Známé osobnosti slavnostně zahájily novou divadelní sezonu Divadla Spejbla a Hurvínka a pokřtily nové 3 CD „Spejbl a Hurvínek Miloše Kirschnera / To nejlepší“

Divadlo Spejbla a Hurvínka na začátku září úspěšně zakončilo účinkování na své historicky první letní scéně a nyní po krátké přestávce vstoupilo do nové divadelní sezóny 2021/2022. Tu  slavnostně zahájilo 6. října křtem právě vydaného 3CD „Spejbl a Hurvínek Miloše Kirschnera / To nejlepší“. Toto pozoruhodné trojalbum je věnované jednomu z nejvýznamnějších českých loutkářů a jeho kmotrami a zároveň i patronkami nové divadelní sezóny 2021/2022 se staly herečky Martina Preissová, Zdeňka Žádníková Volencová, Michaela Kuklová a tenistka Lucie Šafářová. I v nadcházející sezóně budou malé i velké diváky bavit úspěšná představení, mezi nimiž nechybí ani letošní novinka nazvaná „Hurvínek a nezvaný host“, originální představení pro dospělé „Hotel Spejbl“, nebo miminí divadlo „Žeryčku, HOP!“. Fanoušci se od 27. listopadu mohou těšit na speciální mikulášské představení „Hurvínkův Mikuláš“ a od 10. prosince na vánoční speciál „Štědrý den u Spejblů“, bez kterých si už mnozí neumějí toto období představit. Příznivci outdoorových tras „Člobrdění s Hurvínkem“ se v této sezóně dočkají již jejího třetího pokračování, v níž se mohou tentokrát vydat po stopách prof. Josefa Skupy do pražského Břevnova. Od letošního léta má divadlo také nového uměleckého šéfa, jímž se stal herec, scénograf a loutkář David Janošek.

Divadlo Spejbla a Hurvínka slavnostně zahájilo novou divadelní sezonu 2021/2022

Letošní letní prázdniny byly pro oblíbené protagonisty dejvického Divadla Spejbla     a Hurvínka netradičně pracovní. Ze svého domovského divadla se přesunuli pod širé nebe do zahrady dejvického Hotelu Internacionál, kde odehráli přes 70 představení pro malé i velké diváky.  Historicky první letní scéna měla u fanoušků velký ohlas a jednotlivá představení se těšila diváckému zájmu. Nyní se po krátké pauze Spejbl, Hurvínek, Mánička, bábinka i Žeryček vrátili na svojí domovskou scénu, aby zde opět uvítali své příznivce. Novou sezónu divadlo slavnostně zahájilo 6. října křtem nového 3CD „Spejbl a Hurvínek Miloše Kirschnera / To nejlepší“. Patronkami nové divadelní sezóny 2021/2022 a zároveň  i kmotrami nového trojalba se staly herečky Martina Preissová, Zdeňka Žádníková Volencová, Michaela Kuklová a tenistka Lucie Šafářová.

Divadlo si zároveň připomnělo i nedávné 50. narozeniny jedné z neodmyslitelných postav – paní Kateřiny řečené bábinky i blížící se výročí 130 let od narození svého zakladatele prof. Josefa Skupy, které připadá na rok 2022 .

Na co se mohou diváci v nové sezóně těšit?

V této sezóně čeká na malé i velké diváky řada oblíbených představení. Děti se mohou těšit mimo jiné na Hurvínkovo detektivní pátrání v představení „Past na Hurvínka“, zjistí, proč s Máničkou šili všichni čerti, ale i jaký nezvaný host Hurvínka navštíví. Ani nejmenší děti od jednoho do tří let nepřijdou zkrátka. Právě jim je určené miminí divadlo „Žeryčku, HOP!“ Divadlo myslí ale i na odrostlejší diváky od 12 let a na dospělé, které pobaví večerní představení „Dějiny kontra Spejbl“, „Spejbl a město hříchu“ a další. S blížícím se koncem roku nemohou chybět ani speciální mikulášská a vánoční představení, která potěší celou rodinu. Zapomeňte na předvánoční shon a přijďte se pobavit a zasmát spolu se svými dětmi. Už od 27. listopadu divadlo uvede speciální mikulášské představení „Hurvínkův Mikuláš“ a od 10. prosince navodí vánoční atmosféru hra „Štědrý den u Spejblů“.

Vychází mimořádná kompilace toho nejlepšího od Miloše Kirschnera 

Patronkami nové divadelní sezony 2021/2022 Divadla Spejbla a Hurvínka a zároveň také kmotrami zmíněného trojdisku se staly herečky Martina Preissová, Zdeňka Žádníková Volencová, Michaela Kuklová spolu s tenistkou Lucií Šafářovou. „Je mi ctí, že se mohu stát jednou z kmoter nového CD a patronkou nové sezóny! Spejbl a Hurvínek provázeli mé mládí a jsou mi blízcí. Těším se, že se s Leontýnkou vypravíme brzy na nové představení„, říká tenistka Lucie Šafářová.  „Na Hurvínkovi i Spejblovi, Kateřině a Máničce jsem vyrostla. Jsou moudří, slušní a nedovedu si představit, že by tu nebyli pro příští generace„, dodává herečka Martina Preissová. „Jsem poctěna, že mohu být jednou z kmoter nového 3CD Spejbla a Hurvínka, vyrůstala jsem na jejich příbězích, vyrůstal na ních i můj syn a vůbec si svůj život nedovedu bez nich představit“, doplňuje další patronka, herečka Michaela Kuklová

Miloš Kirschner se za čtyřicet let, kdy vedl Divadlo Spejbla a Hurvínka stal zásadní postavou nejen interpretační, ale také autorskou a ředitelskou. Společně s manželkou Helenou Štáchovou představovali tvůrčí a organizační tandem, který Divadlo Spejbla a Hurvínka prosadil i na mezinárodní scéně. Výroční kompilaci otcových nahrávek s jeho tvorbou pro Spejbla a Hurvínka vychází v roce, kdy si připomínáme hned několik jubileí. Letos je to sedmdesát let od chvíle, kdy se stal členem souboru Divadla Spejbla a Hurvínka a pětašedesát let od momentu, kdy mu profesor Josef Skupa předal otěže slavného divadla. Na letošní rok připadlo i smutné výročí pětadvaceti let od jeho úmrtí,“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

3CD „Spejbl a Hurvínek Miloše Kirschnera / To nejlepší“ je vybaveno dvacetistránkovým biografickým bookletem, plným mnohdy neznámých fotografií i autentických vzpomínek. V pozoruhodném kompletu jsou pohromadě nahrávky z celého Kirschnerova působení, v řadě případů zveřejněny vůbec poprvé. „Jak už název napovídá, jde o výběr těch nejoblíbenějších dialogů, ale sáhli jsme také do našeho divadelního archívu! A tak vůbec poprvé zazní nejen záznam představení Pavla Gryma: „Ještě jeden Hurvínek“, ale třeba i „Golem“, který se nevešel na legendární desku „Hurvínkova strašidýlka“! Ve výběru perliček si našel své místo i vůbec první dialog, který otec pro Supraphon natočil a u kterého byla nalezena poznámka “zatím nepřetáčet“. Tak snad by to tatínka potěšilo! Nás tady určitě,“ uvedla Denisa Kirschnerová.

Vladan Drvota ze Supraphonu k tomu uvedl: „Přes tři hodiny trvající trojalbum Spejbl a Hurvínek Miloše Kirschnera je pozoruhodný komplet nahrávek z celého Kirschnerova působení v Divadle S+H – v řadě případů jsou zde zveřejněny vůbec poprvé, navíc je 3CD vybaveno dvacetistránkovým biografickým bookletem plným mnohdy neznámých fotografií i autentických vzpomínek“.

Divadlo Spejbla a Hurvínka připravuje ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon i další novinkové CD nazvané „Hurvínek a Golem“, jehož autorem je v pořadí už čtvrtý interpret Spejbla a Hurvínka Ondřej Lážnovský. Divadelní premiéra této hry je naplánovaná na únor 2023.

Malými fanoušky oblíbená outdoorová hra Člobrdění s Hurvínkem pokračuje i v nové sezóně

V roce 2022 uplyne 130 let od narození zakladatele Divadla Spejbla a Hurvínka prof. Josefa Skupy. Právě tohoto významného českého loutkaře si zájemci mohou připomenout nově jak v Praze, tak v Plzni, kde divadlo původně sídlilo. V červnu divadlo úspěšně uvedlo druhou z řady svých outdoorových her se souhrnným názvem „Člobrdění s Hurvínkem“ tentokrát nazvanou „POMOC! Bábinka v ohrožení“. Jelikož se opět setkala s velkým  ohlasem, připravilo divadlo pro letošní sezónu v pořadí už třetí pokračování. „Tentokrát se účastníci vydají po stopách profesora Josefa Skupy do pražského Břevnova. Zde se nachází nejen Skupova ulice, ale také restaurace Na Marjánce, kde profesor Skupa v dobách, kdy ještě divadlo sídlilo v Plzni, vystupoval. Naše zážitková trasa provede zájemce místy spjatými s naším zakladatelem a setkají se samozřejmě také se Spejblem a Hurvínkem,“ vysvětluje Denisa Kirschnerová. V oblasti Boleveckých rybníků v Plzni vznikne v listopadu tohoto roku pohybově zážitkový vzdělávací okruh Spejbla a Hurvínka. Okruh bude mít deset stanovišť se sportovními úkoly pro děti i pro dospělé, cestu ozdobí velké dřevěné sochy Spejbla a Hurvínka, které navrhla sochařka a výtvarnice Jana Bačová – Kroftová. Účastníci si pomocí QR kódů vyslechnou i dialogy obou loutkových hrdinů. Okruh má za cíl propojit pohyb na čerstvém vzduchu, seznámit se s místními zajímavostmi a připomenout si i osobnost Josefa Skupy. Pětikilometrovou stezku realizuje Odbor sportu Magistrátu města Plzně ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka a Plzeňskou teplárenskou a.s.

Divadlo Spejbla a Hurvínka má nového uměleckého šéfa

Od 1. července tohoto roku má Divadlo Spejbla a Hurvínka nového uměleckého šéfa. Tuto roli přijal herec, scénograf a loutkář David Janošek. „S velkou radostí oznamuji, že se naším uměleckým šéfem stává vyhledávaný a uznávaný scénograf a herec David Janošek. Velmi se těším se na společnou práci,“ těmito slovy jej uvítala Denisa Kirschnerová. David Janošek vystudoval Střední školu umění a designu v Brně, obor Design nábytku a interiéru. Následně absolvoval studium Vyšší odborné školy restaurátorské na oboru Konzervování a restaurování nábytku a nepolychromované dřevořezby. Od 3. ročníku studoval souběžně činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v atelieru Oxany Smilkové. Svá studia úspěšně zakončil v roce 2015 a krátce na to se stal členem činoherního souboru Národního divadla moravskoslezského. Poté na sezonu nastoupil coby loutkoherec do Divadla Spejbla a Hurvínka. Od roku 2016 spolupracuje coby scénograf a kostýmní výtvarník s divadly napříč republikou, zejména pak s Národním divadlem v Brně, Národním divadlem moravskoslezským, Divadlem Petra Bezruče, Slováckým divadlem, Moravským divadlem, Komorní scénou Aréna, Východočeským divadlem, Slezským divadlem, Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích, Městským divadlem Zlín, Divadlem loutek Ostrava, Brněnskou filharmonií, Divadlem Polárka a dalšími. Na Slovensku spolupracoval se Státní operou Banská Bystrica a se Slovenským národním divadlem. V současnosti působí, coby scénograf, i v Národním divadle a Státní opeře Praha, kde připravuje scénu k inscenaci Lazebník Sevillský a dalším hudebním projektům.

Více na www.spejbl-hurvinek.cz / www.facebook.com/DivadloSH / www.instagram.com/divadlosh / twitter.com/HurvinekSpejbl.

PROGRAM DIVADLA SPEJBLA  A HURVÍNKA

ŘÍJEN 2021

Sobota 2.10. 14:00 + 16:30 Hurvínkův popletený víkend

 

Úterý 5.10. 10:00 Hurvínkův popletený víkend

 

Středa 6.10. 10:00 Hurvínkův popletený víkend

 

Čtvrtek 7.10. 10:00 Hurvínkův popletený víkend

 

Sobota 9.10. 14:00 + 16:30 Hurvínkova nebesíčka

Neděle 10.10. 10:30 + 14:00 Hurvínkova nebesíčka

 

Úterý 12.10. 10:00 + 14:30 Hurvínkova nebesíčka

Středa 13.10. 10:00 Hurvínkova nebesíčka

 

Středa 13.10. 19:00 Dějiny kontra Spejbl (představení pro dospělé)

 

Čtvrtek 14.10. 10:00 Hurvínek a nezvaný host

 

Pátek 15.10. 10:30 Žeryčku, HOP! (miminí divadlo)

 

Sobota 16.10. 14:00 + 16:30 Hurvínek a nezvaný host

 

Neděle 17.10. 10:30 + 14:00 Hurvínek a nezvaný host

 

Úterý 19.10. 10:00 Past na Hurvínka

Středa 20.10. 10:00 Past na Hurvínka

 

Čtvrtek 21.10. 10:00 Past na Hurvínka

 

Pátek 22.10. 19:00 Hotel Spejbl (představení pro dospělé)

 

Sobota 23.10. 14:00 + 16:30 Hurvínek a nezvaný host

 

Úterý 26.10. 10:00 Hurvínek a nezvaný host

 

Úterý 26.10. 14:00 Žeryčku, HOP! (miminí divadlo)

Pátek 29.10. 19:00 S+H „Ve dvou se to lépe…“ (představení pro dospělé)

Sobota 30.10. 14:00 + 16:30 Hurvínek a nezvaný host

 

Neděle 31.10. 10:30 + 14:00 Hurvínek a nezvaný host

LISTOPAD 2021

Úterý 2.11.   10:00 Hurvínkova nebesíčka

Středa 3.11. 19:00 Hotel Spejbl (představení pro dospělé)

Čtvrtek 4.11. 10:00 Hurvínkova nebesíčka

Čtvrtek 4.11. 14:00 Žeryčku, HOP! (miminí divadlo)

Pátek 5.11. 10:00 Hurvínkova nebesíčka

Sobota 6.11. 14:00 + 16:30 Hurvínkova nebesíčka

Neděle 7.11. 10:30 + 14:00 Hurvínkova nebesíčka

Úterý 9.11. 10:00 Hurvínkova nebesíčka

Úterý 9.11. 14:00 Žeryčku, HOP! (miminí divadlo)

Středa 10.11. 10:00 Hurvínkova nebesíčka

Středa 10.11. 19:00 Dějiny konta Spejbl (představení pro dospělé)

Čtvrtek 11.11. 10:00 + 14:30 Hurvínkovo přání

Pátek 12.11. 10:00 Hurvínkovo přání

Sobota 13.11. 14:00 + 16:30 Hurvínkovo přání

Pátek 19.11. 19:00 S+H „Ve dvou se to lépe…“

Sobota 20.11. 14:00 + 16:30 Jak s máničkou šili všichni čerti

Neděle 21.11. 10:30 + 14:00 Jak s máničkou šili všichni čerti

Úterý 23.11. 10:00 Jak s máničkou šili všichni čerti

Úterý 23.11. 14:00 Žeryčku, HOP! (miminí divadlo)

Středa 24.11. 10:00 Jak s máničkou šili všichni čerti

Středa 24.11. 19:00 Spejbl a město hříchu (představení pro dospělé)

Čtvrtek 25.11. 10:00 Jak s Máničkou šili všichni čerti

Čtvrtek 25.11. 14:00 Žeryčku, HOP! (miminí divadlo)

Sobota 27.11. 14:00 + 16:30 Hurvínkův Mikuláš

Neděle 28.11. 10:30 Hurvínkův Mikuláš

Úterý 30.11. 10:00 + 14:30 Hurvínkův Mikuláš

PROSINEC 2021

Středa 1.12. 10:00 Hurvínkův Mikuláš

Čtvrtek 2.12. 10:00 + 17:00 Hurvínkův Mikuláš

Pátek 3.12. 10:00 Hurvínkův Mikuláš

Pátek 3.12. 19:00 To nejlepší se S+H (představení pro dospělé)

Sobota 4.12. 10:00 + 14:00 + 16:30 Hurvínkův Mikuláš

Neděle 5.12. 10:30 + 14:00 + 16:30 Hurvínkův Mikuláš

Pondělí 6.12. 10:00 Hurvínkův Mikuláš

Úterý 7.12. 10:00 + 17:00 Hurvínkův Mikuláš

Středa 8.12. 10:00 Hurvínkův Mikuláš

Čtvrtek 9.12. 10:00 Hurvínkův Mikuláš

Pátek 10.12. 10:00 + 17:00 Štědrý den u Spejblů

Sobota 11.12. 10:30 + 14:00 + 16:30 Štědrý den u Spejblů

Neděle 12.12. 10:30 + 14:00 + 16:30 Štědrý den u Spejblů

Pondělí 13.12. 10:00 Štědrý den u Spejblů

Úterý 14.12. 10:00 Štědrý den u Spejblů

Středa 15.12. 10:00 + 14:30 Štědrý den u Spejblů

Čtvrtek 16.12. 10:00 + 17:00 Štědrý den u Spejblů

Pátek 17.12. 10:00 Štědrý den u Spejblů

Sobota 18.12. 10:30 + 14:00 + 16:30 Štědrý den u Spejblů

Neděle 19.12. 10:30 + 14:00 + 16:30 Štědrý den u Spejblů

Pondělí 20.12. 10:00 Štědrý den u Spejblů

Úterý 21.12. 10:00 Štědrý den u Spejblů

Středa 22.12. 10:00 Štědrý den u Spejblů

Pondělí 27.12. 10:30 Žeryčku, HOP! (miminí divadlo)

Pondělí 27.12. 14:00 Hurvínek a nezvaný host

Úterý 28.12. 14:00 + 16:30 Hurvínek a nezvaný host

Středa 29.12. 14:00 + 16:30 Hurvínek a nezvaný host

Čtvrtek 30.12. 10:30 10:30 Žeryčku, HOP! (miminí divadlo)

Čtvrtek 30.12. 14:00 Hurvínek a nezvaný host

                                                            OBSAHY HER D S+H

Hurvínkův popletený víkend – představení pro děti od 4 let.

Příběh o jednom zamotaném víkendovém odpoledni, ze kterého jde hlava kolem nejen Hurvínkovi, Máničce, panu Spejblovi a paní Kateřině, ale i dvěma medvíďatům, která utekla z cirkusu. Hra plná písniček a groteskních situací potěší i ty nejmenší diváky.

Hurvínkova nebesíčka – představení pro děti od 4 let

Jak se přihodilo, že se Hurvínek s Máničkou setkali se svérázným znalcem zvířat doktorem Kytlem, s jeho kocourem Petrklíčem a hubatou kavkou Francim? To vám prozradíme v našem novém představení. Hurvínek, Mánička a jejich chlupatý kamarád Žeryk se totiž ocitnou v podivuhodném domě, zvaném Nebesíčka, který se tu a tam zjevuje na Malé Straně! V domě se nachází podivná skříň Kostitřaska, k čemu slouží, vám ale zatím neprozradíme. Jisté je, že celý pohádkový příběh začíná ve chvíli, kdy se Hurvínek rozhodne naučit Žeryka mluvit lidskou řečí!

Nezvaný host u Spejblů – představení pro děti od 4 let

Představte si, že u vás jednoho dne zaklepe nezvaný host. Nejenže je nezvaný, ale navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co znáte.  A to se přesně stane u Spejblů. Z ničeho nic u nich bydlí Člunozobec a Spejbl s Hurvínkem jsou rázem podnájemníci ve vlastním bytě.  Protože má Člunozobec opravdu nezvyklé potřeby a rituály, není možné s ním společný prostor sdílet. Jenže Člunozubec všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty, se kterými na něj Spejbl vyrukuje. Za to Hurvínek, ten si ví vždycky rady, na něj je i Člunozobec krátký a nebo je to naopak?

Past na Hurvínka – představení pro děti od 4 let

V příběhu s detektivní zápletkou, který je určený i pro ty nejmenší diváky, se Hurvínek vydá pátrat po své koloběžce.
Není však sám, kdo ve městě něco hledá a podezřelý je Hurvínkovi už úplně každý – pošťáci, školník i policajt.
Nebo že by za ztrátu koloběžky mohl taťulda, bábinka nebo dokonce Žeryk s Máničkou?
Na půdě školy nakonec sklapne past a Vy se přijďte podívat, kdo se do té pasti nakonec chytí.

Jak s Máničkou šili všichni čerti – představení pro děti od 5 let

pekelný muzikál pro děti

„To je k uzoufání, nosit stále ty samé, staré a nemoderní šatičky,“ vzdychá Mánička a smutně si prohlíží své spolužačky, pyšnící se modely podle poslední módy. Za jejich kamarádství a za krásné šatičky by dala cokoliv. Přátelství Hurvínka, lásku bábinky a snad by se upsala i samotnému čertu. Od přání ke skutku není daleko. Pak už nezbývá než nastoupit do tramvaje a vydat se do Ďáblic. Do samého pekla, kde šijí všichni čerti…Jakou cenu bude muset Mánička za splnění svých přání zaplatit a jak to nakonec dopadne, to se dozvíte ve hře plné písniček.

Hurvínkův Mikuláš – představení pro děti od 4 let

Když se řekne „Mikuláš“, každý si představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce, kterého doprovází Anděl s Čertem. Hodné děti jsou obdarovávány dobrotami, zatímco ty neposlušné čeká punčocha plná uhlí. Také Hurvínek s Máničkou čekali na příchod Mikuláše netrpělivě. Co se však stalo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl? To se děti dozvědí v této pohádce!

Štědrý den u Spejblů – představení pro děti od 4 let

Jak asi může dopadnout Štědrý večer, když jeho přípravu mají na starosti pan Spejbl s Hurvínkem, to si jistě umíte představit! Ještě že nad našimi hrdiny bdí dva strážní andělé, kteří mají o svátcích každoroční pohotovost. A tak si vánoční pohoda nakonec najde cestu nejen ke Spejblům, ale i k dětským divákům.

Žeryčku, HOP! – miminí divadlo (1-3 roky)

První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků.
Z naší loutkové rodinky hraje v tomto představení pouze pejsek Žeryk, pro kterého se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Vydejte se spolu s ním do světa nad zemí. Do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítejte s Žerykem do nekonečna, a pak se vraťte zpátky na zem!

Dějiny kontra Spejbl – představení pro dospělé (a děti od 12 let)

Prostřednictvím Spejbla a Hurvínka, díky jejich humoru a typickému vidění světa, se seznámíme se skvělými objevy, které vznikly se záměrem ulehčit lidem život, nakonec však byly proti nim zneužity. Otec Spejbl chce přesvědčit skeptického syna o smyslu a vyšším poslání dějinných událostí. Snaží se poukázat na lepší stránku lidstva – má však mocného „protivníka“ – dějiny.
Tato aktualizovaná hra patří k těm nejlepším představením pro dospělé diváky, které za dobu existence D S+H vznikly.
Když jsme se nedávno ohlíželi za osmdesátiletou profesionální činností divadla, rozhodli jsme se uvádět představení, která díky své nadčasovosti mají stále co sdělit i dnes. Hra „Dějiny kontra Spejbl“ byla poprvé uvedena v roce 1932 pod názvem „Spejbl contra dějiny“. Skupovu cenu ze IV. Skupovy Plzně získalo nastudování z roku 1970, uvedené pod titulem „Dějiny kontra Spejbl“. Konečné úpravy textu se tehdy ujal Miloš Kirschner. Kvůli zásahu cenzury však byla hra krátce po svém uvedení zakázána. Za 80 let profesionální činnosti divadla vzniklo mnoho pozoruhodných představení pro dospělé, která jsme se rozhodli v rámci řady „Zlatý fond D S+H“ postupně představit našim divákům. „Dějiny kontra Spejbl“ je tedy prvním z nich.

Hotel Spejbl – představení pro dospělé (a děti od 12 let)

Představení pochází z autorské dílny výtvarníka, režiséra a autora Mikiho Kirschnera a básníka a textaře Robina Krále. Dvojice stojí za úspěšnými hrami pro dětské diváky: Hurvínek mezi osly a Jak s Máničkou šili všichni čerti a do světa dospělých se spolu s hudebním skladatelem Janem Lstibůrkem vrací po předešlém netradičním noir muzikálu “Spejbl a město hříchu.
Představení je inspirováno projektem Robina Krále a Jana Lstibůrka  „Blázinec”
Spejbl s Hurvínkem pátrají v podivuhodném hotelu po vytouženém pokoji a klidu. Pokoj ani klid však nenacházejí, naopak se setkávají s jeho zvláštními nocležníky. Představení je unikátní nejen obsazením, kdy je každá z postav, nebo můžeme říct diagnóz nazpívána umělci zvučných jmen, jen namátkou: Klaustrofobikovi propůjčil svůj hlas Jiří Suchý, neurotikovi Ivan Hlas, jako další postavy uslyšíte Ivu Pazderkovou, Tomáše Hanáka, Tomáše Kluse, Ewu Farnou, Báru Basikovou, Davida Kollera, Xindla X … ad.
Představení je specifické také technologickým zpracováním. Každá „diagnóza“ je vyjádřena osobitou technologií, podtrhující archetypy jednotlivých postav a atmosféru podivného světa ve kterém chybí jedna podstatná věc…. a od toho jsou tu Spejbl s Hurvínkem, aby ji nakonec našli a to se jim musí podařit, protože hotel se nachází ve Spejblově hlavě.
Divák má možnost, setkat se s různými principy práce s loutkou a loutkovými technologiemi, ve kterých se potkává archaičnost s moderními technologiemi a vytváří tak unikátní dojem z celého představení.

To nejlepší se S+H – představení pro dospělé (a děti od 12 let)

Toto reminiscenční představení vzniklo jako dárek pro nestárnoucího uličníka Hurvínka. Diváci si mohou připomenout ty nejslavnější loutkové scénky a dialogy, které za dobu existence D S+H vznikly. V představení zazní hlasy všech tří dosavadních interpretů Spejbla a Hurvínka.

S+H – „Ve dvou se to lépe….“– představení pro dospělé (a děti od 12 let)

V duchu slavné československé tradice hovorů mezi V+W, H+W, S+Š, Š+G, L+S i S+H s nadhledem jim vlastním, glosují zásadní otázky mimo jiné – Kdo mě vede? Kam mě vede? Co ho k tomu vede? Kdo je, šmankote, navedl!!!
Během zcela originálních, myšlenkových ekvilibristik Spejbla a Hurvínka, divák zjistí, že ani život této dvojice nejde jako po drátkách, resp. po nitkách.
Martin Klásek pokračuje v autorském dialogu S+H v duchu Miloše Kirschnera, Heleny Štáchové a rozvíjí tak dál tuto tradici.

Spejbl a město hříchu– představení pro dospělé (a děti od 12 let)

Tvůrčí tým Miki Kirschner – Robin Král – Jan Lstibůrek vás zvou na netradiční muzikál pro dospělé. Spejbl a Hurvínek poprvé v duchu noir!
Temnější atmosféra, detektivní zápletka, děsivé zpěvy a tance, při kterých by se i v loutkách krve dořezal. Po městě obchází vrah a Spejbl by měl být jedním z těch, kdo ho ještě dnes chytnou, jenže, kam se to vlastně poděl Hurvínek?
Osvědčený tvůrčí tým Miki Kirschner – Robin Král se po úspěšných představeních pro dětské diváky – Hurvínek mezi osly a muzikálu Jak s Máničkou šili všichni čerti vydali tentokrát do světa dospělých.
Jaký hřích tíží Josefa Spejbla a jaké záhady a tajemství ukrývá Hurvínek?
Autoři nabízejí odpověď utkanou z přediva groteskně cynických černobílých detektivek čtyřicátých let dvacátého století.

Čtěte dál …