Lucie Bílá ve svém divadle uvede muzikál Srdeční záležitost

Pražské Divadlo Lucie Bílé se připravuje na další hudební premiéru. Po úspěšných komediích Láska je láska a Maminy uvede muzikál Srdeční záležitost americké písničkářky Amandy McBroom. Muzikálová novinka, jejíž stěžejním motivem je krize středního věku, bude mít premiéru v Den české státnosti 28. září 2023 a v hlavní roli představí zlatou slavici a majitelku divadla Lucii Bílou.

Hlavní hrdinkou muzikálu Srdeční záležitost (v originále Heartbeats The Musical) je Annie – žena v domácnosti, která v jeden den oslaví čtyřicáté narozeniny i dvacáté výročí svatby. Do svého muže Steva se zamilovala na první pohled a oba se milují i o dvacet let a dvě děti později. Jen zapomněli, jak to tomu druhému říci… Zatímco se Annie ohlíží za svým životem a přemýšlí, zda ji jeho naplnění neminulo, je na pokraji objevení nového významu slova štěstí.

Autorka muzikálu Amanda McBroom se dostala na vrchol popových žebříčků s hitem „The Rose“ oceněným mnoha cenami Grammy. Z šestnácti svých písní vytvořila příběh ženy, která stojí tváří v tvář krizi středního věku a s obrovským nadhledem a humorem se zamýšlí nad odvěkou hádankou zvanou „sebepoznání“. Českou premiéru muzikálu Srdeční záležitost uvede Divadlo Lucie Bílé v překladu Adama Nováka 28. září 2023. „Muzikál Heartbeats je jedním z mála, který jsem neviděl. Ale když začala být poptávka po komorních muzikálech, oslovoval jsem spřátelené agentury v New Yorku a v Londýně s žádostí o doporučení. Samozřejmě jsem se musel doslova brodit spoustou titulů, z nichž se většina nehodila pro české publikum. Byly příliš „americké“. V tom sítu mi nakonec uvázly dva tituly: Motherhood – Maminy, které již Divadlo Lucie Bílé s úspěchem uvádí, a Heartbeats – Srdeční záležitost. Oslovilo mě to univerzální téma krize středního věku a únava letitého manželství. A samozřejmě i skvělá hudba Amandy McBroom. Závěrečnou píseň The Rose, která poprvé zazněla ve stejnojmenném filmu v podání Bette Midler, asi zná většina našich diváků,“ říká o muzikálu autor českých textů Adam Novák. 

V rámci příprav Srdeční záležitosti vsadila producentka Lucie Bílá na realizační tým osvědčený z předchozích projektů divadla. Ten tvoří režisér Antonín Procházka, choreografka Ivana Hannichová a kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší. K týmu se stejně jako tomu bylo u předchozího muzikálu Maminy připojí také světově uznávaný scénograf Petr Hloušek a hudebník Petr Ožana, který se ujme hudebního nastudování celého díla. „Jinak, než s humorem se na krize jít nedá. Tolik bych ovšem nelpěl na tom „středního věku“. To jako kdyby po zbytek života panovalo jaro. Po téhle totiž přijde krize pozdního věku, před tím byla krize dospívajícího věku, v pubertě se to krizemi jenom hemží. Celý život si jedna krize podává ruku s druhou. Požehnaný čas bez krizí nastane až v márnici. Nebo jak říká Jan Werich: „Život stál, stojí a bude stát za to, aby ho člověk dožil. Ono se s ním totiž nic dělat nedá.“ Zvesela se vrhejme do všech krizí, protože to znamená, že jsme ještě na živu. A jestli práci na tomto kousku vnímám jako výzvu? Jistě a radostnou, protože muzikál je moje – srdeční záležitost,“ uvedl režisér Antonín Procházka.

Hlavní roli Annie ztvární bez alternace zpěvačka Lucie Bílá. Role jejího manžela Steva se ujme Denny Ratajský, který v Divadle Lucie Bílé již účinkuje v muzikálu Láska je láska, v alternaci s Robertem Jíchou, sólistou muzikálového souboru Městského divadla Brno. V rolích, které symbolizují mladší alter ego ústředního páru, se představí tváře oblíbené z muzikálů Láska je láska i Maminy, a to Markéta Schimmerová Procházková, Markéta Poulíčková a Marco Salvadori. Diváci se mohou těšit také na Petera Pechu, který v divadle aktuálně působí v hudební komedii Slaměný klobouk. V dalších rolích se pak objeví například Kateřina Pechová, Tereza Hálová, Josef Fečo nebo Martin Schreiner. „Musím se přiznat, že z muzikálu Srdeční záležitost jsem opravdu nadšená. Bude to zase trochu jiné představení, než naše předchozí komedie Láska je láska a Maminy, ale bude to neméně skvělé. Téma vztahů jedné rodiny bude jistě mnohým blízké. Navíc jsem se opět obklopila úžasným tvůrčím týmem a hereckými kolegy, se kterými je radost pracovat a je nám spolu dobře. Věřím, že se nám podařilo vybrat další báječný muzikál, který se stane srdeční záležitostí nejen pro nás, ale i pro naše diváky,“ těší se na nový projekt majitelka divadla a producentka Lucie Bílá.

Vstupenky jsou již v prodeji na webu: https://www.divadloluciebile.cz/repertoar/srdecni-zalezitost/

Srdeční záležitost (v originále Heartbeats The Musical)

Annie se v den svých dvacetin provdala za Steva – muže, do kterého se zamilovala na první pohled. O dvacet let a dvě děti později se oba stále milují… Jen zapomněli, jak to tomu druhému říci.

Autorka muzikálu Srdeční záležitost (v originále Heartbeats The Musical) Amanda McBroom se dostala na vrchol popových žebříčků s hitem „The Rose“ oceněným mnoha cenami Grammy. Z šestnácti svých písní vytvořila příběh Annie – ženy v domácnosti, která v jeden den oslaví čtyřicáté narozeniny i dvacáté výročí svatby. Zatímco se hlavní hrdinka ohlíží za svým životem a přemýšlí, zda ji jeho naplnění neminulo, je na pokraji objevení nového významu slova štěstí. Muzikál Srdeční záležitost se odehrává v současnosti a s obrovským nadhledem a humorem se zamýšlí nad odvěkou hádankou zvanou „sebepoznání“.

V hlavní roli Annie účinkuje bez alternace Lucie Bílá.

Realizační tým

Hudba a libreto: Amanda McBroom

Vytvořili: Amanda McBroom a Bill Castellino

Další hudba: Gerald Sternbach, Mochele Brourman, Tom Snow a Craig Safan

Překlad a české texty: Adam Novák

Režie: Antonín Procházka

Choreografie: Ivana Hannichová

Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší

Scéna: Petr Hloušek

Hudební aranžmá: Petr Malásek

Hudební nastudování: Petr Ožana

Obsazení k 22. 3. 2023

Annie: Lucie Bílá (bez alternace)

Steve: Robert Jícha / Denny Ratajský

Mladší Annie a další role: Markéta Poulíčková / Markéta Schimmerová Procházková

Mladší Steve a další role: Peter Pecha / Marco Salvadori

Nejlepší kamarádka a další role: Tereza Hálová / Kateřina Pechová

Jeff a další role: Josef Fečo / Martin Schreiner

Česká premiéra: 28. září 2023 v Divadle Lucie BíléNejbližší termíny uvádění: 27. září 2023, 29. září 2023, 30. září 2023, 1. října 2023, 25. října 2023, 26. října 2023, 27. října 2023, 28. října 2023, 29. října 2023, 8. listopadu 2023, 9. listopadu 2023, 10. listopadu 2023, 11. listopadu 2023, 12. listopadu 2023

Čtěte dál …

Nová Spirála otevře na podzim své brány po více než dvaceti letech a zařadí se mezi TOP multižánrové prostory ve střední Evropě

Legendární divadlo Spirála, dnes multižánrový prostor Nová Spirála, přivítá na podzim tohoto roku po více než dvaceti letech opět své první diváky. V prostorách pražského Výstaviště se tak otevřou brány unikátní budovy, kde neexistuje místo se špatným výhledem stejně...

pokračovat ve čtení