Muzikál Biograf láska odehrál slavnostní 111. reprízu

Pouhých 12 hracích měsíců stačilo muzikálu Divadla Kalich se slavnými písničkami Hany Zagorové Biograf láska k odehrání 111 repríz. Nebývale vysoké číslo určitě stálo za oslavu, která vypukla hned po jubilejním představení.

Muzikál Biograf láska produkují v Divadle Kalich společnosti Hamlet Production a No.Art, scénář k němu napsala spisovatelka a publicistka Uljana Donátová, režii a scénografii vytvořil Jan Kříž, choreografii Petra Parvoničová a kostýmy Radek Fišer.

Slavnostní 111. reprízu si zahráli v hlavních rolích Nina Horáková, která za svůj výkon v Biografu láska získala širší nominaci na Cenu Thálie, Michaela Tomešová, Kateřina Bohatová, Roman Tomeš, Jan Tenkrát, Přemysl Pálek či Felicita Victoria Prokešová.

Hostem slavnostního večera byl zpěvák Stanislav Hložek, který muzikál Biograf láska viděl poprvé. „Opravdu jsem si muzikál moc užíval. Líbil se mi děj, který písničky pěkně propojuje, a skutečně všichni skvěle zpívali. Během představení se mi stala zvláštní věc: přestože jsem texty všech těch písní samozřejmě slyšel za život mnohokrát, až teď jako bych docenil jejich krásu a hloubku, to byl pro mě silný zážitek,“ nešetřil po představení chválou Hložek, který se na řadě písní, jež v muzikálu znějí, podílel jako jeden z jejich původních interpretů.

„Myslím, že dnešní tři jedničky symbolizují obrovský úspěch muzikálu. První jedničkou je určitě Hana Zagorová, protože její písničky dokáží oslovit publikum napříč generacemi. Druhá jednička představuje nadšení, vášeň a zároveň pokoru, s nimiž jsme všichni k celému muzikálu Biograf láska přistoupili. A třetí jednička jsou fantastičtí diváci, kteří se napojili na naši energii a svým ohlasem pomáhají každé představení dotvářet. A to je vlastně i odpověď na otázku, čemu vděčí Biograf láska za ten nebývalý divácký zájem. Všechny tři jedničky se spojily v tohle skvělé číslo a věřím, že budeme brzy oslavovat další tři jedničky,“ komentuje vysoký počet repríz autorka scénáře Uljana Donátová.

„Mám z toho velkou radost, protože v dnešní době je takové číslo za prakticky jednu sezónu ohromný úspěch. Příprava tohoto představení trvala skoro tři roky a hodně lidí v tom nechalo obrovský kus práce, takže fakt, že se muzikálu takhle daří u diváků, je obrovské zadostiučinění pro všechny. Myslím, že takový úspěch je souhra řady okolností. Nevětší díl určitě patří samotným písním Hanky a její osobnosti. Ona má napříč generacemi tolik fanoušků a její písně jsou plné krásných příběhů a situací. Příležitost přinést její písně na divadelní prkna byla radost a velká čest. Navíc věřím, že muzikál se trefil svou náladou do doby, kdy lidé potřebují naději, které jsou písně Hanky plné, a my jsme se snažili tuhle esenci přinést i do příběhu a nálady samotného představení. Věřím, že je to něco, co s lidmi rezonuje v dnešní zmatené a nejistě době, plné zvratů a vyčerpání z toho, co všechno se kolem nás děje a co musíme nějak vstřebat. A v neposlední řadě věřím, že diváci z jeviště cítí tu obrovskou pokoru a muzikálovou divadelní poctivost, se kterou moji kolegové spolu s celým technickým zázemím divadla do každé reprízy jdou. Povedlo se dát dohromady výjimečný tým lidí, kteří chtějí divákům každý večer dát maximum, a já jsem na ně prachobyčejně pyšný,“ doplňuje režisér inscenace Jan Kříž.

Muzikál Biograf láska je stále vyprodaný dlouho dopředu, do konce této divadelní sezóny ho v Divadle Kalich čeká ještě 60 naplánovaných repríz a divadlo se snaží dle provozních možností přidávat další, aby průběžně vycházelo vstříc výjimečnému diváckému zájmu. Na trhu je album s písničkami z představení v podání hereckého obsazení muzikálu i stejnojmenná kniha Uljany Donátové, která přináší rozšířenou románovou podobu příběhu, známého z divadelního jeviště.

Více na www.divadlokalich.cz

Kredit: Divadlo Kalich

Čtěte dál …