EFKO uvádí novinku – IGRÁČKOVY kreativní sety s pohádkou

Červená Karkulka, Šípková Růženka, Perníková chaloupka nebo Strašidelný hrad. To jsou názvy čtyř pohádek, jejichž děj se rozhodla firma EFKO, český výrobce hraček, zakomponovat do svých čtyř nových kreativních setů. Firma z Nového Veselí tak vsadila na tradiční bohatství naší země, tedy na pohádkové příběhy a spojila je s figurkami IGRÁČKŮ. Jde o nový koncept, který má ambice děti nejen zabavit, ale i rozvíjet.  Děti tak v jednom balení získají dvě postavičky hrdinů ze známých českých pohádek a kartonové prostředí k dotvoření. Každý set je navíc doplněn žertovně pojatou pohádkou z pera spisovatele Martina Klusoně.  

„Kreativní sety mají rozvíjet schopnosti a dovednosti dětí předškolního věku. Vybarvení přiložených kartonových kulis a jejich následné složení podporuje jemnou motoriku a kreativitu. Vlastní hra v pohádkovém prostředí pak jejich komunikační schopnosti, slovní zásobu a fantazii,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO. „Děti si mohou zahrát třeba divadlo. To je po čase, který většina z nich v zimních a jarních měsících trávila u televizních pořadů, elektroniky či mimo mateřskou školu, velmi potřeba. Stále více dětských psychologů poukazuje na fakt, že děti mají čím dál větší problémy s vyjadřováním a sebeprezentací,“ dodává Miroslav Kotík.  

„Figurky Kostříka a Kostřičky, které jsou v setu Strašidelná věž, mají hned několik zvláštností. Hlavičky jsme poprvé v historii IGRÁČKA vylisovali v černém provedení. Vlasy a zápěstí jsme formovali z bílého plastu, což je také novinka. I potisk obličeje těchto postaviček není pro IGRÁČKA obvyklý“, doplňuje vedoucí výroby firmy EFKO Petra Miklová. „Firma při potisku figurek využívá technologii zvanou tampoprint, která zaručuje odolnost proti oděru a zachování jemných detailů tisku,“ dále dodává Petra Miklová.

IGRÁČKOVY kreativní sety se tak stávají skvělým doplňkem letních prázdnin, součástí rodinných dovolených, víkendů u prarodičů či dětských oslav. Stačí si na výlet přibalit pastelky, fixy nebo barvy a tablety mohou zůstat doma. Novinka je přímo předurčená pro podvečerní divadelní představení malých scénáristů.  

 
Na své si přijdou i sběratelé IGRÁČKŮ  

Všechny novinky uváděné na trh připravuje vlastní vývojový tým firmy Efko. Designéři vychází mimo jiné i ze své rodičovské praxe. Při návrzích her a hraček spolupracují se speciálními pedagogy. Produkty jsou kompletně vyráběny ve dvou závodech na Vysočině – v Novém Veselí a v Korouhvi u Poličky. Sety lze zakoupit od června tohoto roku za jednotnou cenu 289 Kč. Více na www.efko.cz.  

Čtěte dál …

Letní festival hudby na zámku Dobříš nabídne originální koncertní projekty i neotřelá propojení. Dramaturgii připravuje houslista Jaroslav Svěcený a herečka Zdeňka Žádníková

Romantický zámek Dobříš se už počtvrté stane dějištěm letního open-air festivalu hudby. Letos se uskuteční od 15. do 18. srpna 2024, pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové. Dramaturgie se opět ujal osvědčený umělecký tandem - houslový virtuos...

pokračovat ve čtení