Dáda Patrasová a rodina Tomešových pokřtili CD Čiperkové

Dáda Patrasová a rodina Tomešových pokřtili CD Čiperkové

Ačkoli Mikulášská nadílka čeká většinu děti až v neděli, ti, kdo se zúčastnili křtu nového CD dětské skupiny Čiperkové, už ji mají za sebou. Na křtu plném zábavy a veselých písniček se totiž čerty, Mikulášem a anděly jen hemžilo.

Dětské publikum tedy získalo nejen nové, čerstvě pokřtěné cédéčko, ale také zpěvník a tričko Čiperek, a spoustu prima dárků přímo od Mikuláše.

Ovšem nejen tím byl pro přítomné děti tento den slavnostní… Mohly si popovídat s Dádou Patrasovou nebo manžely Míšou a Romanem Tomešovými, kteří CD pokřtili i se svýma dvěma syny. „Kluci Čiperky znají“, svěřila se Míša Tomešová, „mají je rádi, zpívají si jejich písničky. Takže jsme na nabídku role kmotrů kývli prakticky bez váhání.“

Sympatická herečka ale do poslední chvíle netušila, že se na křtu setká s Dádou Patrasovou, ke které chodila jako dítě do Kouzelné školky. „Jsem za tohle setkání po letech opravdu moc ráda!“, usmívala se.

I na Dádě Patrasové bylo vidět, jak je jí mezi dětmi dobře. A stejně jako před lety, působila na některé z nich jako magnet. „Jsou to miláčkové, čisté dušičky…“, nechala se slyšet ikona dětských srdcí.

O skupině Čiperkové

Dětská skupina Čiperkové je na scéně již 7 let. Mezi dětmi jsou tak populární, že mají kolem 200 milionů zhlédnutí na you tube. Přičemž nejpopulárnější písnička Vosy brzy dosáhne 40 milionů shlédnutí.

Jedná se o projekt děti dětem. Čiperkové vystupují v plyšových kostýmech.

Původně šlo o projekt rodičů pro vlastní děti, když byly malé. Těmi rodiči jsou Simona Votyová, Alice Koniakovská a Jirka Vopava. Votyová složila texty, Vopava hudbu (je muzikant) a Alice, učitelka mateřské školky, natrénovala s dětmi první choreografie.

Více již jedna ze zakladatelek Simona Votyová: „Projekt se velmi rozjel, ač to nebylo plánované, spíš jsme chtěli jen děti pobavit. Pak nám začali volat sami pořadatelé, ať k nim přijedeme. Já kvůli tomu musela opustit práci (dělala jsem v České televizi), protože náplň té práce je stejná jako u běžné kapely (smlouvy, logistika atd…). Choreografie nám později dělal J. K. Sanchez, který taky spolupracuje s Benem Cristovao.

Vystupujeme každý víkend, dokonce i několikrát, po různých městech, za rok máme přes stovku vystoupení a tisícovku ujetých kilometrů. Vystupovali jsme taky v Německu, na Karlovarském festivalu, na Colours of Ostrava, na spoustě dalších velkých festivalů.“ 

Za zmínku také stojí skutečnost, že první čiperkovskou moderátorkou byla Mína, která se později velmi dobře prosadila jako influencerka a nyní se profiluje jako zpěvačka.

Zdroj: Helena Váňová Production

Čtěte dál …