Dokonalé triky uvidíte v nové výpravné pohádce ZAKLETÁ JESKYNĚ

Pohádku Zakletá jeskyně dostanou její nejdůležitější diváci k Mezinárodnímu dni dětí, do kin totiž vstoupí 2. června. Bude to pečlivě připravený dárek, který jeho tvůrce stál mnoho úsilí, které vám přiblíží ve videu věnovaném filmovým trikům, které se často podobají pohádkovým kouzlům.

Ve filmu Zakletá jeskyně bylo vyrobeno více než 130 trikových záběrů, přičemž jen část z nich je pro běžného diváka zřejmě viditelná. Většina trikových záběrů přizpůsobovala současné reálie historické podobě pohádky. Z exteriérových záběrů nám mizí celé vesnice, budovy, televizní vysílače a dokonce i železniční koridor.  Velkou výzvou bylo nevyzpytatelné počasí během natáčení. Pomocí vfx vidíme v záběrech poletující vločky sněhu, střídají se zde reálné záběry s digitálně dotvořeným sněhem. V pohádce mimo jiné uvidíte tyto trikové záběry –  střelbu z děla na sochu krále, letící šípy, pád prince do zamrzlého jezera, magické dveře do jeskyně a v neposlední řadě rubínovou síň. Na výrobě digitálních triků pracoval tým kompozitorů a grafiků více jak 8 měsíců. Celý proces schvalování byl velmi náročný a u vybraných záběrů bylo vytvořeno například i 70 verzí, než byly tvůrci spokojeni.

Pohádka Zakletá jeskyně vypráví pověst o zázračné jeskyni, v níž jsou uložené vzácné poklady. Je mezi nimi i obyčejná sůl, kterou lidé potřebují nejvíce. Jsou zde však i drahokamy, ale toho, kdo by chtěl některý z nich odnést, postihne dávná kletba.

Pohádka Zakletá jeskyně se natáčela v průběhu čtyř ročních období nejen u nás, ale i na Slovensku a v Maďarsku. V Čechách se natáčelo například na hradě Pernštejn, na Křivoklátsku, v lomu Malá Amerika, na Slovensku v opálových dolech v Červenici, v jeskyních Domice a Driny i v známé Demänovské jeskyni. Vedle uvedených trikových kouzel museli princové v podání Ondřeje Krause a Dominicka Benedikta zvládnout i šerm, střelbu z kuše, rychlý cval na koních, pády do propasti a slaňování. Náročná role nebyla jen lidská, natáčení se zúčastnilo šest vlků, aby se mohli střídat při opakování jednotlivých náročných záběrů.

Synopse:

Pohádka Zakletá jeskyně vypráví pověst o zázračné jeskyni, v níž jsou uložené vzácné poklady. Je mezi nimi i obyčejná sůl, kterou lidé potřebují nejvíce. Jsou zde však i drahokamy, ale toho, kdo by chtěl některý z nich odnést, postihne dávná kletba.

Zázračná jeskyně obsahuje vzácné poklady, sůl a drahé rubíny. Horníci si z ní můžou vzít tolik soli, kolik potřebují, ale z rubínové síně v samém středu jeskyně si nesmí nic odnést. Toho, kdo si rubíny vezme, postihne kletba. Rychtářova dcera Lena přesto po tomto vzácném drahokamu z hlubin jeskyně zatouží a i přes varování sestry Ady nedokáže svou touhu překonat. Její lehkovážný čin tak uvede do pohybu události, jejichž následky naruší křehkou rovnováhu celého království a postihnou i Lenu.

Zakletou Lenu dokáže osvobodit pouze člověk s dobrým srdcem, který vrátí ukradený rubín zpět do srdce jeskyně. Ale ten nyní zdobí koruny zlé královny Berty. Podařilo by se to snad pouze jejím dvěma nevlastním synům, princům Zachovi a Cyrilovi. Ale ti jsou plní pýchy a marnivosti a o neštěstí ostatních se nestarají. Když z vůle macechy Berty o všechno sami přijdou a stanou se závislými na pomoci ostatních, pak teprve pochopí, že je jejich povinností bojovat za spravedlnost pro všechny. Jejich odměnou je nejen to, že najdou vlastní odvahu, laskavost, schopnost obětovat se, ale i zjištění, že objeví pravou lásku.

Pohádka Zakletá jeskyně vznikla v produkci společností ATTACK FILM. Koproducenty jsou Flamesite, Dana Voláková, RTVS, BA Production a FilmWorx Studios. Vývoj a výrobu finančně podpořil Audiovizuálny fond Slovenské republiky.

Čtěte dál …

Horor Úsměv právě vstupuje do kin

Když se někdo směje od ucha k uchu, nenapadne vás, že by se už za pár vteřin mohl přímo před vašima očima zabít. Horor Úsměv dokazuje, že i jedna z nejkrásnějších lidských emocí může někdy být děsivě znepokojivá. Psychiatrička Rose vyšetřuje mladou pacientku...

pokračovat ve čtení

Českou republiku bude letos na Oscarech reprezentovat historický snímek Il Boemo. V souvislosti s ohlášením nominace tvůrci představili také trailer k filmu.

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vybrala jako reprezentanta české kinematografie pro výroční ceny Academy of Motion Picture Arts and Sciences OSCAR v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek Il Boemo. Režisér Petr Václav v něm zpracovává příběh Josefa...

pokračovat ve čtení