MEJDAN PRO CELOU RODINU: Letní shakespearovské slavnosti zvou na Koncert pro Mr. Shakespeara

Světová premiéra

Letní shakespearovské slavnosti letos obohatí svůj tradiční divadelní repertoár o koncert, protože hudba, léto a Shakespeare jdou prostě dohromady. Těšit se tak můžeme na velký letní mejdan, který vzdává hravou formou hold samotnému velikánovi světového dramatu, a to napříč různými moderními hudebními žánry. Autor projektu Daniel Fikejz spolu s režisérem Filipem Nuckollsem přizvali Jitku Čvančarovou, Richarda Tesaříka, Kateřinu Pechovou, Petera Pechu, Simonu Zástěrovou, Lucii Palonciovou, Vendulu Příhodovou, Ivu Marešovou a další skvělé muzikanty. Světová premiéra se uskuteční v Praze 29. července. Možnost vidět a slyšet Koncert pro Mr. Shakespeara máte ještě 3. srpna v Praze a 8. srpna v Ostravě.

Není malých Snů
Ostravské Letní shakespearovské slavnosti přivezou do Prahy 3., 4. a 5. srpna svůj velký SEN, přímo jednu z nejvyhledávanějších a nejadaptovanějších shakespearovských her, komickou fantazii Sen noci svatojánské. Premiérové představení diváci poprvé spatří v pondělí 18. července právě v Ostravě. V hlavních rolích se představí Tomáš Dastlík, Zuzana Říčařová, Jan Vlas, Petra Buchta, Šimon Krupa, Izabela Vydrová – Firlová, Jiří Sedláček, Vladimír Polák a další. Představení klade důraz na břitkou ironii, zlomyslnosti či vtipně neohrabané pokusy uplatnit nedostačující schopnosti!

Jeden Sen je málo. A tak je tu pro diváky, kteří se chtějí Shakespearovi přiblížit v co nejčistší podobě, Sen noci svatojánské v anglickém originále A Midsummer Night’s Dream, dle adaptace Jeffreyho Whittea, vítěze Tony Award a na Oscara nominovaného autora. V rukách osvědčené mezinárodní divadelní společnosti Prague Shakespeare Company zachovává inscenace pohádkovou auru předlohy, navíc ji podporuje fantastickými kostýmy a výpravou. Obsazení je kombinací talentovaných zahraničních i českých herců a hereček. Na Letní míčovně Pražského hradu můžete magický příběh prožít 6. a 7. srpna, k dispozici jsou české titulky.

Snít nestačí

Doporučujeme všem zájemcům na nic nečekat a koupit si vstupenku dříve, než bys řekl Shakespeare! Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách festivalu www.shakespeare.cz anebo v prodejní síti www.ticketmaster.cz. O aktualitách jsou diváci informováni také prostřednictvím Instagramu a Facebooku.

Čtěte dál …