Amerikánka Terezy Ramba a Elišky Křenkové se vrací do Jatek78

Tahle inscenace nemění herečky, ale proměňuje se tak, jak život vyžaduje,“ řekl Viktor Tauš o divadelní hře Amerikánka před více než dvěma lety…

…tenkrát netušil, jakou bude mí pravdu na mnoho měsíců i pár let…

Od premiérového představení Amerikánky uplynuly už čtyři roky

Stala se fenoménem. Na představení v aktuálním zářijovém bloku (14. – 18. 9.) zbývá posledních pár vstupenek, první termín už je dokonce vyprodaný. Tyto Amerikánky jsou na dlouho dobu dopředu jedny z posledních. Na prkna, která znamenají svět, by se mohla holka z děcáku vrátit někdy v polovině příštího roku.

Vstupenky Þ http://www.jatka78.cz/cs/inscenace/amerikanka-vol-2

Divadlem to nekončí

Uvedení divadelního představení Amerikánka na Jatkách78, a také na dalších místech během covidové pandemie, bylo jednou úspěšnou etapou. Tým Viktora Tauše už připravuje filmovou podobu, která se začne natáčet během letošního listopadu, dokončit ji chce příští rok.

Amerikánka – holka z děcáku – pomáhá

Už od premiérového představení Amerikánka pomáhá spolu s diváky těm, kteří to potřebují nejvíce. Od loňského roku jde o neziskovou organizaci Dobré víly dětem mající za cíl vykouzlit každému dítěti v dětském domově pravidelně nějaký zážitek a možnost individuální péče. Protože objetí a věnovaný čas je víc než hračka! Dobrou vílou může být každý z nás, i Vy!

Do 21. září máte spolu s Amerikánkou možnost na Startovači podpořit vznik unikátní fotografické knihy Tomkiho Němce Amerikánka, etc., zachycující všechny podoby Amerikánky v době pandemie. 50 % z prodeje knihy věnuje organizaci Dobré víly dětem poskytující oporu a péči dětem v dětských domovech. Více na https://www.startovac.cz/projekty/amerikanka-dobrym-vilam/

Amerikánka                                                                                                                                                          

Tereza Voříšková a Eliška Křenková hrají jednu a tutéž postavu Emy Černé – Amerikánky.

Hrdinka stojící proti celému světu, věřící, že někde daleko (třeba v Americe) na ni čeká někdo, komu na ni záleží. Při své cestě za štěstím prochází dětským domovem, pěstounskou péčí i pasťákem.

Drama o svobodě, touze žít, o osamělosti, vydělenosti i přátelství mělo premiéru 13. září 2018. Na jaře roku 2019 získalo nominaci na Cenu Marka Ravenhilla.

Trailer naleznete zde: https://vimeo.com/285707437.

Čtěte dál …