Již 125 let žijeme bylinami


V letošním roce si připomínáme 125. výročí založení první průmyslové výroby maltonových vín v Čechách, která souhrou mnoha náhod přečkala těžká období našich dějin během celého 20. století a díky několika nadšencům přetrvala až do současnosti. Tato, v mnoha směrech unikátní výroba, nejen že přežila, ale je zdrojem pro výrobu produktů, které jsou nyní na trhu pod značkami Dr. Svatek a Herbadent.
U příležitosti tohoto půlkulatého výročí proběhla oslava v nově otevřeném návštěvnickém centru Herbadent & Dr. Svatek v Branickém pivovaru. „Těší nás, že se podařilo připomenout toto výročí za velké účasti našich vzácných partnerů, a to od stomatologů a dentálních hygienistek, našich ambasadorů, ale také dodavatelů i odběratelů, právníků, bankéřů, poradců i stavitelů až po naše sousedy v Braníku a kamarády. Je příjemné vědět, že se daří oslovit tak široký okruh lidí, kteří s námi rádi spolupracují. To nás motivuje a dává chuť do dalšího rozvoje značek Herbadent i Dr. Svatek,“ říká Pavel Smažík, majitel společnosti Herbai, zastřešující značky Herbadent a Dr. Svatek.
U příležitosti tohoto výročí byla pro hosty připravena limitovaná edice historicky nejúspěšnějšího medicinálního železitého vína Maltoferrochin.


Dr. Svatek
Již od roku 1897 se dle původní receptury vyrábí speciální medicinální sladová vína, která zlepšují zažívání, podporují správnou krvetvorbu a zvyšují imunitu. Novinkou jsou pak medicinální Sirupy z bylin Dr. Svatek „na lžičku“, bohaté na vitamíny skupiny B. Sirupy zároveň obsahují nejvyšší možný obsah bylin, a navíc i vitamin C, klíčový pro imunitu a správnou funkci organismu.


Herbadent
Základ dnešních dentálních přípravků, extrakt ze 7 léčivých bylin, pochází z šedesátých let 20. století. Současné století je věnováno využití tohoto osvědčeného bylinného základu v přípravcích pro moderní péči o zdravá ústa.

Příroda stvořila byliny. Byliny nám pomáhají. A my to víme. Už 125 let.

Herbai je česká firma rozvíjející více než stoletou tradici, jejíž počátky sahají až do roku 1897, kdy v Praze začala výroba medicinálních sladových vín Dr. Svatek. Jejich výroba dodnes pokračuje podle původní receptury. Dnes tvoří produktové portfolio firmy především ryze přírodní zubní pasty a gely na dásně či ústní vody a další výrobky s antibakteriálními a protizánětlivými účinky extraktu ze 7 bylin značky HERBADENT spolu se Správnými zubními kartáčky. Součástí výrobního programu jsou i bylinné přísady do koupelí HERBASPA, vhodné pro podporu a regeneraci pohybového aparátu a duševní relaxaci, či bylinná dezinfekce Virumstop. Veškeré produkty Herbai jsou vyrobené z bylin, v České republice.

Čtěte dál …