Gabriel Loci se otevírá na letní sezonu

Gabriel Loci se svým bohatým programem a nevšední atmosférou se opět chystá obohatit pražskou uměleckou a kulturní scénu od brzkého jara do pozdního podzimu. Návštěvníci si již zvykli na každoroční bohatý program spojený s letní scénou a venkovním barem, který se letos rozroste o grilování každou středu až neděli. Poloha v docházkové vzdálenosti z centra Prahy činí z bývalého kláštera sv. Gabriela přitažlivé místo pro uspořádání jakékoliv akce. Každoročně se zde pořádá promítání filmových trháků nebo tematicky zaměřených snímků pro filmové fanoušky. Nebude chybět ani divadelní představení, letos na vlně nezávislých divadel. Hosté z blízkého i vzdálenějšího okolí přiláká jistě i pravidelný nedělní brunch se sklenkou vína a jógou. Nezapomíná se ani na děti, pro které zde bude již na čarodějnice připraveno opékání marshmallow a v létě pískoviště a loutkové divadlo.

Nejbližší program:

V Gabriel Loci zazní koncert Smíchovské komorní filharmonie na pomoc obětem zemětřesení v Turecku

Kostel Zvěstování Panny Marie v areálu Gabriel Loci uvítá benefiční koncert Smíchovské komorní filharmonie na podporu likvidace škod a pomoci obětem zemětřesení v Turecku. Koncert se uskuteční 4. dubna pod patronací městské části Prahy 5 a výtěžek z dobrovolného vstupného bude darován organizaci Člověk v tísni.

Zazní zde skladby od Jana Myslivečka a Franze Schuberta a také Sonáta pro trubku od Pietra Baldassare. Mozarta a Salieriho si diváci poslechnout pod vedením dirigenta Josefa Vondráčka.

Kdy?      4. dubna v 18:00

Kde?     Gabriel Loci, Holečkova 106/10, Praha 5 – Smíchov

Velikonočním koncertem přivítá Gabriel Loci jaro

V Kostelu Zvěstování Panny Marie v areálu Gabriel Loci zazní v čase velikonočním slavnostní koncert, kde vystoupí sopranistka Noema Erba, brazilský barytonista a sólista Národního divadla v Praze Miguelangelo Cavalcanti, houslistka Marie Dvorská a klavírista a dirigent Martin Peschík. Koncert se uskuteční 13. dubna a Gabriel Loci tak otevře svoji jarní kulturní sezónu.  

Na programu jsou připraveny tato díla známých skladatelů:

G. F. Händel – Ombra mai fu,

W. A. Mozart – Ave verum corpus,

A. Stradella – Pieta, Signore!,

F. Schubert – Ave Maria,

G. Bizet – Agnus Dei,

A. Dvořák – Biblická píseň č.4, 5, 10,

Ch. Gounod – Ave Maria, O Divine Redeemer,

C. Franck – Panis Angelicus

Délka programu je 70 minut.

Kdy?      13. dubna v 18:00

Kde?     Gabriel Loci, Holečkova 106/10, Praha 5 – Smíchov

Cena vstupného: 350 Kč (snížené vstupné 250 Kč)

Gabriel Loci je známý svoji kulturní rozmanitostí, takže nikoho nepřekvapí, že se na jednom místě potkává klasická hudba, filmové novinky, workshopy, výstavy nebo elektro hudba pod taktovkou známého dýžeje. Na novou sezónu si například připravil koncert skupiny Vesna, která zde natáčela i svůj videoklip k soutěžní písni na Eurovizi. Místo přitahuje divadelní spolky k uskutečnění jejich představení, letošní rok si zde zahrají divadla NOD, Komedie a soubor JEDL. Venkovní bar bude lákat na pravidelné grilování a tematické akce či školu vaření.   

Čtěte dál …