Premiérové uvedení divadelní inscenace Do tmy s Magdalénou Borovou v průmyslové hale Skleněnka Jatek78

Produkční společnost Heaven’s Gate Viktora Tauše přichází s novou divadelní inscenací Do tmy v hlavní roli s Magdalénou Borovou. Průmyslová hala 11A , zvaná Skleněnka, v Pražské tržnici během podzimu nabídne tři hrací  bloky, třech po sobě jdoucích představení: 14. – 16. září 2021, 4. – 6. 10. 2021 a 5. – 7. 11. 2021.

Ve hře, jejíž premiéra 14. 9. je už úplně vyprodaná, tvůrci pracují s unikátním prostorem průmyslové haly umožňujícím do představení zakomponovat například i západ slunce. Jedinečný výkon Magdalény Borové doplňují kostýmy a ojedinělá scénografie Zuzany Bambušek Krejzkové. Emotivní rovinu příběhu podporuje Magdalénino pěvecké ztvárnění lidových písní s živým hudebním doprovodem Pavola Smolárika/Tomáše Pospíšila.

Předlohou hry se stal stejnojmenný román Anny Bolavé, za který v roce 2016 získala spisovatelka ocenění Magnesia Litera. Divadelní podobu mu vdechla herečka Magdaléna Borová, jež je nejen autorkou scénáře, ale také hlavní a postavou představení.

Prodej vstupenek: http://www.jatka78.cz/cs/inscenace/do-tmy.

Do tmy je dalším producentským počinem Viktora Tauše a jeho Heaven´s Gate, navazuje na legendární Amerikánku s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou, která měla v Jatkách premiéru 13. 9. 2018.

Maloměstští smrtelníci nikdy nepochopí, co k životu potřebuje víla.

Výjimečný prostor Skleněnky v holešovické tržnici umožní divákům inscenace prožít za stmívání, při západu slunce. „Nejobtížnější a nejhezčí je, být tam úplně sama a dovolit si tu stoprocentní pozornost z druhé strany, otevřít se, být v přítomnosti…,“ Magdalena Borová, představitelka hlavní role a autorka divadelní adaptace. „Anna úplně jiná než já a to mě lákalo. Troufám si tvrdit, že z ní možná každý máme kousek v sobě – a to je hodně dráždivé. Já se rozhodla ji k sobě pustit a leccos jsem se dověděla…“

„Interpretace románu Anny Bolavé Magdalénou byla fascinující. Dotkl se mě Magdalény nápad propojit příběh Anny Bolavé s lidovými písněmi. Skrze Magdalény adaptaci se mi původní příběh vyjevil jako archetyp. Osobní, poetický příběh transponovaný do mytologie, ve které vše konkrétní zůstává konkrétním a současně je zasazeno do kontextu cyklické podstaty prožívané člověkem od nepaměti,“ říká Viktor Tauš, producent.

Do tmy – anotace

Sama jsem rostlinou

Anna znamená „milostiplná, milá“. Rázná hrdinka příběhu se však i přesto raději než lidmi obklopuje sušenými bylinami. Sbírá léčivé rostliny ve velkém! Tak proč jí ostatní nedají pokoj? Vlezlá Marcelka, nesnesitelný tchán, překladatelská práce… a ta bolest. Na tohle nemá čas. Všude to už kvete a brzy bude úterý. Den, kdy se vykupují byliny. Den odevzdávání.

Čtěte dál …

Nová Spirála otevře na podzim své brány po více než dvaceti letech a zařadí se mezi TOP multižánrové prostory ve střední Evropě

Legendární divadlo Spirála, dnes multižánrový prostor Nová Spirála, přivítá na podzim tohoto roku po více než dvaceti letech opět své první diváky. V prostorách pražského Výstaviště se tak otevřou brány unikátní budovy, kde neexistuje místo se špatným výhledem stejně...

pokračovat ve čtení