Zkoušky divadelní novinky Forman běží naplno. Součástí inscenace Letní scény Musea Kampa budou nejmodernější audiovizuální prvky

Začátkem března se rozběhly zkoušky divadelní hry Forman, letošní novinky na Letní scéně Musea Kampa. Jasné kontury dostává nejen postava Miloše Formana ve ztvárnění Marka Adamczyka a Patrika Děrgela, ale také další klíčové aspekty inscenace. Velkoryse pojatá scénografie reflektuje věhlas a světové renomé režiséra Miloše Formana. Poprvé budou na jevišti Letní scény Musea Kampa použity nejmodernější audiovizuální prvky, například velké průhledné LED obrazovky. Premiéra bude 18. a 19. června.

Důvodů, proč osvědčený tvůrčí tým v čele se scenáristkou a producentkou Danielou Sodomovou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou věnoval svůj nový počin Miloši Formanovi, je hned několik. Na letošní rok připadá 40. výročí premiéry Formanova oscarového filmu Amadeus. Natáčelo se v Praze a v parku vedle Musea Kampa měl štáb zázemí. Miloš Forman ještě před emigrací navíc bydlel ve Všehrdově ulici sousedící s Kampou. 

Inscenace časově obsáhne osudy Miloše Formana přibližně od 10 do 47 let. Ovšem rozhodně nejde pouze o záznam jeho života, ačkoliv i ten je sám o sobě plný dramatických peripetií. Hlavní motto je Formanovo přesvědčení: „Drž se toho snu”.  Příběh Miloše Formana ukazuje, že svoboda a tvůrčí nezávislost jsou klíčovými hodnotami, za kterými stojí jít za každou cenu. V titulní roli Formana se představí Marek Adamczyk a Patrik Děrgel, další role ztvární Matouš Ruml, Petr Vršek, Max Koček, Max Dolanský, Václav Vašák, Stáňa Jachnická, Přemek Pálek, Kryštof Krhovják, Kryštof Bartoš a další.

Uvedením hry Forman na Letní scéně Musea Kampa vyvrcholí projekt Rok Formana. Jeho součástí je podcast Miloš Forman: Drž se toho snu, který skrze slavné Formanovy filmy rozebírá a přibližuje filmařův život. Průvodcem podcastu je filmový publicista Pavel Sladký, za námětem a dramaturgií stojí Iveta Nebesařová. Podcastová série je k poslechu zdarma ve všech podcastových aplikacích vč. Spotify a Apple Podcast:
https://linktr.ee/milos_forman_drz_se_toho_snu?fbclid=IwAR3YCRjw2tRiYI_2X0UP9xNmGFqc2T7SX2np-DbVN2ZM-DVOuTnVpOQlouA. Do Roku Formana se zapojí i Český rozhlas, vybraná kina, která uvedou Formanovy filmy, a také oblíbený pražský second hand 1981. Z jeho dílny vzejde recyklovaná kolekce připravená na míru inscenaci Forman.

Werich, Marta a koncerty známých umělců

Oblíbená Letní scéna Musea Kampa na vltavském nábřeží během nastávající sezony uvede také divácké hity Werich a Marta. Inscenace Werich s Vojtěchem Kotkem v hlavní rolise bude hrátod12. do 17. 8. Od 22. 8. do 15. 9. následuje Marta, ověnčená Cenou Thálie 2023 za nejlepší ženský výkon v kategorii Muzikál, opereta a jiné hudebně-dramatické žánry, kterou získala Hana Holišová za ztvárnění legendární zpěvačky Marty Kubišové. Divadelní recitál Marta letos z domovské Letní scény Musea Kampa zamíří za dalšími diváky – poprvé se představí na festivalu Colours of Ostrava a 2. 9. jej v přímém přenosu odvysílá ČT Art.

Součástí programu Letní scény Musea Kampa tradičně budou také koncerty napříč hudebními žánry. Ondřej Havelka s Melody Makers vystoupí24. 6.,Dan Bárta & ILLUSTRATOSPHERE zahrají 25. 6. Igor Orozovič svůj repertoár představí 29. 8. a večer30. 8.bude patřit koncertu Lenky Filipové se smyčci Řeka života.

Online prodej vstupenek na inscenace Forman, Werich, Marta a koncerty na Letní scéně Musea Kampa: www.letniscenamuseakampa.cz

Čtěte dál …

Nová Spirála otevře na podzim své brány po více než dvaceti letech a zařadí se mezi TOP multižánrové prostory ve střední Evropě

Legendární divadlo Spirála, dnes multižánrový prostor Nová Spirála, přivítá na podzim tohoto roku po více než dvaceti letech opět své první diváky. V prostorách pražského Výstaviště se tak otevřou brány unikátní budovy, kde neexistuje místo se špatným výhledem stejně...

pokračovat ve čtení