Na Slavnosti zavítají hosté: nezkrotná žena, kouzelný sen i kultovní milenci Romeo a Julie

Letní shakespearovské slavnosti se svižně přelévají do druhé části léta. Během srpna uvítají na Letní scéně HAMU na Malostranském náměstí hostující představení z ostravského PaS de Theatre a Prague Shakespeare Company, ale i domácí inscenaci Zimní pohádky. Pokračují tak ve své více než třicetileté tradici uvádění nestárnoucích příběhů pro všechny milovníky Shakespeara i divadla obecně, také letos za podpory generálního partnera, skupiny PPF.

Bianku by chtěl každý, Katku ale ne!

15. a 16. srpna přivítáme na HAMU divadelní dobrodružství jménem Zkrocení zlé ženy, které nás zavede do světa plného krásných zmatků. Milostný trojúhelník, opilý žebrák a skvělá herecká společnost vtáhne do světa dynamické komedie. Ta nabízí výborné herecké výkony v čele s Kristýnou Leichtovou a Josefem Kalužou, doprovázenými dalšími talentovanými herci, jakými jsou Albert Čuba, Vladimír Polák, Izabela Vydrová nebo Jiří Sedláček.

Magické kouzlení
Shakespearův klenot, Sen noci svatojánské, zahrajeme 17. a 18. srpna. Přenese diváky do magického lesa, kde se proplétají osudy mladých milenců, vládců a kouzelných bytostí. Skrze lásku, touhy, žárlivost a zlobu nám hra představí paletu lidských emocí. Sen režírovala Adéla Laštovková Stodolová a v hlavních rolích uvidíte Tomáše Dastlíka a Zuzanu Říčařovou.

Neexistuje větší klasika

Jedním z klíčových okamžiků letošních slavností bude i premiérové uvedení největšího milostného příběhu všech dob, Romea a Julie, a to v anglickém provedení a s českými titulky. Prague Shakespeare Company, pod vedením uměleckého ředitele a režiséra Guye Robertse, představí svou novinku nadčasového Shakespearova díla pouze v jediném večeru, 19. srpna.


Kde je pravda?
Zbývající termíny má na Letní scéně HAMU na Malostranském náměstí zarezervovány od 23. srpna Zimní pohádka. Diváci budou svědky dramatických i komediálních situací v příběhu zničující žárlivosti, naděje i zázraků., Inscenace režírovaná Pavlem Khekem se může pochlubit skvělým obsazením v čele s Martinem Hofmannem, Michalem Isteníkem, Veronikou Arichtevou, Petrou Špalkovou, Sašou Rašilovem nebo Alenou Mihulovou.

Vstupenky máme, ale kolik?
Letní shakespearovské slavnosti 2023 se konají v Praze (kromě Nejvyššího purkrabství také na Letní scéně HAMU na Malostranském náměstí), Brně, Ostravě a Bratislavě. Doporučujeme všem zájemcům o Slavnosti na nic nečekat a koupit si vstupenku dříve, než bys řekl září! Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách festivalu www.shakespeare.cz nebo v prodejní síti www.ticketmaster.cz. Aktuality a zajímavosti nabízí Instagram a Facebook.

Kredit fotografie: Jessica Boone and Taylor Napier, Romeo and Juliet 2023, zdroj: © Prague Shakespeare Company, foto: Stanislav Callas

Čtěte dál …

Nová Spirála otevře na podzim své brány po více než dvaceti letech a zařadí se mezi TOP multižánrové prostory ve střední Evropě

Legendární divadlo Spirála, dnes multižánrový prostor Nová Spirála, přivítá na podzim tohoto roku po více než dvaceti letech opět své první diváky. V prostorách pražského Výstaviště se tak otevřou brány unikátní budovy, kde neexistuje místo se špatným výhledem stejně...

pokračovat ve čtení