporuplnou a dokonce zlovolnou postavou. Je velmi složitá, protože má vždy více než jednu tvář, dokud jí pocit viny a stud ze života ve lži, nedonutí k výbuchu,“ vysvětlil držitel dvou Oscarů režisér Pedro Almodóvar, který sbírá ceny na festivalech po celém světě s téměř každým svým filmem.

Trailer ke zhlédnutí zde https://www.youtube.com/watch?v=fz81APgfj1A

Dvouhodinový snímek s výtečnou kamerou, za kterou stál José Luis Alcaine, nabídne také skvělý vizuální zážitek. „Snažili jsme se, aby herci, kteří se objevují na plátně v popředí, uprostřed i v pozadí, byli vždy zaostřeni. Díky tomu může divák soustředit svůj pohled k postavě, celé scéně nebo jednotlivému detailu, který ho nejvíc přitahuje. Všechno je v interakci a myslím si, že se divák díky množství vizuálních informací cítí být téměř součástí příběhu. Tento přístup je velmi odlišný od toho, jak se dnes natáčí, ale myslím si, že tímto způsobem získávám pro diváka větší ponoření do Pedrova světa,“ vysvětlil uznávaný španělský kameraman.

Paralelní matky přijdou do českých kin 28. října, distributorem je společnost Bioscop.

Čtěte dál …

Novinka v kinech Abigail

Parta kriminálníků versus malá holka, kterou unesli kvůli výkupnému. Že je výsledek takového souboje předem daný? Nezapomeňte, že děti někdy dokážou být opravdová monstra. Tvůrci hororové lahůdky Krvavá nevěsta natočili další film, v němž se role kočky a myši...

pokračovat ve čtení