Líza představují trailer k jejich novému celovečernímu animovanému filmu Zahrada

Jaký je rozdíl mezi malou obludou, obludou a velkou obludou? A co se stane se Zázračníkem? Kam mizí stín? Může být ryba neviditelná?

Napínavé dobrodružství, ale i odpovědi na spoustu zvídavých otázek, uvidí děti i dospělí díky novému celovečernímu animovanému filmu Mimi a Líza – Zahrada.

Na trailer snímku, který vstoupí do kin 21. dubna se můžete podívat zde: https://bit.ly/3qs5NRY.

Mimi a Lízu malí diváci dobře znají z předchozího filmu Mimi a Líza: Záhada vánočního světla a jeho večerníčkové podoby, ale také z krásných ilustrovaných knih.

Vědí, že nevidomá plachá Mimi a nezbedná Líza jsou nejlepší kamarádky, které všechno prožívají společně, a vnímají svět doslova všemi smysly.

V Zahradě se budou spolu učit velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu. Díky žlutému kontejneru na nepotřebné věci prožijí neuvěřitelná a napínavá dobrodružství. Na konci příběhu si uvědomí, že i k materiálním věcem je třeba přistupovat s láskou, respektem a že každý předmět má svůj účel.

Že má každá věc svůj účel, i ta nepotřebná, že uklízet po obě v přírodě je normální, a pomáhat se má, se dozvídají děti i dospělí díky každoroční akci Ukliďme Česko. Igráček vyrobil postavičky Mimi a Lízy v limitované edici. Z každé jejich prodané figurky půjde 10,- Kč na podporu na nákup kleští na sběr odpadků, kterými následně vybaví dobrovolníky projektu Ukliďme Česko.

Martin Vandas, producent filmu, doplňuje: „Náš film Mimi a Líza – Zahrada spojují čtyři příběhy: Kam zmizel stín?, Neviditelná ryba, Vanilkový den a Bublinkový vesmír. Vznikly opět díky spolupráci s režisérkou a producentkou Katarínou Kerekesovou a stejně jako předchozí film vychází také v knižní podobě.“

Ilustrovaná kniha Mimi a Líza – Zahrada vyšla v Nakladatelství Slovart 14. března.

Synopse

Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi, a je překvapená, když nic nevyhazuje.

Pro Mimi jsou totiž všechny staré věci doma pevnými body a malými jistotami ve tmě. Líza se rozhodne vyhodit svůj starý červený míč. Ten ale zapadne za kontejner a dívky díky němu objeví tajné dveře do nádherné Zahrady kouzelného Zázračníka, který je vezme na rychlou cestu skrze všechna roční období. Jenže když na konci kouzelné cesty najdou vyhozený míč a vhodí ho do kontejneru, z věcí uvnitř se složí a oživne obrovská Obluda. Obluda je plná radostné touhy. Chce si hrát. Na odmítnutí ale zareaguje agresivně. Spolkne Zázračníka a způsobí totální rozvrat Zahrady.

Mimi s Lízou podniknou cestu do jejího břicha, aby vysvobodily Zázračníka a až tam pochopily, že Obluda vlastně není zlá, jen nešťastná a rozzuřená, protože se cítí odmítnutá a opovržená. Dívky tam ale zároveň objeví i její ohromný potenciál být užitečnou a vyléčit Zahradu. Na konci příběhu Mimi s Lízou zjišťují, že i k materiálním věcem je třeba přistupovat s láskou, respektem a že každý předmět má svůj účel. Toto radostné poznání dívkám pomůže si uvědomit svou spoluzodpovědnost vůči světu, který je obklopuje a zároveň je inspiruje aktivně ho přetvářet.

Čtěte dál …

Film Amerikánka představuje teaser

Už za tři měsíce dorazí do kin film Viktora Tauše Amerikánka, k němuž byl v září loňského roku uveden na pražské scéně Jatka 78 celovečerní „živý trailer“ s názvem Snowflakes. Diváci v něm mohou vidět a vyslechnout opravdové příběhy dětí z dětských domovů, které...

pokračovat ve čtení