Na jedinečný autorský projekt Krajina 0 zve Divadlo na Fidlovačce

V pátek 2. května 2023 se v Divadle Na Fidlovačce uskuteční světová  premiéra jedinečného divadelního autorského projektu s názvem Krajina 0.  

Představení, které vznikalo více než tři roky, má až troufalou ambici – přivést  do divadla rodiče spolu s teenagery. „Kam má rodič vzít své patnáctileté  dítě?“ – to byla klíčová otázka tvůrců, která stála na začátku. „Chtěli jsme  vytvořit divadlo, kde si ani jedna strana nebude připadat nepatřičně,“  popisuje smělý záměr režisérka Adéla Stodolová. „A to nešlo jinak, než že do  procesu zapojíme samotné děti, a také jejich idoly, jejichž řeči rozumí, a na  kterých tzv. vyrůstaly,“ upřesňuje autorka scénáře Magdalena Frydrych  Gregorová, proč se tvůrci rozhodli přizvat ke spolupráci známého youtubera  KOVY-ho a také např. rappera Kata z Prago Union. 

V rolích sedmi teenagerů se budou alternovat dvě desítky dospívajících  herců, kteří prošli ročním tréninkem scénického pohybu, herectví a  parkouru, a vzali si projekt za svůj. Jejich rodiče pak v představení ztvární  herci Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Lenka Krobotová, Václav Vašák,  Matouš Ruml, Tereza Rumlová, Daniel Šváb, Lukáš Rous, Anežka Hessová  a Andrea Marečková. Někteří z nich se tak na jevišti potkají se  svými vlastními dětmi. „Je to rozhodně výzva pro obě strany, a naši diváci  toho budou součástí,“ slibuje Adéla Stodolová nevšední zážitek.  

Na světě snad neexistuje komplikovanější vztah, než je vztah rodičů a jejich  dětí. V představení se prolnou dva světy, odlišné vnímání reality, snů a ideálů.  Jde o zápas, který může být v důsledku očistný. Dvě herecké generace se  potkají na jevišti. 

Dva způsoby vyjadřování, digitální technologie, nadpřirozené schopnosti  hrdinů, používání magie a nostalgie, vnímání dobra a zla jako ve starých  pohádkách. „Poetika fantaskního světa Narnie a klasických pohádek, na  kterých jsem vyrostla já, se tady střetne s mnohem drsnější poetikou typu  seriálu Stranger Things,“ dodává režisérka projektu.  

Matěj, Bert, Nikola, Jakub, František a Sofie se schází na střeše domu, kde  se svobodomyslně poflakují nebo jen tak povídají o životě. A smrti. Chybí jim  tam jenom Tereza, jenže tu otec nikdy nepustí. Jednoho dne se však všichni  ocitnou v tajemné KRAJINĚ 0 a začíná boj o přežití. Vede odsud vůbec cesta  ven? 

Utkání s rodiči, Multimediátorem, ale i se sebou samými začíná. Tři, dva, jedna… 0. TEĎ! 

Sedm teenagerů a jejich rodičů za účasti všudypřítomného  Multimediátora (KOVY) v tajemném prostoru zvaném dospívání – to je  KRAJINA 0. 

Více na:

https://www.krajina0.cz/

https://www.fidlovacka.cz/repertoar/krajina-0

Čtěte dál …

Vršovické divadlo MANA uvede inscenaci To nemyslíš vážně, Pavlíčku. S nadhledem a vtipem líčí osud Pavla Kohouta, muže fascinujícího i rozporuplného.

Silný příběh inspirovaný životem mimořádného českého dramatika Pavla Kohouta To nemyslíš vážně, Pavlíčku uvede divadlo MANA v pražských Vršovicích. Kohoutův podivuhodný osud, jeho vtip, bystrost i prozření mají stále co říct divákům. Režie hravého představení, kde se...

pokračovat ve čtení