Premiérové uvedení divadelní inscenace Do tmy s Magdalénou Borovou v průmyslové hale Skleněnka Jatek78

Produkční společnost Heaven’s Gate Viktora Tauše přichází s novou divadelní inscenací Do tmy v hlavní roli s Magdalénou Borovou. Průmyslová hala 11A , zvaná Skleněnka, v Pražské tržnici během podzimu nabídne tři hrací  bloky, třech po sobě jdoucích představení: 14. – 16. září 2021, 4. – 6. 10. 2021 a 5. – 7. 11. 2021.

Ve hře, jejíž premiéra 14. 9. je už úplně vyprodaná, tvůrci pracují s unikátním prostorem průmyslové haly umožňujícím do představení zakomponovat například i západ slunce. Jedinečný výkon Magdalény Borové doplňují kostýmy a ojedinělá scénografie Zuzany Bambušek Krejzkové. Emotivní rovinu příběhu podporuje Magdalénino pěvecké ztvárnění lidových písní s živým hudebním doprovodem Pavola Smolárika/Tomáše Pospíšila.

Předlohou hry se stal stejnojmenný román Anny Bolavé, za který v roce 2016 získala spisovatelka ocenění Magnesia Litera. Divadelní podobu mu vdechla herečka Magdaléna Borová, jež je nejen autorkou scénáře, ale také hlavní a postavou představení.

Prodej vstupenek: http://www.jatka78.cz/cs/inscenace/do-tmy.

Do tmy je dalším producentským počinem Viktora Tauše a jeho Heaven´s Gate, navazuje na legendární Amerikánku s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou, která měla v Jatkách premiéru 13. 9. 2018.

Maloměstští smrtelníci nikdy nepochopí, co k životu potřebuje víla.

Výjimečný prostor Skleněnky v holešovické tržnici umožní divákům inscenace prožít za stmívání, při západu slunce. „Nejobtížnější a nejhezčí je, být tam úplně sama a dovolit si tu stoprocentní pozornost z druhé strany, otevřít se, být v přítomnosti…,“ Magdalena Borová, představitelka hlavní role a autorka divadelní adaptace. „Anna úplně jiná než já a to mě lákalo. Troufám si tvrdit, že z ní možná každý máme kousek v sobě – a to je hodně dráždivé. Já se rozhodla ji k sobě pustit a leccos jsem se dověděla…“

„Interpretace románu Anny Bolavé Magdalénou byla fascinující. Dotkl se mě Magdalény nápad propojit příběh Anny Bolavé s lidovými písněmi. Skrze Magdalény adaptaci se mi původní příběh vyjevil jako archetyp. Osobní, poetický příběh transponovaný do mytologie, ve které vše konkrétní zůstává konkrétním a současně je zasazeno do kontextu cyklické podstaty prožívané člověkem od nepaměti,“ říká Viktor Tauš, producent.

Do tmy – anotace

Sama jsem rostlinou

Anna znamená „milostiplná, milá“. Rázná hrdinka příběhu se však i přesto raději než lidmi obklopuje sušenými bylinami. Sbírá léčivé rostliny ve velkém! Tak proč jí ostatní nedají pokoj? Vlezlá Marcelka, nesnesitelný tchán, překladatelská práce… a ta bolest. Na tohle nemá čas. Všude to už kvete a brzy bude úterý. Den, kdy se vykupují byliny. Den odevzdávání.

Čtěte dál …