Cizinci: Kapitola 1 – děsuplný první díl hororové trilogie z dílny režiséra Smrtonosné pasti v českých kinech

Mladému páru se při cestě napříč zemí porouchá auto a oni jsou nuceni strávit noc v chatě na odlehlém místě uprostřed lesa. Tam je bez varování napadnou tři maskovaní cizinci, kteří útočí bez slitování a zdánlivě bez motivu… Třídílnou sérii Cizinci plnou napětí, nervy drásajících okamžiků a dramatických zvratů natočil světoznámý režisér Renny Harlin vloni na Slovensku.

Režisér Renny Harlin je skutečným mistrem hororů a thrillerů. Na kontě má blockbustery Smrtonosná past 2, Cliffhanger, Exorcista: Počátek, Noční můra z Elm Street: Pán snů a desítky dalších filmů. Novinka Cizinci vychází z filmu Oni z roku 2008. Ten byl inspirován skutečným příběhem, kdy se hlavní hrdinka stala obětí bez zjevného důvodu, pravděpodobně proto, že byla v nesprávnou chvíli na nesprávném místě.

Když mi poslali scénář k filmu Cizinci, byl jsem nadšený a vyděšený zároveň. Co bych mohl s touto klasikou udělat, abych původním fanouškům dopřál stejné vzrušení, jaké jsem s nimi původně sdílel, a zároveň jim – a nové generaci filmových diváků – nabídl něco nového a překvapivého? První nápověda přišla, když jsem otevřel soubor se scénářem a místo obvyklých 95 stran měl scénář 278 stran. Tohle nebyl obyčejný horor. Nebyl to remake, prequel ani pokračování původního filmu. Byla to neuvěřitelná příležitost udělat něco zcela převratného. Byla to jedna velká hororová sága rozdělená do tří kapitol. Producenti se chtěli zaměřit na to, co se stalo v podstatě druhý den, kdy skončil původní film z roku 2008. Naše tři kapitoly filmu The Strangers zavedou diváky na nečekanou cestu do myslí pachatelů nesmyslných násilných trestných činů a jejich obětí,“ vysvětluje režisér Renny Harlin.

V hlavních rolích mladého páru excelují Madelaine Petschová a Froy Gutierrez. Madelaine Petschová je jednou z nejžádanějších mladých hollywoodských hereček, proslavilo ji ztvárnění Cheryl Blossomové v seriálu Riverdale. Froy Gutierrez na sebe poprvé upozornil jako Nolan v seriálovém hitu Teen Wolf. Díky této roli, která mu byla šitá na míru, se stal teenagerskou senzací s 1,7 milionem sledujících na Instagramu. „Chemie mezi Madelaine a Froyem je hnacím motorem filmu Cizinci – Kapitola 1 a dalších kapitol. Obsazení samotných Cizinců bylo stejně důležité jako výběr ostatních herců. Nejsou to robotičtí, maskovaní šílenci. Jsou to komplexní postavy, jejichž každý pohyb, výraz a čin odráží hlubší nitky a témata všech tří filmů. S hrdostí mohu říci, že jsme našli herce, kteří budou diváky svými postavami překvapovat po celou dobu cesty do stále větší temnoty a hrůzy,“ dodává Renny Harlin.

Čtěte dál …