Líza představují trailer k jejich novému celovečernímu animovanému filmu Zahrada

Jaký je rozdíl mezi malou obludou, obludou a velkou obludou? A co se stane se Zázračníkem? Kam mizí stín? Může být ryba neviditelná?

Napínavé dobrodružství, ale i odpovědi na spoustu zvídavých otázek, uvidí děti i dospělí díky novému celovečernímu animovanému filmu Mimi a Líza – Zahrada.

Na trailer snímku, který vstoupí do kin 21. dubna se můžete podívat zde: https://bit.ly/3qs5NRY.

Mimi a Lízu malí diváci dobře znají z předchozího filmu Mimi a Líza: Záhada vánočního světla a jeho večerníčkové podoby, ale také z krásných ilustrovaných knih.

Vědí, že nevidomá plachá Mimi a nezbedná Líza jsou nejlepší kamarádky, které všechno prožívají společně, a vnímají svět doslova všemi smysly.

V Zahradě se budou spolu učit velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu. Díky žlutému kontejneru na nepotřebné věci prožijí neuvěřitelná a napínavá dobrodružství. Na konci příběhu si uvědomí, že i k materiálním věcem je třeba přistupovat s láskou, respektem a že každý předmět má svůj účel.

Že má každá věc svůj účel, i ta nepotřebná, že uklízet po obě v přírodě je normální, a pomáhat se má, se dozvídají děti i dospělí díky každoroční akci Ukliďme Česko. Igráček vyrobil postavičky Mimi a Lízy v limitované edici. Z každé jejich prodané figurky půjde 10,- Kč na podporu na nákup kleští na sběr odpadků, kterými následně vybaví dobrovolníky projektu Ukliďme Česko.

Martin Vandas, producent filmu, doplňuje: „Náš film Mimi a Líza – Zahrada spojují čtyři příběhy: Kam zmizel stín?, Neviditelná ryba, Vanilkový den a Bublinkový vesmír. Vznikly opět díky spolupráci s režisérkou a producentkou Katarínou Kerekesovou a stejně jako předchozí film vychází také v knižní podobě.“

Ilustrovaná kniha Mimi a Líza – Zahrada vyšla v Nakladatelství Slovart 14. března.

Synopse

Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi, a je překvapená, když nic nevyhazuje.

Pro Mimi jsou totiž všechny staré věci doma pevnými body a malými jistotami ve tmě. Líza se rozhodne vyhodit svůj starý červený míč. Ten ale zapadne za kontejner a dívky díky němu objeví tajné dveře do nádherné Zahrady kouzelného Zázračníka, který je vezme na rychlou cestu skrze všechna roční období. Jenže když na konci kouzelné cesty najdou vyhozený míč a vhodí ho do kontejneru, z věcí uvnitř se složí a oživne obrovská Obluda. Obluda je plná radostné touhy. Chce si hrát. Na odmítnutí ale zareaguje agresivně. Spolkne Zázračníka a způsobí totální rozvrat Zahrady.

Mimi s Lízou podniknou cestu do jejího břicha, aby vysvobodily Zázračníka a až tam pochopily, že Obluda vlastně není zlá, jen nešťastná a rozzuřená, protože se cítí odmítnutá a opovržená. Dívky tam ale zároveň objeví i její ohromný potenciál být užitečnou a vyléčit Zahradu. Na konci příběhu Mimi s Lízou zjišťují, že i k materiálním věcem je třeba přistupovat s láskou, respektem a že každý předmět má svůj účel. Toto radostné poznání dívkám pomůže si uvědomit svou spoluzodpovědnost vůči světu, který je obklopuje a zároveň je inspiruje aktivně ho přetvářet.

Čtěte dál …

Mattoni orel u Karlových Varů se na počest 58. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary opět převlékl do festivalového kabátu

Návštěvníky směřující na letošní Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (KVIFF) bude znovu vítat velkoformátový Mattoni orel „převlečený“ do oficiálního festivalového vizuálu. Festival se letos uskuteční na přelomu června a července a Mattoni 1873 je opět jedním...

pokračovat ve čtení

HRABĚ MONTE CHRISTO

Velkolepé nové zpracování slavného dobrodružného románu Alexandra Dumase staršího. Na velkém plátně ožívá jeden z největších epických příběhů o lásce, zradě a cestě za odplatou. Marseille, 1815. Mladý lodní důstojník Edmond Dantes zažívá nejšťastnější obdobní svého...

pokračovat ve čtení